FANDOM


Kanon
kanon
Real
Świat rzeczywisty

— Autor: Gial Ackbar

Sw logo

Opowieści z zamku Maz Kanaty – Misja

Pewnego razu Marian był strasznie wkurzony. Poszedł do zamku Maz Kanaty i zaczął rozglądać się za jakimś łowcą nagród. W zamku prawie nikogo nie było. Jedynym łowcą był tam mały Jawa. Chcąc nie chcąc, Marian podszedł i zlecił mu misję.
– Słuchaj, mały kurduplu. Wracam se z monopolowego, a tu mi wyjeżdżają jakieś białe pacany i sześciopak Żubra kradną! Kurde jego mać, za darmo przed sklepem rozdawali. Polecieli na jakąś bazę Starkiller, pojedziesz tam odzyskasz piwo, a dam ci łyka. Stoi?
– Utiniiii. Noniii na. Uguda, hei hei maiiii.
Jako że Marian poliglotą nie był, nic nie zrozumiał. Wtedy do kantyny wszedł Wookie z wielką kuszą.
Marian dogadał się z Wookiem przez Translatora. Umówili się tak: Evok (bo tak nazywał się wookie) odzyska Marianowi piwa, a Marian za to da mu dwa sześciopaki. Jako że Marian jak widać nie wygrywał w szkolę konkursów matematycznych, zgodził się.
Nagle zaatakował First Order. Evok z Marianem zaczeli uciekać aż dotarli do stacji kosmobusów.
Evok złapał autobus (cameo Stacha Podróżnika) i chciał polecieć do bazy Starkiller. Niestety baza była tajna i autobusy się tam nie zatrzymywały. Evok porwał więc autobus i sam zaczął szukać bazy. Okazało się jednak, że baza nie jest na Takodanie. Jest na innej planecie!


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 407, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.