FANDOM


m (Robot zastąpił kategorię Twin Story/Poza światem Gwiezdnych wojen/Opowiadania przez Twin Story/Opowiadania)
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Autor|Mustafar29|kanon|ate|real}}
+
{{Autor|Mustafar29|kanon|real}}
{{Ciemności}}
+
{{Opowiadanie|
{{Równo}}
+
{{A}}Shmi wiedziała o tym, że Luke Skywalker nie do końca był z nią szczery. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli jej wnuk także znał sekret, jaki Leia Windu zabrała do grobu, i nie poinformował jej o tym, wyraźnie chciał ją oszukać.
{{Ak}}Shmi wiedziała o tym, że Luke Skywalker nie do końca był z nią szczery. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli jej wnuk także znał sekret, jaki Leia Windu zabrała do grobu, i nie poinformował jej o tym, wyraźnie chciał oszukać.
+
{{A}}''Oko Shmi'' zatrzymało się. Właśnie teraz olbrzymi krążownik wyszedł z nadprzestrzeni. Przed szybą widać było tylko jedno ciało niebieskie, jakim była Dantooine.
{{Ak}}''Oko Shmi'' zatrzymało się. Właśnie teraz olbrzymi krążownik wyszedł z nadprzestrzeni. Przed szybą widać było tylko jedno ciało niebieskie, jakim była Dantooine.
+
{{A}} Przyprowadzić Skywalkera powiedziała swoim zmodyfikowanym przez maskę głosem Shmi. Już pora pokazać mu, że walka ze mną to nie walka z Imperium.
{{Ak}} Przyprowadzić Skywalkera powiedziała swoim zmodyfikowanym przez maskę głosem Shmi. Już pora pokazać mu, że walka ze mną to nie walka z Imperium.
+
{{A}}Na słowa kobiety błyskawicznie zareagowało dwóch stojących nieopodal lordów Sithów. Oprócz nich na mostku przebywali jeszcze Darth Ewad i Darth Qwerty. Tych dwóch jednak nie odstępowało swojej Mrocznej Lady na krok. Obaj mieli zapalone i skierowane ku górze czerwone miecze świetlne, chcąc zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo.
{{Ak}}Na słowa kobiety błyskawicznie zareagowało dwóch stojących nieopodal lordów Sithów. Oprócz nich na mostku przebywali jeszcze Darth Ewad i Darth Qwerty. Tych dwóch jednak nie odstępowało swojej Mrocznej Lady na krok. Obaj mieli zapalone i skierowane ku górze czerwone miecze świetlne, chcąc zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo.
+
{{A}}Shmi zastanawiała się nad tym, co zrobi jako jedyna władczyni w galaktyce, kiedy już doszczętnie zniszczy zarząd Nowej Republiki i Jedi. Jedno było pewne: wtedy ostateczne rządy w galaktyce przejmą Sithowie i nie będzie już jasnej strony.
{{Ak}}Shmi zastanawiała się nad tym, co zrobi jako jedyna władczyni w galaktyce, kiedy już doszczętnie zniszczy zarząd Nowej Republiki i Jedi. Jedno było pewne: wtedy ostateczne rządy w galaktyce przejmą Sithowie i nie będzie już jasnej strony.
+
{{A}}Kobieta jednak pamiętała zignorowane kiedyś przez siebie słowa Radodzieja. Nie wiedziała o nim prawie niczego. Nie miała też pojęcia, dlaczego tak bardzo zależało mu na zachowaniu zasady dwóch.
