FANDOM


Autor: Mustafar29
Kanon
kanon
Real
Świat rzeczywisty

Sw logo

Przypadki mistrza Feela & Aut ciemności – streszczenie

Przypadki mistrza Feela (Ok. 1/0 BBY)
Mistrzowie Jedi Luck i Feel, wraz z żoną drugiego z nich – Aldebarą, w czasie panowania Imperium przyłączają się do Królestwa Galaktycznego, którym dowodzi Shmi Skywalker. Kobieta jednak z czasem ujawnia swoją mroczną naturę, by ostatecznie razem z Darthem Shpannerem powołać zakon Lordów Sitsów. W czasie bitwy o Kywalker Darth Shpanner okazuje Clieggiem Larsem i ujawnia swój spisek, opowiadając Feelowi o tym, jak to wysłał swą żonę na szkolenie u tuskeńskiego mistrza ciemnej strony. Przyznaje się także do podmianki worków, przez co Anakin ostatecznie pochował ziemniaki zamiast swojej matki. Ostatecznie Shpanner ginie, a sama Shmi zostaje ranna w nerkę, przez co zmuszona jest zakrywać swoją zniszczoną twarz maską.

Cliegg jednak pośmiertnie kontaktuje się żoną i odsyła ją do matki Feela, mieszkającej na Jakku Pajdy, która jest w stanie przywrócić go do świata żywych. Następuje jednak wtedy kolizja w przestrzeni, w wyniku której Luck, Feel i Lordowie Sitsów giną, a Shmi zostaje uznana za zaginioną.

Aut ciemności (10—12 ABY)
Luke poszukuje informacji o swojej babci i trafia do dawnej siedziby Lordów Sitsów na Dagobah. Z chłopakiem kontaktuje się duch Cliegga Larsa, zachowany w dawnej masce Shmi. Ostatecznie jednak artefakt zostaje zniszczony przez tajemniczego użytkownika Mocy imieniem Radodziej.

Leia Windu, żona Luke'a, jest puszczalska. Aby ukryć swoje podwójne życie, razem ze Shmi morduje Lando Calrissiana, z którym miała córkę o imieniu Celina, zamrożoną w karbonicie zaraz po narodzinach. Leia i Shmi stają na czele Ogromnego Królestwa Sithów i przy użyciu eliksiru ożywiającego tworzą swoją własną armię Sithów. Kobiety mają swoją wtykę w rodzinie Skywalkerów, mianowicie ich pomoc domową, Katarzynę, ostatecznie zamordowaną przez Bena Solo, gdy prawda na temat jego opiekunki ujrzała światło dzienne. W czasie potyczki na Rattoine śmierć ponosi z kolei Leia Windu, a także kanclerz Nowej Republiki Mon Mothma, którą na stanowisku zastępuje Lanever Villecham.

Shmi włada wielkim krążownikiem o nazwie Oko Shmi, z pomocą którego niszczy Chandrillę, stołeczną planetę Republiki. Luke i ożywiony przez sithankę Feel ostatecznie jednak krzyżują jej plany; kobieta zostaje ranna w swoją ostatnią sprawną nerkę.

Lanever Villecham i Ben Solo wspólnymi siłami wykradają eliksir ożywiający i ożywiają Leię Windu. Ta wraca do Luke'a, a jej rodzina – matka Donata i siostra Padme Kenobi – wyjawiają sekretną lokalizację pierwszego miecza świetlnego, na której za życia zależało Shmi.

Okazuje się, że aby zdobyć pierwszy miecz świetlny, potrzeba sześć innych broni. Sprawę utrudnia jednak fakt, iż w poszukiwaniu artefaktu wybierają się także resztki Ogromnego Królestwa Sithów. Ich dowódcy jednak zostają szybko pokonani, a m.in. z pomocą Pajdy Luke, Ben, Lanever, Leia Windu, ożywiony Lando i Feel zdobywają pierwszy miecz. Artefakt ten jednak wpada w ręce zamaskowanego przeciwnika, który morduje Feela. Pozostałych przyjaciół ratuje Radodziej.

Luke widzi, że wiążąc się z Leią Windu, zboczył, więc odprawia kobietę, która zrozpaczona ponownie wiąże się z Lando. Małżeństwo decyduje się zamieszkać na Jakku, gdzie w 15 ABY odmrażają swoją córkę Celinę, zmieniając jej imię na Rey i oddając w ręce Unkara Plutta.

Następny →
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.