FANDOM


Autor: Filmik
Alternatywy
alternatywy
Joke
Twórczość humorystyczna
Kan
Kandydat na polecany na XI, XII 2018 i I, II, III, IV 2019

Artykuł częściowo niespójny z kanonicznymi źródłami
Uwaga! Częściowo artykuł jest spójny z Ostatnim Jedi, a częściowo nie. Ale cały artykuł jest spójny z fanonem Ostatni Sith.

Mistrz Porg był samcem Porga i mistrzem Jedi, który w 45 BBY rozpoczął szkolenie pod okiem Mistrza Yody. Pobił rekord względem zostania Rycerzem Jedi i przeżył Czystkę Jedi. Podczas swego życia przeżył dwa spotkania z Sakrassaumisem.

Historia Edytuj

Przed szkoleniem Edytuj

Mistrz Porg urodził się na Ahch-To w 50 BBY. Przez pięć lat swego życia mieszkał z innymi Porgami, ale pewnego dnia nadeszli Jedi, wyczuli w nim potencjał i wzięli go na szkolenie na Coruscant.

Pierwsza przygoda Edytuj

Po przylocie na Coruscant Mistrz Porg był dość przerażony nowym otoczeniem i próbował odlecieć na swoją planetę, lecz gdziekolwiek leciał, były tylko wieżowce i różne pojazdy. Nagle wpadł na szybę śmigaczobusu wiozącego młodych padawanów do świątyni Jedi, którym się dostał do miejsca celowego.

Szkolenie u Yody Edytuj

Po tych wydarzeniach Mistrz Porg zaklimatyzował się na Coruscant, a z czasem nauczył się Basica. Przewyższył resztę padawanów, a nawet Yodę, który był zaskoczony potęgą swego padawana, lecz obawiał się, że przejdzie na ciemną stronę, więc na większe misje go nie wysyłał. Jednak Mistrz Porg nie miał skłonności do gniewu, więc jak na Jedi szkolenie ukończył dość szybko i w 35 BBY został mianowany rycerzem.

Misja na Tatooine Edytuj

W 33 BBY Mistrz Porg został wysłany na Tatooine, by powstrzymać tamtejszego użytkownika ciemnej strony, którym był Tusken Gucgeh, który zabił jakiś czas temu mistrza BulBula. Po zaciętęj walce Mistrz Porg uciął rękę Gucgehowi, po czym Tusken spadł w przepaść. Po walce Mistrz Porg został mianowany mistrzem Jedi.

Powrót na Ahch-To Edytuj

Rada jedi

Mistrz Porg w Radzie Jedi.

W 30 BBY Mistrz Porg powrócił na Ahch-To, by zobaczyć, co się tam zmieniło. Okazało się, że inne Porgi oraz opiekunki pierwszej Świątyni Jedi zostały zniewolone przez Dartha Porga, Mrocznego Lorda Sithów. W pojedynku zwycięsko wyszedł Mistrz Porg, który zabił Dartha Porga. Po tej walce Mistrz Porg dołączył do Rady Jedi, gdzie po Yodzie i Windu został jednym z ważniejszych.

Wojny klonów Edytuj

Osiem lat później Mistrz Porg poleciał z Yodą na Kamino, by odebrać armię klonów. Przylecieli na Geonosis w samą porę. Jednak dopiero to był początek wielkiej wojny pomiędzy Republiką, a Separatystami. Tydzień później wraz z Anakinem, Obi-wanem, Yodą, Windu i innymi Jedi walczyli nad i na Tinger. Podczas bitwy kosmicznej zginęła padawanka Anakina, Ahsoka. Tymczasem na powierzchni Tinger grupa Jedi napotkała Sakrassaumisa, z którym w walce starcił skrzydło, część grupy została ranna, a większość zginęła. Prawie zostaliby unicestwieni, gdyby nie akcja Strażnika Tajemnicy, który przepędził Czarnego Lorda. 3 miesiące później Mistrz Porg walczył na Ther, gdzie doprowadził Republikę do zwycięstwa. Później na planecie Abc walczył z generałem Griveousem ucinając mu dwie ręce. Następnie uczestniczył w drugiej bitwie na Geonosis, gdzie samemu porwał Poggle'a Mniejszego. Jakiś czas później przybył z misją dyplomatyczną na Jhdysf, by zawrzeć pokój z Jhdysfianami, co zakończyło się sukcesem. Jakiś czas później ruszył na Lothal, by wyzwolić jego mieszkańców z rąk separatystów.

Rozkaz 66 Edytuj

W 19 BBY Mistrz Porg nadal przebywał na Lothalu, gdzie toczył bitwę z separatystami. Nagle klony mu się zbuntowały i zaczęły do niego strzelać. Kiedy już wszystkich się pozbył, przed nim zjawił się Sakrassaumis i zaczęła się wielka walka, którą przegrał i stracił sztuczne skrzydło. Gdy Sakrassaumis odszedł Mistrz Porg odleciał z Lothala na Ahch-to.

Na wygnaniu na Ahch-to Edytuj

Po tych wydarzeniach Mistrz Porg udał się na Ahch-to na wiele lat. Właściwie nie był na wygnaniu, lecz szkolił nowych Jedi-Porgów. Wielu jego adeptów nie miała zdolności na nowych Jedi, lecz Mistrz Porg uparcie walczył z słabościami swych uczniów. Lecz gdy w 5 ABY Imperium upadło, Mistrz Porg nie wyleciał z Ahch-to.

Luke Skywalker Edytuj

W 28 ABY na Ahch-to przyleciał Luke Skywalker po swej porażce z Kylo Renem. Mistrz Porg próbował go bezskutecznie namówić do roboty, lecz on nie chciał. Uważał, że już nie może uczyć nowych Jedi. Mistrz Porg mówił mu, że on też udał się na wygnanie, ale dlatego, że przegrał z Sakrassaumisem, lecz nauczył nowych Jedi.

Osobowość i cechy Edytuj

Mistrz Porg był bardzo miły i uprzejmy. Nie było w nim gniewu. Wyglądem jakoś nie miał cech, które go odróżniały od innych Porgów oprócz miecz świetlnego, który ukrywał w swym upierzeniu.

Ciekawostki Edytuj

  • Ten Porg, który próbował włączyć miecz świetlny Skywalkerów w Ostatnim Jedi to był akurat Mistrz Porg.
  • Także był tym Porgiem, który latał z Chewbaccą na Sokole podczas bitwy na Crait.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.