{{Ak}}Kobieta jednak pamiętała zignorowane kiedyś przez siebie słowa Radodzieja. Nie wiedziała o nim prawie niczego. Nie miała też pojęcia, dlaczego tak bardzo zależało mu na zachowaniu zasady dwóch.
+
{{A}} Skywalker przyprowadzony, Mroczna Lady powiedział jeden z lordów i Sithów, otworzywszy grodzie.
{{Ak}} Skywalker przyprowadzony, Mroczna Lady powiedział jeden z lordów i Sithów, otworzywszy grodzie.
+
{{A}}Następnie razem ze swoim kolegą mężczyzna rzucił młodego Jedi na podłogę. Luke spojrzał w górę. Jedyne, co zobaczył, do twarz swojej babci przykryta ciężką metalową maską.
{{Ak}}Następnie razem ze swoim kolegą mężczyzna rzucił młodego Jedi na podłogę. Luke spojrzał w górę. Jedyne, co zobaczył, do twarz swojej babci przykryta ciężką metalową maską.
+
{{A}} Po coś mnie tu przyprowadziła? powiedział chłopak. Powiedziałem ci wszystko, co wiem!
{{Ak}} Po coś mnie tu przyprowadziła? powiedział chłopak. Powiedziałem ci wszystko, co wiem!
+
{{A}}Shmi odwróciła się w kierunku szyby i spojrzała przez szybę na Dantooine.
{{Ak}}Shmi odwróciła się w kierunku szyby i spojrzała przez szybę na Dantooine.
+
{{A}} Mów! krzyknął Luke.
{{Ak}} Mów! krzyknął Luke.
+
{{A}}Dopiero teraz kobieta się odezwała.
{{Ak}}Dopiero teraz kobieta się odezwała.
+
{{A}} Nie wejdę w twój umysł, chłopce — powiedziała. — Chcę jednak, żebyś wiedział, że nie jestem taka jak imperator, a walka z nim była niczym w porównaniu z walką ze mną. Zaraz ci pokażę, że aby poznać sekret, jestem gotowa posunąć się do wszystkiego. Spójrz za szybę.
{{Ak}} Nie wejdę w twój umysł, chłopce — powiedziała. — Chcę jednak, żebyś wiedział, że nie jestem taka jak imperator, a walka z nim była niczym w porównaniu z walką ze mną. Zaraz ci pokażę, że aby poznać sekret, jestem gotowa posunąć się do wszystkiego. Spójrz za szybę.
+
{{A}}Luke wstał i podszedł do wielkiego okna. Obawiał się najgorszego.
{{Ak}}Luke wstał i podszedł do wielkiego okna. Obawiał się najgorszego.
+
{{A}} Nie możesz powiedział. W Kywalker na Dantooine żyje bardzo wielu niewinnych ludzi. To byłby szczyt…
{{Ak}}— Nie możesz powiedział.W Kywalker na Dantooine żyje bardzo wielu niewinnych ludzi. To byłby szczyt…
+
{{A}}— W takim razie powiedz miprzerwała mu Shmi gdzie jest ten artefakt!
{{Ak}} W takim razie powiedz mi przerwała mu Shmi — gdzie jest ten artefakt!
+
{{A}}Chociaż Luke początkowo nic nie mówił, w końcu zdecydować się odezwać.
{{Ak}}Chociaż Luke początkowo nic nie mówił, w końcu zdecydować się odezwać.
+
{{A}} Nie wiem powiedział. Nie mam pojęcia.
{{Ak}}— Nie wiempowiedział. Nie mam pojęcia.
+
{{A}}— Ogniapowiedziała Shmi i na oczach Luke'a wielki krążownik wysunął swoją kilkukilometrową lufę.
{{Ak}} Ognia powiedziała Shmi i na oczach Luke'a wielki krążownik wysunął swoją kilkukilometrową lufę.
+
{{A}}Jedno było pewne: Ogromne Królestwo Sithów było gotowe do ataku.
{{Ak}}Jedno było pewne: Ogromne Królestwo Sithów było gotowe do ataku.
 
