FANDOM


Autor: IwanRoslin
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Sw logo

Mroczne Czasy: Wprowadzenie

Były to czasy pełne krwi i bólu, przetaczającego się przez całą planetę, nie istniało wtedy coś takiego jak moc, był Dar...
W samym centrum Kontynentu, dochodzi do tarć pomiędzy dwoma dominującymi potęgami, Cesarstwem Caelum oraz Królestwem Lusii, dla pokolenia żyjącego w większości w wygodnych miastach i dworkach jest to już codzienność, jednak czasy się zmieniają, nad dotychczas niepokonanym Cesarstwem pojawiają się pierwsze czarne chmury, zwiastujące czas mroku. Królestwo Lusii powoli przebija się przez kolejne punkty obrony granicy, całe oddziały i posterunkowi znikają z map. Nikt nawet nie może mieć pojęcia o planach tajemniczego Wielkiego Generała Valiona, naczelnego dowódcy wojsk granicznych, zdobywającego coraz większe poparcie w kraju, dzięki swoim podbojom na zachodniej granicy. Przez sytuację przy granicy Cesarstwa i Lucii, wojska stacjonujące przy wąwozie, naturalnej granicy z Dzikimi Terenami, postanawiają się wycofać by wspomóc desperacką obronę Zachodu, ten fakt wykorzystują Barbarzyńcy zza wąwozu, którzy zaczynają szykować się do ataku na jedyną przeszkodę, w drodze do Cesarstwa, Warownie Zakonu Carre, legendarnych strażników Cesarstwa, którzy poprzysięgli bronić wąwozu do ostatniego rycerza. Na dalekim wschodzie, w pustynnej krainie nazywanej Iearees, rasa kotowatych Catwe, po stuleciach niewoli szykuje siły i gromadzi sojuszników by wywalczyć niepodległość i znieść niewolnictwo.


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 403, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.