FANDOM


Autor: Mustafar29
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Sw logo

Opowieści z Kywalker: Część 2 – Zwątpienie

Nie minęła jeszcze godzina, a dinozaury zdążyły już zniszczyć prawie pół miasta. Klementyna robiła, co tylko mogła, ale bezskutecznie… żądła pszczoło-ludzi nie były w stanie przebić grubej, dinozaurzej skóry. Podczas bitwy pod więzieniem w Kywalker jej syn Bucio stanął oko w oko ze złym Dinem Szczepanem. Walka trwała długo. Dino używał swoich ostrych jak brzytwa zębów oraz miotał swoim ogonem. Bucio mógł jedynie robić uniki i machać swoim żądłem. Nagle, kiedy oberwał ogonem od Dina, rąbnął głową w ścianę i zemdlał. Kiedy się obudził, poczuł smród wydobywający się z jego odwłoku. Zobaczył również, że nie ma do niego przeczepionego żądła.
– Ach! – powiedział. – Niepotrzebnie jadłem dzisiaj ten kapuśniaczek…
– Syneczku! – krzyknęła Klementyna. – A jednak udało ci się przeżyć, jesteś cały i zdrowy! Wiesz, żądło, które odleciało od twojego odwłoku z prędkością światła – towarzyszył temu jakiś dziwny dźwięk, jakbyś pruł jakiś stary sweter, przeszyło szyję Dina Szczepana i go zabiło!
– Fajnie, fajnie, mamo, ale wiesz co? Zdawało mi się, że pszczoły nie mogą żyć bez żądła – a to powiedziawszy, wyzionął ducha…
Minęła równa godzina… no, w zasadzie godzina cztery, i zmęczone dinozaury opuściły Kywalker, ostrzegając jednak, że jutro powrócą w godzinach popołudniowych i może nie być za ciekawie. Zrozpaczona Klementa nie miała już siły ani ochoty na walkę… nie miała nawet nadziei na wygraną, pomimo iż Crasher namawiał ją do walki.
Idąc zniszczoną ulicą koło ryneczku, napotkała – nie zgadniecie kogo! – Dartha Dinozaura!. Klementa patrzyła na niego przez jakieś trzy, może cztery minuty, po czym wydobyła żądło i go zaatakowała.
– Spokojnie, spokojnie! – powiedział dinozaur łagodnym głosem. – Wiesz co, pszczółko ty moja? Ty mi się nawet troszkę podobasz. Będziemy chodzić? – Klementyna zaniemówiła.
– No nie, no… – zaczęła z wielkim krzykiem. – Najpierw wydajesz rozkaz swoim ludziom…
– Dinozaurom – przerwał Darth.
– Dobrze, dobrze, najpierw dajesz rozkaz swoim dinozaurom zabicia mojego syna, a potem chcesz się ze mną umawiać?
– Tak – oznajmił – właśnie tak chcę.
I tak rozpoczął się związek dwóch największych rywali, niczym Romeo i Julia.

← Poprzedni • Następny →


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 408, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.