</p>
 
 
[[Plik:Destroyed-Planet.jpg|thumb|left|250px|Zniszczenie Dantooine.]]
 
[[Plik:Destroyed-Planet.jpg|thumb|left|250px|Zniszczenie Dantooine.]]
{{Równo}}
+
{{A}}— Nie! — krzyknął Luke, jednak było już za późno. Po chwili po Dantooine nie było już ani śladu, a sama planeta zniknęła z historii galaktyki wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami.
{{Ak}} Nie! krzyknął Luke, jednak było już za późno. Po chwili po Dantooine nie było już ani śladu, a sama planeta zniknęła z historii galaktyki wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami.
+
{{A}}Luke zamknął oczy. Wiedział, że zawiódł, jednak teraz nie było czasu na zbędne rozważania. Pospiesznie wyciągnął rękę w kierunku swojego miecza świetlnego przypiętego do pasa Shmi i sięgnął po niego, używając Mocy.
{{Ak}}Luke zamknął oczy. Wiedział, że zawiódł, jednak teraz nie było czasu na zbędne rozważania. Pospiesznie wyciągnął rękę w kierunku swojego miecza świetlnego przypiętego do pasa Shmi i sięgnął po niego, używając Mocy.
+
{{A}} Jednego jestem pewien. Czas Sithów przeminął wyszeptał, zapalając swą broń.
{{Ak}} Jednego jestem pewien. Czas Sithów przeminął wyszeptał, zapalając swą broń.
+
{{A}}Shmi zrobiła to samo, z tym że jej sithański miecz posiadał aż dwa ostrza z dwóch stron klingi. Dodatkowo Darth Ewad i Darth Qwerty nie przestali odstępować jej na krok, starając się wciąż przebywać po jej prawej i lewej stronie. Porzucę na chwilę ten poważny sposób pisania i powiem, że wyglądało to naprawdę śmiesznie.
{{Ak}}Shmi zrobiła to samo, z tym że jej sithański miecz posiadał dwa ostrza z dwóch stron klingi. Dodatkowo Darth Ewad i Darth Qwerty nie przestali odstępować jej na krok, starając się wciąż przebywać po jej prawej i lewej stronie. Porzucę na chwilę ten poważny sposób pisania i powiem, że wyglądało to naprawdę śmiesznie.
+
{{A}}Niestety dla Luke'a, jego babcia zdawała się go pokonywać. W pewnym momencie uderzyła z taką siłą, że chłopak musiał swoim ostrzem podtrzymywać jej broń. Nastąpiło siłowanie się, a Skywalker obawiał się, że jego czas Jedi także wkrótce przeminie.
{{Ak}}Niestety dla Luke'a, jego babcia zdawała się go pokonywać. W pewnym momencie uderzyła z taką siłą, że chłopak musiał swoim ostrzem podtrzymywać jej broń. Nastąpiło siłowanie się, a Skywalker obawiał się, że jego czas Jedi także wkrótce przeminie.
+
[[Plik:Ewad vs Qwerty.png|thumb|right|250px|Ewad w walce z Qwertym.]]
</p>
+
{{A}}— Nie! — rozległ się nagle krzyk. Nikt nie wiedział, skąd on dochodził.
[[Plik:Ewad vs Qwerty.png|thumb|right|250px|Ewad w walce z Qwerty'm.]]
+
