FANDOM


Autor: Filmik
Alternatywy
alternatywy

Miecz świetlny Sakrassaumisa został zbudowany i używany przez Sakrassaumisa, który go zbudował w roku 1 000 000 000 BBY tuż przed walką ze swoim ojcem i przez pewien czas był używany przez mrocznego Jedi Qrarwesa.

Historia Edytuj

Miecz świetlny Sakrassaumisa został stworzony w 1 000 000 000 BBY przez jego samego przed walką ze swym ojcem . Po śmierci jego ojca wraz z właścicielem przeniósł się do galaktyki, którą Sakrassaumis stworzył. Mieczem tym Sakrassaumis odebrał życie wielu istotom podczas kryzysu Karelskiego i wojnie z Krrarą, a także wielu Jedi w ciągu wydarzeń.

Po tym, jak pierwsze ciało Sakrassaumisa zostało zniszczone, dusza Sakrassaumisa żyła w mieczu i miecz zaginął do czasu, aż grupa ludzi postanowiła zdobyć miecz Sakrassaumisa, który zalegał w górach. Podróż przeżył tylko jeden z grupy, który po odnalezieniu miecza aktywował miecz, a wtedy dusza Sakrassaumisa uwolniła się i przetransformowała ciało odkrywcy w ciało podobne do tego, co Sakrassaumis miał przed śmiercią. Po tym Sakrassaumis wziął miecz i udał się w podróż na Seltrę, gdzie odnalazł swój lud.

Następnie Sakrassaumis zaczął szkolić ucznia, Dartha Kamela. Jednak ten go zdradził. Sakrassaumis ukarał go za zdradę, zabijając go przez odcięcie głowy swoim mieczem. Później doszło do kradzieży miecza przez mrocznego Jedi Qrarwesa. Podczas, gdy miecz był skradziony Sakrassaumis używał miecza Kamela. Wkrótce jednak spotkał się ze złodziejem i pozbył się go.

Konstrukcja Edytuj

Sakrassaumis zaprojektował miecz w ten sposób aby mógł łatwo blokować ciosy przeciwników i szybko się ich pozbywać. Jako kryształ skupiający użyty został czerwony Kyber, który dostał od swojego ojca tuż po narodzinach. Miecz został wykonany z ciemnych stopów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.