FANDOM


m (Wielkie sprzątanie)
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Autor|Mustafar29|kanon|ate|real}}
+
{{Autor|Mustafar29|kanon|real}}
{{Ciemności}}
+
{{Opowiadanie|
{{Równo}}
+
{{A}}Shmi wiedziała o tym, że Luke Skywalker nie do końca był z nią szczery. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli jej wnuk także znał sekret, jaki Leia Windu zabrała do grobu, i nie poinformował jej o tym, wyraźnie chciał ją oszukać.
{{Ak}}Shmi wiedziała o tym, że Luke Skywalker nie do końca był z nią szczery. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli jej wnuk także znał sekret, jaki Leia Windu zabrała do grobu, i nie poinformował jej o tym, wyraźnie chciał oszukać.
+
{{A}}''Oko Shmi'' zatrzymało się. Właśnie teraz olbrzymi krążownik wyszedł z nadprzestrzeni. Przed szybą widać było tylko jedno ciało niebieskie, jakim była Dantooine.
{{Ak}}''Oko Shmi'' zatrzymało się. Właśnie teraz olbrzymi krążownik wyszedł z nadprzestrzeni. Przed szybą widać było tylko jedno ciało niebieskie, jakim była Dantooine.
+
{{A}} Przyprowadzić Skywalkera powiedziała swoim zmodyfikowanym przez maskę głosem Shmi. Już pora pokazać mu, że walka ze mną to nie walka z Imperium.
{{Ak}} Przyprowadzić Skywalkera powiedziała swoim zmodyfikowanym przez maskę głosem Shmi. Już pora pokazać mu, że walka ze mną to nie walka z Imperium.
+
{{A}}Na słowa kobiety błyskawicznie zareagowało dwóch stojących nieopodal lordów Sithów. Oprócz nich na mostku przebywali jeszcze Darth Ewad i Darth Qwerty. Tych dwóch jednak nie odstępowało swojej Mrocznej Lady na krok. Obaj mieli zapalone i skierowane ku górze czerwone miecze świetlne, chcąc zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo.
{{Ak}}Na słowa kobiety błyskawicznie zareagowało dwóch stojących nieopodal lordów Sithów. Oprócz nich na mostku przebywali jeszcze Darth Ewad i Darth Qwerty. Tych dwóch jednak nie odstępowało swojej Mrocznej Lady na krok. Obaj mieli zapalone i skierowane ku górze czerwone miecze świetlne, chcąc zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo.
+
{{A}}Shmi zastanawiała się nad tym, co zrobi jako jedyna władczyni w galaktyce, kiedy już doszczętnie zniszczy zarząd Nowej Republiki i Jedi. Jedno było pewne: wtedy ostateczne rządy w galaktyce przejmą Sithowie i nie będzie już jasnej strony.
{{Ak}}Shmi zastanawiała się nad tym, co zrobi jako jedyna władczyni w galaktyce, kiedy już doszczętnie zniszczy zarząd Nowej Republiki i Jedi. Jedno było pewne: wtedy ostateczne rządy w galaktyce przejmą Sithowie i nie będzie już jasnej strony.
+
{{A}}Kobieta jednak pamiętała zignorowane kiedyś przez siebie słowa Radodzieja. Nie wiedziała o nim prawie niczego. Nie miała też pojęcia, dlaczego tak bardzo zależało mu na zachowaniu zasady dwóch.