{{A}}Luke i Shmi równocześnie opuścili swe bronie. I ku zdziwieniu obojga, za ten krzyk odpowiedzialny był Darth Qwerty, którego ręka została okaleczona przez Ewada.
{{Równo}}
+
{{A}}Shmi nie zdążyła zareagować. Poczuła ranę ciętą na lewej półkuli swojej głowy. I choć miała przyodziany hełm, niewiele on zdziałał na siłę, z jaką cisnął w nią Luke. Kobieta nagle zdjęła hełm. Dotknęła ręką głowy i zobaczyła krew na opuszkach.
{{Ak}}Nie! rozległ się nagle krzyk. Nikt nie wiedział, skąd on dochodził.
+
{{A}}Nie zdążyła nic pomyśleć. W okamgnieniu została przeszyta przez czerwoną wiązkę laserową czyjegoś miecza świetlnego. Ostrze weszło w jej tułów od strony pleców w taki sposób, że nie ominęło jej ostatniej sprawnej ręki.
{{Ak}}Luke i Shmi równocześnie opuścili swe bronie. I ku zdziwieniu obojga, za ten krzyk odpowiedzialny był Darth Qwerty, którego ręka została okaleczona przez Ewada.
+
{{A}}Nagle właściciel miecza zgasił swoją broń. Kiedy ciało Shmi upadło, Luke nie mógł uwierzyć w to, co widział. Widział Dartha Ewada.
{{Ak}}Shmi nie zdążyła zareagować. Poczuła ranę ciętą na lewej półkuli swojej głowy. I choć miała przyodziany hełm, niewiele on zdziałał na siłę, z jaką cisnął w nią Luke. Kobieta nagle zdjęła hełm. Dotknęła ręką głowy i zobaczyła krew na opuszkach.
+
{{A}} Lordzie Ewadzie, pan… dziwił się chłopak. Pan zabił swoją mistrzynię?
{{Ak}}Nie zdążyła nic pomyśleć. W okamgnieniu została przeszyta przez czerwoną wiązkę laserową czyjegoś miecza świetlnego. Ostrze weszło w jej tułów od strony pleców w taki sposób, że nie ominęło jej ostatniej sprawnej ręki.
+
{{A}} Żartujesz? Zabiła mi żonę! śmiał się Gunganin. A tak poza tym, to jestem Feel. Mów mi Feel. A teraz chodź, musimy opuścić statek, zanim flota Nowej Republiki doszczętnie go zniszczy.
{{Ak}}Nagle właściciel miecza zgasił swoją broń. Kiedy ciało Shmi upadło, Luke nie mógł uwierzyć w to, co widział. Widział Dartha Ewada.
+
{{A}}I rzeczywiście: przez ten cały pojedynek Luke nie zauważył miliona V-wingów atakujących ''Oko Shmi''. Republika jak widać nie zamierzała na niego czekać.
{{Ak}}— Lordzie Ewadzie, pan…dziwił się chłopak. — Pan zabił swoją mistrzynię?
+
{{A}}— Idępowiedział Luke. — Ale musimy się pospieszyć.
{{Ak}}— Żartujesz? Zabiła mi żonę! — śmiał się Gunganin. — A tak poza tym, to jestem Feel. Mów mi Feel. A teraz chodź, musimy opuścić statek, zanim flota Nowej Republiki doszczętnie go zniszczy.
+
}}
{{Ak}}I rzeczywiście: przez ten cały pojedynek Luke nie zauważył miliona V-wingów atakujących ''Oko Shmi''. Republika jak widać nie zamierzała na niego czekać.
 
