FANDOM


Autor: Mustafar29
Kanon
kanon
Real
Świat rzeczywisty

Sw logo

Kontratak zła: Epizod 11 – Dziedzic Skywalkerów, część II

Tarsunt i człowiek wspólnie opuścili budynek Senatu i teraz, kiedy znajdowali się na lądowisku, przed nimi wylądował Wroobel Millennium.
– Bardzo wielki sentyment czuję do tego statku – powiedział Lanever Villecham, patrząc, jak ląduje. – Może kiedyś uda mi się taki posiąść.
Po chwili z okrętu wyszły trzy osoby. Była do Donata Kenobi, ubrana w dość skromny, skórzany strój. Obok niej szła jej córka Padmé Kenobi, trzymająca za rękę bossa Nassa, swojego stałego partnera życiowego. A oprócz ze statku wyszedł także Dexter Jettster. Ani Lanever, ani Ben nie wiedzieli wtedy, skąd oni go, mówiąc kolokwialnie, wytrzasnęli.
– Witamy w naszych skromnych progach – przywitała ich Donata swoim jak zwykle skrzeczącym, acz przyjemnym głosem, wskazując na drzwi Wroobla. – To dokąd lecimy?
– Na Nieznane Rejony – odpowiedział Ben.
Dawny kanclerz spojrzał na niego spode łba.
– Chyba nie mówisz poważnie… – zdziwił się.


Border

Luke obawiał się, że zostanie zaskoczony przez Mace’a Windu. Dlatego właśnie, zamiast wchodzić przez drzwi, zdecydował się podlecieć przed okno, którego szyba nie została naprawiona przez dziewięć lat, od momentu, gdy Luke był tutaj po raz ostatni. Jak wiadomo, nie było komu jej naprawiać.
– Dobra, otwórz kokpit, Threepio. To nie potrwa długo, dlatego jak cię zawołał, chciałbym, abyś przyleciał tak szybko, jak to możliwe.
– Nie ma sprawy, kolo – odparł droid i salutując, mrugnął porozumiewawczo.
Skywalker tymczasem jednym krokiem przedostał się ze statku do dawnego biura kanclerza. Musiał uważać, aby nie skaleczyć się o rozsypane wszędzie potłuczone szkło.
– Luke Skywalker – powiedział Mace. I tak, zaskoczył go, ale na szczęście nie fizycznie.
Co ciekawe, odkąd wyszła na jaw jego tożsamość, Windu nie zakrywał już swojej twarzy maską. Przeciwnie – ubrany był w podarte szaty Jedi założone bezpośrednio na skórę. Luke zauważył, że jego ciało miało jeszcze ślady po błyskawicach Mocy, którymi równo czterdzieści lat temu był rażony przez przyszłego ówcześnie imperatora.
O Macie można było powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest umięśniony. Przez lata od upadku Republiki mężczyzna bardzo się postarzał. Teraz jego starcza skóra zwisała, znowuż mówiąc kolokwialnie.
– Doskonale wiem, co muszę zrobić. I tak, mam to, czego chciałeś – powiedział Luke i zapalił miecz świetlny, który zgubił kiedyś na Bespinie. – Zakończę to szybko, gdyż wiem, jaki los ma ciebie czekać.
Mace nie przeraził się.
– Oj, Luke, zboczyłeś nieco z drogi Jedi, prawda? – zaśmiał się, pokazując swoje jasne jak śnieg zęby.
Luke schylił nieco głowę, podczas gdy Mace podszedł pod okno. Teraz obaj użytkownicy Mocy stali naprzeciwko siebie wzdłuż linii, po której kiedyś przebiegała szyba; patrząc od strony wejścia, Luke o lewej, Mace po prawej. Jedi trzymał miecz swojego ojca oburącz.
– Nie do końca rozumiem, o co ci chodzi – powiedział.
– Jak to nie?! – krzyknął jego przeciwnik. – Widziałem twoją przyszłość, tam, w portalu! Ty i twoje fatalne metody nauczania doprowadzą do kolejnego upadku zakonu Jedi! A co zrobi wielki Skywalker? Uda się na odosobnienie do pierwszej świątyni Jedi i tam dożyje swoich dni! A Jedi nigdy nie powrócą.
Luke uśmiechnął się jednym kącikiem ust, wciąż trzymając miecz zapalony.
– Wiem, jaki czeka mnie los – powiedział dość cicho, podczas gdy Mace kontynuował.
– Ale to nie wszystko, o Wielki Mistrzu Jedi! – krzyknął ponownie. – Ty związałeś się z Leią Windu! A wiesz, gdzie ona jest teraz?! Powiem ci, Skywalkerze. Nie żyje!

