FANDOM


Autor: Mustafar29
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Sw logo

Nowe Opowieści z Kywalker: Część 7 – Pojedynek

– A masz! – krzyknął Crasher, krzyżując swój miecz świetlny z mieczem Klementyny. – A masz, ty cholipo!
Pojedynek trwał już jakieś dwie godziny. Oboje byli spoceni i wycieńczeni. Walka się ciążyła, ciążyła i ciążyła… Zdawało się, iż wygra Crasher i w galaktyce nigdy nie zapanuje spokój… Klementyna obawiała się właśnie tego. W końcu zmęczona padła na ziemię. Jej rywal podniósł swoją broń ku górze, by przeszyć jej lekkie, owadzie ciało… jednym machnięciem odciął jej jedno ze skrzydeł. Przeraźliwy pisk rozległ się nie tylko w Kywalker, ale i na całej Dantooine.
Klementyna przewróciła się i poczuła miecz świetlny przy twarzy… „To jest już koniec” – pomyślała… bała się. Nagle wpadła jej do łepetynki świetna myśl. Kopnęła Crashera w nogę, a ten się przewrócił. W tym samym czasie podbiegła do starego myśliwca Jedi i ruszyła w kosmos.
Crasher nie dał jednak za wygraną. Wsiadł do swojego super-myśliwca i wyruszył w pogoni za nią. Doganiał ją…
– Jesteś moja! – krzyknął i otworzył ogień. Statek Klementyny został zestrzelony i spadł na pobliską planetę stworzoną wiele lat wcześniej przez J.J. Abramsa – Jakku.
Walka trwała jeszcze siedem godzin. Oboje byli przemęczeni, nie wiedzieli, co zrobić…
Pojedynek przeniósł się na pustynny ścigacz, taki sam jakiego używał kiedyś Jabba. Klementyna zdawała się wygrywać. Crasher, stojąc na krawędzi pojazdu, odepchnął za pomocą Mocy rywalkę. Jej miecz świetlny wpadł do jamy sarlacca. Trzymając się ostatnimi siłami mięśni, dyndała nad potworem. Spojrzała ze smutną twarzą na dawnego przyjaciela.
– Możesz jeszcze uratować swój żywot… – oznajmił Crasher. – Przyłącz się do mnie, a razem będziemy władać galaktyką!
– Nigdy w życiu! – krzyknęła – Wolę zginąć, niż przyłączyć się do ciebie! – To powiedziawszy, puściła się w kierunku sarlacca. Jej ciało zostało pochłonięte w jamie bestii. Jedno ze skrzydeł było widoczne w momencie połknięcia przez stwora.
Crasher uśmiechnął się, a wiedząc, iż jest teraz jedynym władcą galaktyki, zrzucił swój miecz w jego podziemną jaskinię…
Nagle rozległ się huk! Nadleciał Sokół Millenium i strzelił w pustynny speeder. Crasherowi w ostatniej chwili udało się ewakuować. Patrzył, jak transportowiec ląduje, a z niego wychodzą Gucio z Kywalker, Krowa Agata i Leia Juniorka.
– To jeszcze nie koniec! – rozległ się głos Gucia.


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 407, jednak ich liczba stale wzrasta.


Opowieści z Kywalker
Opowieści z Kywalker Przeczucia · Zwątpienie · Zdrada · Skutek · Historia · Zawał Agaty · Narodziny Klementyny · Upadek
Nowe Opowieści z Kywalker Rise of Kywalker · Władza · Inwazja · Iskra Nadziei · M jak Miłość · Rozkaz 67 · Pojedynek
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.