{{Ak}}— Idę — powiedział Luke. — Ale musimy się pospieszyć.
 
</p>
 
|}
 
 
<center>''Ciąg dalszy nastąpi…''</center>
 
<center>''Ciąg dalszy nastąpi…''</center>
   
 
{{Aut ciemności}}
 
{{Aut ciemności}}
   
  +
[[Kategoria:Opowiadania]]
 
[[Kategoria:Twin Story/Opowiadania]]
 
[[Kategoria:Twin Story/Opowiadania]]

Aktualna wersja na dzień 16:45, lut 2, 2018

Autor: Mustafar29
Sw logo

Aut ciemności: Epizod 13 – Kres istnienia

Shmi wiedziała o tym, że Luke Skywalker nie do końca był z nią szczery. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli jej wnuk także znał sekret, jaki Leia Windu zabrała do grobu, i nie poinformował jej o tym, wyraźnie chciał ją oszukać.
Oko Shmi zatrzymało się. Właśnie teraz olbrzymi krążownik wyszedł z nadprzestrzeni. Przed szybą widać było tylko jedno ciało niebieskie, jakim była Dantooine.
— Przyprowadzić Skywalkera — powiedziała swoim zmodyfikowanym przez maskę głosem Shmi. — Już pora pokazać mu, że walka ze mną to nie walka z Imperium.
Na słowa kobiety błyskawicznie zareagowało dwóch stojących nieopodal lordów Sithów. Oprócz nich na mostku przebywali jeszcze Darth Ewad i Darth Qwerty. Tych dwóch jednak nie odstępowało swojej Mrocznej Lady na krok. Obaj mieli zapalone i skierowane ku górze czerwone miecze świetlne, chcąc zapewnić jej komfort i bezpieczeństwo.
Shmi zastanawiała się nad tym, co zrobi jako jedyna władczyni w galaktyce, kiedy już doszczętnie zniszczy zarząd Nowej Republiki i Jedi. Jedno było pewne: wtedy ostateczne rządy w galaktyce przejmą Sithowie i nie będzie już jasnej strony.
Kobieta jednak pamiętała zignorowane kiedyś przez siebie słowa Radodzieja. Nie wiedziała o nim prawie niczego. Nie miała też pojęcia, dlaczego tak bardzo zależało mu na zachowaniu zasady dwóch.
— Skywalker przyprowadzony, Mroczna Lady — powiedział jeden z lordów i Sithów, otworzywszy grodzie.
Następnie razem ze swoim kolegą mężczyzna rzucił młodego Jedi na podłogę. Luke spojrzał w górę. Jedyne, co zobaczył, do twarz swojej babci przykryta ciężką metalową maską.
— Po coś mnie tu przyprowadziła? — powiedział chłopak. — Powiedziałem ci wszystko, co wiem!
Shmi odwróciła się w kierunku szyby i spojrzała przez szybę na Dantooine.
— Mów! — krzyknął Luke.
Dopiero teraz kobieta się odezwała.
— Nie wejdę w twój umysł, chłopce — powiedziała. — Chcę jednak, żebyś wiedział, że nie jestem taka jak imperator, a walka z nim była niczym w porównaniu z walką ze mną. Zaraz ci pokażę, że aby poznać sekret, jestem gotowa posunąć się do wszystkiego. Spójrz za szybę.
Luke wstał i podszedł do wielkiego okna. Obawiał się najgorszego.
— Nie możesz — powiedział. — W Kywalker na Dantooine żyje bardzo wielu niewinnych ludzi. To byłby szczyt…
— W takim razie powiedz mi — przerwała mu Shmi — gdzie jest ten artefakt!
Chociaż Luke początkowo nic nie mówił, w końcu zdecydować się odezwać.
— Nie wiem — powiedział. — Nie mam pojęcia.
— Ognia — powiedziała Shmi i na oczach Luke'a wielki krążownik wysunął swoją kilkukilometrową lufę.
Jedno było pewne: Ogromne Królestwo Sithów było gotowe do ataku.

Destroyed-Planet

Zniszczenie Dantooine.


— Nie! — krzyknął Luke, jednak było już za późno. Po chwili po Dantooine nie było już ani śladu, a sama planeta zniknęła z historii galaktyki wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami.
Luke zamknął oczy. Wiedział, że zawiódł, jednak teraz nie było czasu na zbędne rozważania. Pospiesznie wyciągnął rękę w kierunku swojego miecza świetlnego przypiętego do pasa Shmi i sięgnął po niego, używając Mocy.
— Jednego jestem pewien. Czas Sithów przeminął — wyszeptał, zapalając swą broń.
Shmi zrobiła to samo, z tym że jej sithański miecz posiadał aż dwa ostrza z dwóch stron klingi. Dodatkowo Darth Ewad i Darth Qwerty nie przestali odstępować jej na krok, starając się wciąż przebywać po jej prawej i lewej stronie. Porzucę na chwilę ten poważny sposób pisania i powiem, że wyglądało to naprawdę śmiesznie.
Niestety dla Luke'a, jego babcia zdawała się go pokonywać. W pewnym momencie uderzyła z taką siłą, że chłopak musiał swoim ostrzem podtrzymywać jej broń. Nastąpiło siłowanie się, a Skywalker obawiał się, że jego czas Jedi także wkrótce przeminie.