{{Ak}}Kobieta jednak pamiętała zignorowane kiedyś przez siebie słowa Radodzieja. Nie wiedziała o nim prawie niczego. Nie miała też pojęcia, dlaczego tak bardzo zależało mu na zachowaniu zasady dwóch.
+
{{A}} Skywalker przyprowadzony, Mroczna Lady powiedział jeden z lordów i Sithów, otworzywszy grodzie.
{{Ak}} Skywalker przyprowadzony, Mroczna Lady powiedział jeden z lordów i Sithów, otworzywszy grodzie.
+
{{A}}Następnie razem ze swoim kolegą mężczyzna rzucił młodego Jedi na podłogę. Luke spojrzał w górę. Jedyne, co zobaczył, do twarz swojej babci przykryta ciężką metalową maską.
{{Ak}}Następnie razem ze swoim kolegą mężczyzna rzucił młodego Jedi na podłogę. Luke spojrzał w górę. Jedyne, co zobaczył, do twarz swojej babci przykryta ciężką metalową maską.
+
{{A}} Po coś mnie tu przyprowadziła? powiedział chłopak. Powiedziałem ci wszystko, co wiem!
{{Ak}} Po coś mnie tu przyprowadziła? powiedział chłopak. Powiedziałem ci wszystko, co wiem!
+
{{A}}Shmi odwróciła się w kierunku szyby i spojrzała przez szybę na Dantooine.
{{Ak}}Shmi odwróciła się w kierunku szyby i spojrzała przez szybę na Dantooine.
+
{{A}} Mów! krzyknął Luke.
{{Ak}} Mów! krzyknął Luke.
+
{{A}}Dopiero teraz kobieta się odezwała.
{{Ak}}Dopiero teraz kobieta się odezwała.
+
{{A}} Nie wejdę w twój umysł, chłopce — powiedziała. — Chcę jednak, żebyś wiedział, że nie jestem taka jak imperator, a walka z nim była niczym w porównaniu z walką ze mną. Zaraz ci pokażę, że aby poznać sekret, jestem gotowa posunąć się do wszystkiego. Spójrz za szybę.
{{Ak}} Nie wejdę w twój umysł, chłopce — powiedziała. — Chcę jednak, żebyś wiedział, że nie jestem taka jak imperator, a walka z nim była niczym w porównaniu z walką ze mną. Zaraz ci pokażę, że aby poznać sekret, jestem gotowa posunąć się do wszystkiego. Spójrz za szybę.
+
{{A}}Luke wstał i podszedł do wielkiego okna. Obawiał się najgorszego.
{{Ak}}Luke wstał i podszedł do wielkiego okna. Obawiał się najgorszego.
+
{{A}} Nie możesz powiedział. W Kywalker na Dantooine żyje bardzo wielu niewinnych ludzi. To byłby szczyt…
{{Ak}}— Nie możesz powiedział.W Kywalker na Dantooine żyje bardzo wielu niewinnych ludzi. To byłby szczyt…
+
{{A}}— W takim razie powiedz miprzerwała mu Shmi gdzie jest ten artefakt!
{{Ak}} W takim razie powiedz mi przerwała mu Shmi — gdzie jest ten artefakt!
+
{{A}}Chociaż Luke początkowo nic nie mówił, w końcu zdecydować się odezwać.
{{Ak}}Chociaż Luke początkowo nic nie mówił, w końcu zdecydować się odezwać.
+
{{A}} Nie wiem powiedział. Nie mam pojęcia.
{{Ak}}— Nie wiempowiedział. Nie mam pojęcia.
+
{{A}}— Ogniapowiedziała Shmi i na oczach Luke'a wielki krążownik wysunął swoją kilkukilometrową lufę.
{{Ak}} Ognia powiedziała Shmi i na oczach Luke'a wielki krążownik wysunął swoją kilkukilometrową lufę.
+
{{A}}Jedno było pewne: Ogromne Królestwo Sithów było gotowe do ataku.
{{Ak}}Jedno było pewne: Ogromne Królestwo Sithów było gotowe do ataku.
 
