FANDOM


Autor: Yodek 300
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty

— Autor: Yodek 300

Sw logo

Przygody Sy Ravros 1: Początki

Jedi uciekali przed Sithami, gdyż posiadali miecz świetlny z kryształem, która moc była potężna, że nikt nie wiedział, do czego ta moc służy. Okręt republikański rozbił się na planecie Shili, ojczyźnie togrutanów. Kryształ i rękojeść miał droid typu BB, który uciekał tak szybko jak żaden droid nie mógł, ale zabrakański Sith strzelił w niego błyskawicami mocy i droid rozpadł się, a kryształ rozbił się o kamień i jego siedem kawałków wyleciało w kosmos. Jedi pochwycili rękojeść i uciekli.
Trzy tysiące trzysta lat później na planecie żyła togrutanka imieniem Sy.
– Co to za droid? – powiedziała Sy. – Zabiorę go do domu i pokarzę rodzicom, może go naprawię.
Jednak kiedy wróciła do domu, nie było w niej ich. Od tej chwili Sy musiała żyć jako zbieraczka złomu, a droid, kiedy go naprawiła, jej pomagał. Nazywał się BB-3. Znalazła wrak okrętu republikańskiego, brała z niego części, naprawiła też lekki frachtowiec typu VY z Kuat. Zauważyła bazę Separtystów.
– Chodź, BB, sprawdźmy, co tam jest. – Ale droid nie chciał za bardzo tam iść. Wspięli się do szybu wentylacyjnego.
– To baza separatystów. Widać, że są to ważne osoby, może zabijemy chociaż jednego.
Sy wyciągnęła swój blaster i strzeliła. Wycelowała w neimoidianina i po chwili był martwy. Sy,wraz z BB wyszli z ukrycia i zaczęła strzelać w atakujące ją droidy i po chwili pojawiało się ich aż tyle że musieli uciekać. Wskoczyła do kokpitu frachtowca i zaczęła uruchamiać statek. Kiedy udało jej się wystartować, zaczęła strzelać do Bazy. Odpaliła 10 rakiet i kiedy wszystkie trafiły cel, to Baza wybuchła. BB-3 wydal z siebie gruby pisk.
– Masz rację, BB, zginęło więcej niż jeden.
I odlecieli z Shili.


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 407, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.