FANDOM


Autor: Mustafar29
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Sw logo

Opowieści z Kywalker: Część 5 – Historia

– Wiesz, mój króliczku – zaczęła Krowa Agata – jak założono naszą piękną miejscowość w Kywalker?
– Nie – odparł Gucio ze smutną miną.
– A więc nie ma problemu – oznajmiła krowa z radosną miną. – Ppowiem ci wszystko w szczegółach… Otóż w roku 300 BBY na Dantooine przybył Śmierdzący Krzysiu. Och… ale to był przystojny młodzieniec…
– Pamiętasz go, ciociu? – zapytał Gutek.
– Nie… ale znam z opowiadań. Nie przerywaj mi więcej, moje kochane gówienko. Na czym to ja skończyłam? Ach… już pamiętam. Więc Śmierdzący Krzysiek osiedlił się na tamtym wzgórzu, które teraz widzisz. Pamiętasz, kochaneczku, jak się to wzgórze nazywa??
– Pamiętam – odpowiedział Gucio.
– Okej, to fajnie – kontynuowała Agata. – Więc nasz przystojny Krzysiek mieszkał sobie na tej górze. I mieszkało mu się nawet całkiem spoko. Ale pewnego dnia na Dantooine przybyli mieszkańcy Tatooine. I rozpoczęła się kłótnia… tutejsi mieszkańcy kłócili się z Jawami, która nazwa planety jest fajniejsza. To było nie do wytrzymania, więc Śmierdzący Krzysiek postanowił złagodzić spór. Wsiadł do rakiety i wyruszył w kosmos. I kropka.
– I co było dalej, krowo? – zapytał Gucio.
– Co było dalej… O tym się dowiesz w następnej części… – krowa parsknęła śmiechem i gluty wypłynęły z jej nosa. – Żartowałam, powiem ci teraz, moje ty gówienko… dalej było tak, że Jawowie i tutejsi musieli się pogodzić. Stworzyli wieś i nazwali ją Kywalker.
– Ale z tego wynika, droga cioteczko – zdziwił się Gutek – że Krzysiu postąpił jak tchórz, a Kywalker założyli Jawowie i tutejsi, czyż nie??
– Hmmm… nie…

← Poprzedni • Następny →


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 407, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.