FANDOM


Autor: Filmik
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Coollogo com-42672554

Cień Mroku I: Mroczne Widmo 7

Nastał ten dzień, w którym Jedi mieli oddać Anakina Saurusowi. Tego dnia Yoda był najbardziej zaniepokojoną istotą w galaktyce. Kiedy nadleciał, wszyscy zaczęli wiwatować. Stanął tuż przed młodym Skywalkerem i powiedział:
- Idziesz ze mną - i razem poszli do domu Anakina.
- Musisz wziąć swoje wszystkie rzeczy. Droidy, ubrania, broń, żonę...
Anakin był bardzo zaskoczony.
- Skąd wiesz?
- Moc mi podpowiada. A teraz bierzmy twoje rzeczy.
Po minucie wszystko było na pokładzie statku Saurusa.
- Panie Saurus, czy na pewno chcemy lecieć na kraniec galaktyki tym statkiem? - zapytał C-3PO.
- Nie ma się co obawiać. ,,Jastrząb" przemierzy tą trasę w mniej niż 12 parseków - odpowiedział Saurus i uruchowmił swój statek i on, Anakin, Padme, Artoo i Threepio skoczyli w nadprzestrzeń.
- Wow, ten statek jest niesamowity! - krzyknął Anakin. Jednak Saurus jakoś dziwnie na niego patrzył.
- Czy mogę pożyczyć twój miecz? - spytał Saurus Anakina.
- Tak, proszę - i podał mu swój miecz. Następnie Saurus poszedł do swej komnaty.Sakrassaumis się cieszył, gdy wszedł do swojej komnaty. Miał już Skywalkera. Teraz musiał tylko wzbudzić w nim gniew i go wyszkolić na potężnego Sitha. Teraz zajmował się mieczem świetlnym. Otworzył go i ostrożnie wyjął kryształ Kyber. Następnie zranił siebie i polał parę kropli na kryształ i Kyber zmienił kolor z niebieskiego na czerwony. Następnie Sakrassaumis umieścił kryształ z powrotem w mieczu. Następnie zamknął miecz i na parę sekund zapalił miecz. Czerwone ostrze świeciło po całej komnacie. Następnie wyłączył miecz i wyszedł ze swojej komnaty. Oddał Anakinowi miecz mówiąc:
- To dobre ostrze, Anakinie.
- Saurusie, już dotarliśmy do celu - powiedział C-3PO.
- Dobrze - i za oknem widać było planetę w mrocznym klimacie.
- To ja. Wróciłem - powiedział Saurus. I wylądowali na ponurym lądowisku. Następnie poszli w kierunku czarnego zamku i podszeli do specjalnego komputera. Saurus wyjął rękę i wszystko było zgodne. Następnie wysunął się most po którym bezpiecznie przeszli na drugą stronę. Po wejściu bardzo się zaskoczyli, bowiem tam siedzieli:
- Trzej dziwi goście? Darth Maul? Hrabia Dooku? Kanclerz Palpatine?
Saurus spojrzał na Anakina i Padme podejrzliwie.
- Zapewne się już domyślacie, kim ja naprawdę jestem... - wypowiedział mrocznym głosem Saurus.
- Jesteś Lordem Sithów - powiedział Anakin.
- Oczywiście. I to nie byle jakim - i w tym samym momencie Saurus zdjął maskę i pstryknął palcem. Nagle wszyscy zobaczyli czerwoną twarz z czarnymi znakami w kształcie SxS, dwoma czarnymi rogami i złowieszczym uśmieszkiem w czarnej szacie.
Ciąg dalszy nastąpi....

← Poprzedni • Następny →


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 403, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.