Ewad vs Qwerty

Ewad w walce z Qwertym.


— Nie! — rozległ się nagle krzyk. Nikt nie wiedział, skąd on dochodził.
Luke i Shmi równocześnie opuścili swe bronie. I ku zdziwieniu obojga, za ten krzyk odpowiedzialny był Darth Qwerty, którego ręka została okaleczona przez Ewada.
Shmi nie zdążyła zareagować. Poczuła ranę ciętą na lewej półkuli swojej głowy. I choć miała przyodziany hełm, niewiele on zdziałał na siłę, z jaką cisnął w nią Luke. Kobieta nagle zdjęła hełm. Dotknęła ręką głowy i zobaczyła krew na opuszkach.
Nie zdążyła nic pomyśleć. W okamgnieniu została przeszyta przez czerwoną wiązkę laserową czyjegoś miecza świetlnego. Ostrze weszło w jej tułów od strony pleców w taki sposób, że nie ominęło jej ostatniej sprawnej ręki.
Nagle właściciel miecza zgasił swoją broń. Kiedy ciało Shmi upadło, Luke nie mógł uwierzyć w to, co widział. Widział Dartha Ewada.
— Lordzie Ewadzie, pan… — dziwił się chłopak. — Pan zabił swoją mistrzynię?
— Żartujesz? Zabiła mi żonę! — śmiał się Gunganin. — A tak poza tym, to jestem Feel. Mów mi Feel. A teraz chodź, musimy opuścić statek, zanim flota Nowej Republiki doszczętnie go zniszczy.
I rzeczywiście: przez ten cały pojedynek Luke nie zauważył miliona V-wingów atakujących Oko Shmi. Republika jak widać nie zamierzała na niego czekać.
— Idę — powiedział Luke. — Ale musimy się pospieszyć.

Ciąg dalszy nastąpi…
Sezon
Tytuł
Chronologia
Premiera
1
Epizod 00 – Prolog
22–0 BBY
03.08.2017
Epizod 01 – Rozmowa z Larsem
10 ABY
19.07.2017
Epizod 02 – Powrót na Jakku
10 ABY
20.07.2017
Epizod 03 – Przedstawienie musi trwać
10 ABY
25.07.2017
Epizod 04 – Z rodziną najlepiej na zdjęciach
10 ABY
27.07.2017
Epizod 05 – Rozterki miłosne
10 ABY
04.08.2017
Epizod 06 – Chłopaki Lei Windu
10 ABY
05.08.2017
Epizod 07 – Pięciolecie
10 ABY
07.08.2017
Epizod 08 – Przebudzenie Sithów
10 ABY
10.08.2017
2
Epizod 09 – Atak na Chandrilę
11 ABY
21.08.2017
Epizod 10 – Pierwszy pojedynek
11 ABY
22.08.2017
Epizod 11 – Donata w opałach
11 ABY
24.08.2017
Epizod 12 – Wyprawa Lanevera Villechama
11 ABY
25.08.2017
Epizod 13 – Kres istnienia
11 ABY
26.08.2017
Epizod 14 – Wyjaśnienie
11 ABY
27.08.2017
3
Epizod 15 – In4mator
11 ABY
15.09.2017
Epizod 16 – Sektor 29
11 ABY
16.09.2017
Epizod 17 – Szantaży trzysta
11 ABY
16.09.2017
Epizod 18 – Danie Pajdy
12 ABY
14.10.2017
Epizod 19 – Serce galaktyki
12 ABY
14.02.2018
Epizod 20 – Kaptur zdjęty
12 ABY
14.02.2018
Epizod 21 – Nowe pokolenie
12/15 ABY
14.02.2018
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.