</p>
 
 
[[Plik:Destroyed-Planet.jpg|thumb|left|250px|Zniszczenie Dantooine.]]
 
[[Plik:Destroyed-Planet.jpg|thumb|left|250px|Zniszczenie Dantooine.]]
{{Równo}}
+
{{A}}— Nie! — krzyknął Luke, jednak było już za późno. Po chwili po Dantooine nie było już ani śladu, a sama planeta zniknęła z historii galaktyki wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami.
{{Ak}} Nie! krzyknął Luke, jednak było już za późno. Po chwili po Dantooine nie było już ani śladu, a sama planeta zniknęła z historii galaktyki wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami.
+
{{A}}Luke zamknął oczy. Wiedział, że zawiódł, jednak teraz nie było czasu na zbędne rozważania. Pospiesznie wyciągnął rękę w kierunku swojego miecza świetlnego przypiętego do pasa Shmi i sięgnął po niego, używając Mocy.
{{Ak}}Luke zamknął oczy. Wiedział, że zawiódł, jednak teraz nie było czasu na zbędne rozważania. Pospiesznie wyciągnął rękę w kierunku swojego miecza świetlnego przypiętego do pasa Shmi i sięgnął po niego, używając Mocy.
+
{{A}} Jednego jestem pewien. Czas Sithów przeminął wyszeptał, zapalając swą broń.
{{Ak}} Jednego jestem pewien. Czas Sithów przeminął wyszeptał, zapalając swą broń.
+
{{A}}Shmi zrobiła to samo, z tym że jej sithański miecz posiadał aż dwa ostrza z dwóch stron klingi. Dodatkowo Darth Ewad i Darth Qwerty nie przestali odstępować jej na krok, starając się wciąż przebywać po jej prawej i lewej stronie. Porzucę na chwilę ten poważny sposób pisania i powiem, że wyglądało to naprawdę śmiesznie.
{{Ak}}Shmi zrobiła to samo, z tym że jej sithański miecz posiadał dwa ostrza z dwóch stron klingi. Dodatkowo Darth Ewad i Darth Qwerty nie przestali odstępować jej na krok, starając się wciąż przebywać po jej prawej i lewej stronie. Porzucę na chwilę ten poważny sposób pisania i powiem, że wyglądało to naprawdę śmiesznie.
+
{{A}}Niestety dla Luke'a, jego babcia zdawała się go pokonywać. W pewnym momencie uderzyła z taką siłą, że chłopak musiał swoim ostrzem podtrzymywać jej broń. Nastąpiło siłowanie się, a Skywalker obawiał się, że jego czas Jedi także wkrótce przeminie.
{{Ak}}Niestety dla Luke'a, jego babcia zdawała się go pokonywać. W pewnym momencie uderzyła z taką siłą, że chłopak musiał swoim ostrzem podtrzymywać jej broń. Nastąpiło siłowanie się, a Skywalker obawiał się, że jego czas Jedi także wkrótce przeminie.
+
[[Plik:Ewad vs Qwerty.png|thumb|right|250px|Ewad w walce z Qwertym.]]
</p>
+
{{A}}— Nie! — rozległ się nagle krzyk. Nikt nie wiedział, skąd on dochodził.
[[Plik:Ewad vs Qwerty.png|thumb|right|250px|Ewad w walce z Qwerty'm.]]
+
