FANDOM


Autor: Filmik
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Coollogo com-42672554

Cień Mroku I: Mroczne Widmo 4

Statek wyskoczył z nadprzestrzeni i wylądował na Kamino. W wielkim deszczu wyszedł ze statku Czarny Lord Sithów Sakrassaumis i wszedł do budynku. Miał tu ważną sprawę związaną ze swoim złowrogim planem. Przebrał się za Saurusa, jak zawsze, gdy wykonywał super tajne misje.
- Witaj, Saurusie - powitał go jeden z Kaminoan. - Jaką masz do nas sprawę?
- Macie podwoić zamówienie na armię klonów - oznajmił Sakrassaumis.
- Co? Przecież i tak musimy stworzyć ich ponad milion.
- Macie podwoić zamówienie.
No i się zgodzili, choć niechętnie.

Tymczasem Anakin Skywalker robił postępy w Mocy. Każdego dnia robił się coraz silniejszy. Jego mistrz, Obi-wan Kenobi nad nim czuwał. Wszyscy byli bezpieczni. Jedi byli pewni, że on jest Wybrańcem. Jednak z każdym dniem Yoda był coraz bardziej zaniepokojony.
- Przeczucia złe mam - mówił. Ale nikt nie zwracał na to uwagi. A z każdym dniem zbliżał się ten wyznaczony przez Sakrassaumisa. Pewnego dnia Anakin tak się wkurzył na swojego mistrza, że rozwalił salę treningową! Wtedy został wezwany do Yody.
- Co zrobiłeś wiesz - powiedział Yoda.
- Przepraszam - odrzekł Anakin.
- Boisz się teraz. Strach jest ścieżką ku ciemnej stronie. Strach prowadzi do gniewu. Gniew prowadzi do agresji, agresja do cierpienia. Czuję mnóstwo strachu w tobie.
- To się więcej nie powtórzy - obiecał Anakin i poszedł do swojego mistrza. A Yoda wrócił do medytacji. Miał tam wizję walki przed lat.
- Mistrzu! Atakują nas! - zawołał wtedy jego uczeń. Nadchodził Sakrassaumis, legendarny Lord Sithów. Yoda wziął swój miecz. Odpalił i ruszył do walki.
- Uciekać musisz, tak! - krzyknął swemu uczniowi. Wtedy Sakrassaumis powalił jednego z jego żołnierzy.
- Kim jesteś, ty mała zielona istoto? - zapytał.
- Yoda jestem - i uderzył w miecz Czarnego Lorda. Walka była bardzo dynamiczna. Cios za ciosem, cios za ciosem. Gdy Sakrassaumis strzelił Błyskawicami Mocy w Yodę, ten się wybronił.
- Potrzebujesz czegoś więcej niż miecza świetlnego i swoich kul z Błyskawic Mocy, by mnie zniszczyć, Yoda - oświadzył Sakrassaumis
- Powstrzymać na trochę cię mogę - i spojrzał na niebo, gdzie był statek jego ucznia. Wyłączył miecz. Lecz został jedynie ranny. Nagle wybudził się z medytacji.
- Sakrassaumis Saurusem jest - uświadomił sobie.
Ciąg dalszy nastąpi...

← Poprzedni • Następny →


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 407, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.