Star Wars Fanonpedia

Infoboksy przechodzą restrukturyzację!
Za dyskomfort stylistyczno-wizualny przepraszamy

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia
Fanon alternatywny
alternatywy
Świat rzeczywisty
Świat rzeczywisty

Alternatywy
latest?cb=20210529123338&path-prefix=pl Być może archiwa są niekompletne?
Ten artykuł jest niekompletny i wymaga uzupełnienia zawartości. Potencjalne modyfikacje prosimy konsultować z autorem.

One Story – zbiorowość humorystycznych fanonów Gwiezdnych wojen połączonych fabularnie i nawiązujących do podobnych wydarzeń.

Dnia 24 lipca 2016 większość fanonów One Story została oficjalnie uznana na sprzeczne z nowym kanonem. Nowe One Story zostało nazwane Twin Story i jest zgodne z kanonem.

Fanony członkowskie[]

Do One Story należą następujące fanony, zgodnie z kolejnością powstawania:

  • Saga Mariuszka – seria Giala Ackbara, która dała początek całej One Story. Pierwsza część – Przebudzenie Sithów – została napisana 11 lipca 2015, a ostatnia – Finał galaktyki – dziewiętnastego dnia tego miesiąca. Świat Sagi Mariuszka rozrastał się przez całe wakacje poprzez moc artykułów związanych z epizodami. Obecnie fanon nie jest już rozwijany.
  • Opowieści z Kywalker – jest to zarówno prequel, jak i sequel Sagi Mariuszka autorstwa Mustafara29. Twórca starał się pozostawić w nim magię i humor fanonu Giala, odrywając się jednak nieco od jego twórczości. Tytułowy Mariusz został zastąpiony Guciem z Kywalker. Epizody Opowieści z Kywalker stanowią pewnego rodzaju serial (w przeciwieństwie do swego poprzednika). Części kontynuacji jest o wiele więcej, a każda z nich trwa dłużej niż epizod Sagi. Obecnie fanon nie jest już rozwijany, jednak w najbliższym czasie ma się pojawić jego ekranizacja.
  • Maślane Kroniki – fanon TerrorDaktyla skupiający się na losach mieszkańców planety Aoe. Choć jest spójny z Sagą Mariuszka i Opowieściami z Kywalker, nie rozszerza ich fabuły, a tworzy własną, odrębną. Jeden z głównych bohaterów, Kark, nie ma litości wobec nikogo, mordując każdego, kogo napotka na swojej drodze. Obecnie fanon nie jest już rozwijany.
  • Gwiezdna Beka – swoim stylem, fanon Henia z Tesco bardzo przypomina Maślane Kroniki. Opowiada on również odrębną opowieść, która w małym stopniu nawiązuje do pozostałych. Opowiada o trójce przyjaciół – Tatooińczyku, robotniku i Jedi, którzy służą Huttowi Jabbie. Głównym antagonistą jest Hrabia Barry Kent.
  • Legendy mroku – fanon znacznie odbiegający od pozostałych śmiesznością, jednak wplatający do fabuły komiczne momenty. Pisany przez Henia z Tesco fanon jest seaquelem Sagi Mariuszka i Opowieści z Kywalker dziejącym się od roku setnego po bitwie o Yavin (dzieje się tak tylko z głównym wątkiem i wątkami do niego przyległymi). Głównym bohaterem jest tu wkraczający w dorosłość Krix Adi'Tridon, który musiał uciec z rodzinnej planety na Asteroidę 212. Co pewien czas można dostrzec choć małe nawiązanie do poprzednich na osi czasu fanonów, jak na przykład nazwisko jednego z rebelianckich oficerów – Kent.

Twórcy[]

Advertisement