{{A}}Luke i Shmi równocześnie opuścili swe bronie. I ku zdziwieniu obojga, za ten krzyk odpowiedzialny był Darth Qwerty, którego ręka została okaleczona przez Ewada.
{{Równo}}
+
{{A}}Shmi nie zdążyła zareagować. Poczuła ranę ciętą na lewej półkuli swojej głowy. I choć miała przyodziany hełm, niewiele on zdziałał na siłę, z jaką cisnął w nią Luke. Kobieta nagle zdjęła hełm. Dotknęła ręką głowy i zobaczyła krew na opuszkach.
{{Ak}}Nie! rozległ się nagle krzyk. Nikt nie wiedział, skąd on dochodził.
+
{{A}}Nie zdążyła nic pomyśleć. W okamgnieniu została przeszyta przez czerwoną wiązkę laserową czyjegoś miecza świetlnego. Ostrze weszło w jej tułów od strony pleców w taki sposób, że nie ominęło jej ostatniej sprawnej ręki.
{{Ak}}Luke i Shmi równocześnie opuścili swe bronie. I ku zdziwieniu obojga, za ten krzyk odpowiedzialny był Darth Qwerty, którego ręka została okaleczona przez Ewada.
+
{{A}}Nagle właściciel miecza zgasił swoją broń. Kiedy ciało Shmi upadło, Luke nie mógł uwierzyć w to, co widział. Widział Dartha Ewada.
{{Ak}}Shmi nie zdążyła zareagować. Poczuła ranę ciętą na lewej półkuli swojej głowy. I choć miała przyodziany hełm, niewiele on zdziałał na siłę, z jaką cisnął w nią Luke. Kobieta nagle zdjęła hełm. Dotknęła ręką głowy i zobaczyła krew na opuszkach.
+
{{A}} Lordzie Ewadzie, pan… dziwił się chłopak. Pan zabił swoją mistrzynię?
{{Ak}}Nie zdążyła nic pomyśleć. W okamgnieniu została przeszyta przez czerwoną wiązkę laserową czyjegoś miecza świetlnego. Ostrze weszło w jej tułów od strony pleców w taki sposób, że nie ominęło jej ostatniej sprawnej ręki.
+
{{A}} Żartujesz? Zabiła mi żonę! śmiał się Gunganin. A tak poza tym, to jestem Feel. Mów mi Feel. A teraz chodź, musimy opuścić statek, zanim flota Nowej Republiki doszczętnie go zniszczy.
{{Ak}}Nagle właściciel miecza zgasił swoją broń. Kiedy ciało Shmi upadło, Luke nie mógł uwierzyć w to, co widział. Widział Dartha Ewada.
+
{{A}}I rzeczywiście: przez ten cały pojedynek Luke nie zauważył miliona V-wingów atakujących ''Oko Shmi''. Republika jak widać nie zamierzała na niego czekać.
{{Ak}}— Lordzie Ewadzie, pan…dziwił się chłopak. — Pan zabił swoją mistrzynię?
+
{{A}}— Idępowiedział Luke. — Ale musimy się pospieszyć.
{{Ak}}— Żartujesz? Zabiła mi żonę! — śmiał się Gunganin. — A tak poza tym, to jestem Feel. Mów mi Feel. A teraz chodź, musimy opuścić statek, zanim flota Nowej Republiki doszczętnie go zniszczy.
+
}}
{{Ak}}I rzeczywiście: przez ten cały pojedynek Luke nie zauważył miliona V-wingów atakujących ''Oko Shmi''. Republika jak widać nie zamierzała na niego czekać.
 