Luke zrobił krok do tyłu. Wprawdzie odprawił Leię, jednak tylko po to, by przestrzegać zasad Jedi. Nigdy nie przestał jej kochać.
Luke analizuje

Analizując ruchy przeciwnika, Luke miał większe szanse na wygraną.


– Nie rusza mnie to – powiedział jednak, aby nie pokazać przeciwnikowi swojego słabego punktu.
– Dobrze – powiedział Windu, wyjmując i zapalając pierwszy miecz świetlny. – W takim razie zginiesz!
Dopiero teraz Luke trochę się przeraził.
– Nie znasz tych legend, Windu? – zapytał. – Jeżeli miecze wybrańca i pierwszego Jedi skrzyżują się, nastąpi koniec. Przez oba artefakty przebiega Moc Mortisu, Moc całej galaktyki. Jeżeli jej dwa aspekty zetkną się w sposób fizyczny, eksplozja midichlorianów, obecnych we wszystkich żywych komórkach, zniszczy ten świat!
– Ważne, żeby zniszczyła ciebie – dawny Jedi uśmiechnął się szyderczo.
Obaj mężczyźni patrzyli na siebie, stojąc nieruchomo i trzymając swoje bronie oburącz, skierowane przeciwko sobie. Dzieliło ich może jakichś pięć metrów. Luke jednak wydawał się być bardziej rozluźniony. Uśmiechał się pod nosem, zachowując jednak skupienie i analizując każdy ruch przeciwnika.
Mace podbiegł. Luke jednak w ostatniej chwili poruszył się o jeden krok w swoje lewo, jednocześnie obracając swoje w stawie dłonie, w efekcie przemieszczając miecz o równe dziewięćdziesiąt stopni w prawo. Windu wbiegł w błękitną klingę nie ostatniego, a pierwszego Jedi nowego pokolenia.
Rozległ się krzyk.
Skywalker odwrócił się. Uśmiech wciąż nie znikał z jego twarzy. Nie zgasił także swojej broni. Patrzył na stojącego tyłem wobec niego Mace’a Windu. Po chwili górna część sylwetki Murzyna odłączyła się od reszty, padając na ziemię. Natomiast dolna część, od góry przypalona wiązką plazmową, przez krótki czas stała, do momentu gdy samoistnie się przewróciła.
Luke zagwizdał na C-3PO. Nastał czas, aby wrócić do domu.

Sezon
Tytuł
Chronologia
Premiera
1
Epizod 00 – Prolog
21 ABY
18.02.2018
Epizod 01 – Przechwyceni
21 ABY
18.02.2018
Epizod 02 – W stronę ognia
21 ABY
18.02.2018
Epizod 03 – Opuszczenie
21 ABY
20.02.2018
Epizod 04 – Z wizytą na Jakku
21 ABY
16.03.2018
Epizod 05 – Stary przyjaciel powraca
21 ABY
17.03.2018
Epizod 06 – Nie wracajcie
21 ABY
17.03.2018
Epizod 07 – Lądowanie na Kashyyyk
21 ABY
17.03.2018
2
Epizod 08 – Nalot na Hosnian Prime
21 ABY
20.03.2018
Epizod 09 – Wyprawa na Coruscant
21 ABY
20.03.2018
Epizod 10 – Dziedzic Skywalkerów, część I
21 ABY
21.03.2018
Epizod 11 – Dziedzic Skywalkerów, część II
21 ABY
21.03.2018
Epizod 12 – Na rabunek
21 ABY
27.03.2018
Epizod 13 – W nieznane
21 ABY
28.03.2018
Epizod 14 – Przebudzenie Snoke’a, część I
21 ABY
29.03.2018
Epizod 15 – Przebudzenie Snoke’a, część II
21 ABY
29.03.2018
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.