FANDOM


Autor: HickRatch
Kanon
kanon
Real
Świat rzeczywisty
Poprzedni Rozdział

Więzienie Rebeliantów znajdowało się na małym krążowniku. Był to typ Zephyr, produkowany przez filię Kuat Drive Yards na planecie Anoat w współpacy z stoczniami Sluis Van. Zaowocowało to połączeniem świetnej i długotrwałej technologii z Światów Jądra z badziewiem "Made in ORT[1]"

- Kapitanie, ma pan jakiś plan? - zapytał mechanik Stant Harra.

Kapitan Mantrellus Altakan zawsze miał jakiś plan.

- Kiedy mój prodzek walczył z resztkami Imperium Rakatańskiego, Kondoros dał pojmać swój statek tracącej swoją potęgę rasie. Po aresztowaniu załogi rakatanie wzięli do służby na swoim pokładzie droida. Droid ten zdradził i zamordował Rakatan, a my przechwyciliśmy okręt.

Wtrącił się porucznik Okalin.

- R2-D95!

- Co?

- Zaprogramowałem naszego towarzysza, że gdy do służby wcielą go wrogowie, to udawał grzecznego, a w rzeczywistości pomagał nam.

***

Sullustański woźny na Zephyrze One nakazał R2-D95 sprzątanie podłóg.

- Spfffft!

- Nie wygłupiaj się, droidzie, tylko zrób, co do ciebie należy!

Sullustański woźny został porażony prądem. Astromech podjechał do klucza i pokręcił nim. Zamierzał uwolnić więźniów w celi numer 7.

***

- Komandorze Mitral, coś się wyłania z nadprzestrzeni?

- Co, oficerze komputerowy Tallinsen?

- Gwiezdny Niszczyciel!

Rozczarowany całą sytuacją Andelan Mitral nie wiedział, co robić.

- Mieliśmy być bezpieczni w tym systemie, a Imperialne sępy, które się wzbogacają i poszerzają swoje terytorium, lecz nie odczuwają z tego satysfakcji nas znalazły i sp******* nasze statki.

Następny rozdział

PrzypisyEdytuj

  1. Outer Rim Territories - Zewnętrzne Rubieże. "Made in ORT" znaczy "Wyprodukowane na Zewnętrznych Rubieżach". Technologia pochodząca z tamtego regionu galaktyki była zazwyczaj kiepska.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.