{{Ak}}— Idę — powiedział Luke. — Ale musimy się pospieszyć.
 
</p>
 
|}
 
 
<center>''Ciąg dalszy nastąpi…''</center>
 
<center>''Ciąg dalszy nastąpi…''</center>
   
 
{{Aut ciemności}}
 
{{Aut ciemności}}
[[Kategoria:Twin Story/Poza światem Gwiezdnych wojen/Opowiadania]]
+
  +
[[Kategoria:Opowiadania]]
  +
[[Kategoria:Twin Story/Opowiadania]]

Aktualna wersja na dzień 16:45, lut 2, 2018

Autor: Mustafar29
Kanon
kanon
Real
Świat rzeczywisty

— Autor: Mustafar29

Sw logo

Aut ciemności: Epizod 13 – Kres istnienia

Shmi wiedziała o tym, że Luke Skywalker nie do końca był z nią szczery. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli jej wnuk także znał sekret, jaki Leia Windu zabrała do grobu, i nie poinformował jej o tym, wyraźnie chciał ją oszukać.
Oko Shmi zatrzymało się. Właśnie teraz olbrzymi krążownik wyszedł z nadprzestrzeni. Przed szybą widać było tylko jedno ciało niebieskie, jakim była Dantooine.
— Przyprowadzić Skywalkera — powiedziała swoim zmodyfikowanym przez maskę głosem Shmi. — Już pora pokazać mu, że walka ze mną to nie walka z Imperium.
Na słowa kobiety błyskawicznie zareagowało dwóch stojących nieopodal lordów Sithów. Oprócz nich na mostku przebywali jeszcze Darth Ewad i Darth Qwerty. Tych dwóch jednak nie odstępowało swojej Mrocznej Lady na krok. Obaj mieli zapalone i skierowane ku górze czerwone miecze świetlne, chcąc zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo.
Shmi zastanawiała się nad tym, co zrobi jako jedyna władczyni w galaktyce, kiedy już doszczętnie zniszczy zarząd Nowej Republiki i Jedi. Jedno było pewne: wtedy ostateczne rządy w galaktyce przejmą Sithowie i nie będzie już jasnej strony.
Kobieta jednak pamiętała zignorowane kiedyś przez siebie słowa Radodzieja. Nie wiedziała o nim prawie niczego. Nie miała też pojęcia, dlaczego tak bardzo zależało mu na zachowaniu zasady dwóch.
— Skywalker przyprowadzony, Mroczna Lady — powiedział jeden z lordów i Sithów, otworzywszy grodzie.
Następnie razem ze swoim kolegą mężczyzna rzucił młodego Jedi na podłogę. Luke spojrzał w górę. Jedyne, co zobaczył, do twarz swojej babci przykryta ciężką metalową maską.
— Po coś mnie tu przyprowadziła? — powiedział chłopak. — Powiedziałem ci wszystko, co wiem!
Shmi odwróciła się w kierunku szyby i spojrzała przez szybę na Dantooine.
— Mów! — krzyknął Luke.
Dopiero teraz kobieta się odezwała.
— Nie wejdę w twój umysł, chłopce — powiedziała. — Chcę jednak, żebyś wiedział, że nie jestem taka jak imperator, a walka z nim była niczym w porównaniu z walką ze mną. Zaraz ci pokażę, że aby poznać sekret, jestem gotowa posunąć się do wszystkiego. Spójrz za szybę.
Luke wstał i podszedł do wielkiego okna. Obawiał się najgorszego.
— Nie możesz — powiedział. — W Kywalker na Dantooine żyje bardzo wielu niewinnych ludzi. To byłby szczyt…
— W takim razie powiedz mi — przerwała mu Shmi — gdzie jest ten artefakt!
Chociaż Luke początkowo nic nie mówił, w końcu zdecydować się odezwać.
— Nie wiem — powiedział. — Nie mam pojęcia.
— Ognia — powiedziała Shmi i na oczach Luke'a wielki krążownik wysunął swoją kilkukilometrową lufę.
Jedno było pewne: Ogromne Królestwo Sithów było gotowe do ataku.

Destroyed-Planet

Zniszczenie Dantooine.


— Nie! — krzyknął Luke, jednak było już za późno. Po chwili po Dantooine nie było już ani śladu, a sama planeta zniknęła z historii galaktyki wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami.
Luke zamknął oczy. Wiedział, że zawiódł, jednak teraz nie było czasu na zbędne rozważania. Pospiesznie wyciągnął rękę w kierunku swojego miecza świetlnego przypiętego do pasa Shmi i sięgnął po niego, używając Mocy.
— Jednego jestem pewien. Czas Sithów przeminął — wyszeptał, zapalając swą broń.
Shmi zrobiła to samo, z tym że jej sithański miecz posiadał aż dwa ostrza z dwóch stron klingi. Dodatkowo Darth Ewad i Darth Qwerty nie przestali odstępować jej na krok, starając się wciąż przebywać po jej prawej i lewej stronie. Porzucę na chwilę ten poważny sposób pisania i powiem, że wyglądało to naprawdę śmiesznie.
Niestety dla Luke'a, jego babcia zdawała się go pokonywać. W pewnym momencie uderzyła z taką siłą, że chłopak musiał swoim ostrzem podtrzymywać jej broń. Nastąpiło siłowanie się, a Skywalker obawiał się, że jego czas Jedi także wkrótce przeminie.

