FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty

Sw logo

Imperium: Nowa Generacja: Prolog

Po klęsce Imperium Galaktycznego w bitwie o Endor doszło do upadku władzy centralnej w Galaktyce. Sojusz Rebeliantów próbował wypełnić tę pustkę polityczną przekształcając się w Nową Republikę Galaktyczną. Byli decydenci imperialni początkowo skoczyli sobie do gardeł nie doceniając rebeliantów. Nowa Republika wykorzystała to do zadania licznych klęsk podzielonym flotom i armiom imperialnym. Po wypchnięciu z Jądra powstały Resztki Imperium, które składały się z dwóch odłamów - południowego i północnego. Dzięki zmobilizowaniu cywili, wprowadzeniu stanu wojennego i drakońskiej dyscyplinie, ofensywy republikańskie rozbiły się o żelazną ścianę. Ostatecznie obie strony konfliktu podpisały ze sobą traktat pokojowy.
NR wkrótce musiało swoją uwagę skierować w stronę Przestrzeni Huttów. Przywódcy republikańscy widząc wojnę domową (panującą tam od czasu śmierci Jabby) zdecydowali się zainterweniować. Początkowo walki miały niewielką intensywność, gdyż ogół populacji był niechętny kolejnej wojnie. Dopiero tuż przed 28ABY rozpoczęła się zmasowana ofensywa, która doprowadziła do ostatecznego upadku państwa Huttów. Z powodu zamachu stanu Anarona Tarkina, w miejsce huttowskiego państwa wkroczył Związek Socjalistycznych Republik Zewnętrzno-Rubieżańskich - ZSRZR. Anaron Tarkin wprowadzając komunistyczny ustrój zmobilizował nową armię i stosując doktrynę głębokiej operacji błyskawicznie pobił Republikanów. Coruscant upadło, główne siły Republiki zostały rozbite, a głowa państwa - Leia Organa Solo - zbiegła do mgławicy Yan. Anaron ignorując znaczne wydłużenie się jego linii zaopatrzeniowych zaatakował siły NR w mgławicy Yan i przegrał. Tarkin jakiś czas później został zamordowany.
Kolejna wojna jednak się rozpoczęła. Kontrolowane dotychczas przez Anarona imigranckie rasy z innej Galaktyki przejęły władzę w ZSRZR. W północnym odłamie Resztek zamachu stanu dokonała grupa wojskowych i utworzyła Najwyższy Porządek. W Galaktyce rozpoczęła się wojna, która skończyła się dopiero po dwunastu latach walk w 46 ABY. Najwyższy Porządek został zlikwidowany. Tak samo południowy odłam Resztek Imperium. Na miejsce północnego odłamu weszły Drugie Resztki Imperium Galaktycznego - DRIG. ZSRZR i NRG dalej się utrzymały na arenie galaktycznej, kosztem wypędzenia imigrantów z innej Galaktyki.
W roku 52 ABY ostatecznie zapanował w Galaktyce pokój. Związek Socjalistycznych Republik Zewnętrzno-Rubieżańskich był zajęty reformowaniem się. Drugie Resztki Imperium Galaktycznego przechodziły przez proces „oczyszczania” z „elementów” skłonnych do działań antypaństwowych. W niezliczonych mniejszych państewkach wszystko szło normalnie, pokojowo i bez zakłóceń.
Natomiast Nowa Republika zmagała się z problemem feudalizacji i decentralizacji władzy. Liczne osoby, które wzbogaciły się, awansowały społecznie w poprzednich wojnach lub pozytywnie się w nich wyróżniły, zyskały na znaczeniu. Otoczeni lojalnymi stronnikami bez problemu zdobywali władzę w peryferyjnych systemach wykorzystując swój pieniądze lub wpływy swych stronników. Tak powstawały liczne i potężne stronnictwa skoncentrowane w okół rodów lub konkretnych jednostek. Całe systemy wpadały pod kontrolę grup, które były pozbawione skutecznego nadzoru rządu Nowej Republiki. Pierwotnie demokratyczne państwo zaczynało się stopniowo transformować w oligarchiczno-mafijny byt, w którym władza centralna starała się utrzymać kontrolę nad państwem za pomocą komisarzy politycznych.
Na zachodnich rubieżach państwa republikańskiego faktyczna władza należała do Pontana Seuda. Bogatego neimoidiańskiego biznesmena, który w wojnie tarkińskiej poświęcił znaczną część swego majątku, żeby uratować Nową Republikę od zagłady po upadku Coruscant. Pod jego komendą służyła czwórka aktywnych generałów zwanych potocznie „Czterema Generałami Pontana Seuda”. Ten neimoidianin był znany z uczciwości, mądrości i szczerości. Za te cechy podziwiali go liczni, a inni z powodu ich okazywali mu ponadprzeciętną lojalność.
Jednak w przestrzeni kosmicznej zachodnich peryferiów terenów frakcji Pontana Seuda działo się coś czego niewiele osób mogło się spodziewać…

Następny →
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.