FANDOM


Autor: IwanRoslin
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty
Sw logo

Wojna Imperiów: Rozdział 02

Spotkania z innymi dowódcami nigdy nie były łatwe. Jeszcze kilkanaście lat temu niektórzy z nich popierali Republikę, a teraz nastały nowe czasy Imperium. Anakin wziął sobie sobie za cel przekonanie dowódców o zdrajcy w ich szeregach, co na pewno nie będzie łatwe.
Właśnie zobaczył się z dziećmi, a teraz ma je znowu zostawić? Przynajmniej wiedział, że na Coruscant są bezpieczne…


Border

Luke śnił. Był przekonany, że śni.
Leciał właśnie nie dużym statkiem przez jakiś, dziwny, ciemny tunel. Był to jeden z tych snów, w których miał pełną kontrolę nad swoimi ruchami i mógł samodzielnie podejmować decyzje.
Kiedy zbliżał się do końca tunelu, usłyszał za sobą strzały. Spanikowany kierował się dalej, nagle usłyszał dziwny głos mówiący do niego znikąd, by „użył Mocy”. Momentalnie wystrzelił Torpedę…
Nagle obudził się zlany zimnym potem.


Border

— Panowie, proszę o ciszę — powiedział Anakin, biorąc głęboki oddech.
— Jak mamy zachować spokój, skoro prawdopodobnie w naszych szeregach jest zdrajca, a do tego sprytny zdrajca? — zapytał z ironią w głosie Tarkin.
– Nie dojdziemy jednak do tego, kto nim jest, jeśli ciągle będziesz nas przekrzykiwać — zauważył Thrawn. Ta uwaga z ust doskonałego stratega, który w bitwie o Mon Calamari pokonał przeważające siły wroga, i prawdopodobnie większość Rebelii, wystarczyła, by Tarkin ucichł.
– To aż nie możliwe, by Rebelia mogła przypuścić tak zmasowany atak, wywiad by o tym wiedział – Odezwał się admirał Yularen, który po wojnach klonów został szefem wywiadu.
Po chwili do sali weszła jego córka Leia.
– Kanclerzu – przywitał ją oficjalnie.
Co prawda, był Imperatorem i nad wszystkim sprawował kontrolę, jednak Senat powinien mieć kogoś kto, będzie ładniej prezentować się na plakatach. Leia była już od dwóch lat kanclerzem, a i tak była najmłodsza w historii. Na szczęście senatorowie cieszyli się z tak energicznej i młodej pani kanclerz.
– Ojcze – przywitała się z nim i podeszła do wielkiego stołu taktycznego wyświetlającego całą galaktykę.
– Wiem! – krzyknął Thrawn, co było wielką niespodzianką, bo wielki admirał prawie zawsze zachowywał powagę.
– Tak? – spytał się go Anakin
– Zmienimy transportowce w istne okręty bojowe, wyślemy je na szlaki, gdzie jest zauważona aktywność Rebelii. Określimy wtedy obszar, gdzie Rebelia atakuje. I znajdziemy potencjalną bazę wroga.
– Błyskotliwy plan, admirale. Jaką za to mamy pewność, że Rebelia nie korzysta z baz wypadowych, wtedy będziemy mieć za dużo roboty, a i Gwiazdy Sprawiedliwości nie wyślemy – powiedział Tarkin
– Gwiazda Sprawiedliwości, Klejnot Galaktyki, Symbol Imperium lub nieszczęsna nazwa Palpatine'a, Gwiazda Śmierci. Ostatnio ta stacja przeszła dużą zmianę, przemalowano ją na czarno z rozkazu Tarkina, wprowadzono też szybsze ładowanie turbolasera, skrócone do trzech minut, oraz o wiele poprawiono celność, więc turbolaser może zniszczyć największy niszczyciel wroga – pomyślał Anakin
– Pff, wszędzie pan próbuje wepchać swoją zabaweczkę, która wzbudza strach w ludziach. Po zniszczeniu Lothalu, gdzie wykiełkowała malutka Rebelia, ludzie się boją tej Gwiazdy „Sprawiedliwości”, chcemy, żeby ludzie wyparli się Rebelii i ją zdradzili, a nie, żeby wyparowali, Tarkin – odpowiedział Tarkinowi Thrawn.
„A ci ciągle się żrą, od czasów bitwy o Yavin IV, na której zmuszeni byli przetrwać miesiąc ścigani przez Rebelię w dzikim lesie. W sumie po miesiącu załatwili dwudziestu sześciu rebeliantów, nie używając blastera, tylko korzystając z pułapek, które Tarkin nauczył się budować w dzieciństwie, a Thrawn ulepszył”, pomyślał Anakin.
– Dobra, pomyślę nad waszymi pomysłami, spotkanie zakończone – odparł Anakin.
Może być ciekawie.

← Poprzedni • Następny →


Obok dawania możliwości tworzenia swojego własnego świata Gwiezdnych wojen celem Star Wars Fanonpedii jest gromadzenie twórczości znanej jako fanfiction. Opowiadań pisanych rozdziałami, które tworzymy od ponad trzech lat, jest już ponad 403, jednak ich liczba stale wzrasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.