Ewad vs Qwerty

Ewad w walce z Qwertym.


— Nie! — rozległ się nagle krzyk. Nikt nie wiedział, skąd on dochodził.
Luke i Shmi równocześnie opuścili swe bronie. I ku zdziwieniu obojga, za ten krzyk odpowiedzialny był Darth Qwerty, którego ręka została okaleczona przez Ewada.
Shmi nie zdążyła zareagować. Poczuła ranę ciętą na lewej półkuli swojej głowy. I choć miała przyodziany hełm, niewiele on zdziałał na siłę, z jaką cisnął w nią Luke. Kobieta nagle zdjęła hełm. Dotknęła ręką głowy i zobaczyła krew na opuszkach.
Nie zdążyła nic pomyśleć. W okamgnieniu została przeszyta przez czerwoną wiązkę laserową czyjegoś miecza świetlnego. Ostrze weszło w jej tułów od strony pleców w taki sposób, że nie ominęło jej ostatniej sprawnej ręki.
Nagle właściciel miecza zgasił swoją broń. Kiedy ciało Shmi upadło, Luke nie mógł uwierzyć w to, co widział. Widział Dartha Ewada.
— Lordzie Ewadzie, pan… — dziwił się chłopak. — Pan zabił swoją mistrzynię?
— Żartujesz? Zabiła mi żonę! — śmiał się Gunganin. — A tak poza tym, to jestem Feel. Mów mi Feel. A teraz chodź, musimy opuścić statek, zanim flota Nowej Republiki doszczętnie go zniszczy.
I rzeczywiście: przez ten cały pojedynek Luke nie zauważył miliona V-wingów atakujących Oko Shmi. Republika jak widać nie zamierzała na niego czekać.
— Idę — powiedział Luke. — Ale musimy się pospieszyć.


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 407, jednak ich liczba stale wzrasta.

Ciąg dalszy nastąpi…
Sezon
Tytuł
Chronologia
Premiera
1
Epizod 00 – Prolog
22–0 BBY
03.08.2017
Epizod 01 – Rozmowa z Larsem
10 ABY
19.07.2017
Epizod 02 – Powrót na Jakku
10 ABY
20.07.2017
Epizod 03 – Przedstawienie musi trwać
10 ABY
25.07.2017
Epizod 04 – Z rodziną najlepiej na zdjęciach
10 ABY
27.07.2017
Epizod 05 – Rozterki miłosne
10 ABY
04.08.2017
Epizod 06 – Chłopaki Lei Windu
10 ABY
05.08.2017
Epizod 07 – Pięciolecie
10 ABY
07.08.2017
Epizod 08 – Przebudzenie Sithów
10 ABY
10.08.2017
2
Epizod 09 – Atak na Chandrilę
11 ABY
21.08.2017
Epizod 10 – Pierwszy pojedynek
11 ABY
22.08.2017
Epizod 11 – Donata w opałach
11 ABY
24.08.2017
Epizod 12 – Wyprawa Lanevera Villechama
11 ABY
25.08.2017
Epizod 13 – Kres istnienia
11 ABY
26.08.2017
Epizod 14 – Wyjaśnienie
11 ABY
27.08.2017
3
Epizod 15 – In4mator
11 ABY
15.09.2017
Epizod 16 – Sektor 29
11 ABY
16.09.2017
Epizod 17 – Szantaży trzysta
11 ABY
16.09.2017
Epizod 18 – Danie Pajdy
12 ABY
14.10.2017
Epizod 19 – Serce galaktyki
12 ABY
14.02.2018
Epizod 20 – Kaptur zdjęty
12 ABY
14.02.2018
Epizod 21 – Nowe pokolenie
12/15 ABY
14.02.2018
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.