FANDOM


Autor: Uriel34
Alternatywy
alternatywy

Rakasa - piaszczysta planeta w sektorze Stormway będąca główną siedzibą ludzi. Od wielu lat poddawana jest próbom ujarzmienia najpierw przez Radę Dwunastu, a potem przez Wielkę Unię. Władze tej planety nie chcą być podwładnymi żadnej organizacji, na czym bardzo traci miejscowa ludność żyjąca w biedzie i ubóstwie, cierpiąca na głód. Przechodzi od zawsze przez okres wojen domowych na planecie.

Historia

Podział planety

Rakasa wcześniej słynęła głównie z handlu niewolnikami, hazardem i ogólnie panującym chaosem. Ludziom żyło się bardzo źle - wielu z nich umierało z głodu, inni pracowali w różnego rodzaju zakładach. Gospodarka praktycznie nie istniała, a nawet największy kartel mógł upaść w jeden dzień. Dodatkowo tutejsza fauna stworzeń, jak i brak wody nie sprzyjały jej mieszkańcom. W końcu w 998 BBY zaproponowano utworzenie trójpodziału władzy, nie opierał się on jednak na tym samym co demokracja. Chodziło tutaj o to, że planeta została podzielona na 3 części, którymi rządziły różne frakcje niezajmujące się sobą. Początkowo ciężko było zjednoczyć dotychczas ludzi nieznających jakiegokolwiek rządu, dlatego dopiero w 962 BBY trójpodział wreszcie zaczął funkcjonować. Północno - zachodnią część zajął Sojusz Mikrotaktyczny, północno - wschodnią zajął Związek Merata Saa, a południową zajęła Republika Południowa. Mimo to żadna z tych organizacji nie miała zamiaru polepszenia życia, a za to jak największego wzbogacenia się. Mieszkańcy Rakasy nigdy jeszcze nie znaleźli się w tak kiepskiej sytuacji.

Początek wojen

Jak można było się spodziewać partie te znalazły ludzi popierających ich idee i zwolenników opozycji. Nikt nie spodziewał się, że każda z tych frakcji spróbuje zwalczyć się nawzajem aż tak szybko. W rzeczywistości w każdej z nich najczęściej organizowane były strajki, bądź zamachy przeciwko władzy. Ludzie cierpieli jeszcze gorszy głód, a niewolnictwo wzrosło jeszcze bardziej. W istocie dokonywano coraz to większego niszczenia planety i zabierania jej zasobów. Do pierwszej wojny doszło w 959 BBY. Mimo jej obecności stan życia polepszył się na krótki okres czasu. Później przeprowadzono rekrutację do wojska, w której udział brali wszystkie osoby zdolne do walki między 20, a 55 rokiem życia - włącznie z kobietami. Władze później przestały zwracać uwagę na te przepisy i w wojsku znalazły się również dzieci. Pierwszą wojnę trwającą około 10 lat wygrał Sojusz Mikrotaktyczny i zagarnął wiele ziem swoich oponentów. Od tego czasu wojny były prowadzone regularnie, ale ludność nadal nie znalazła odpowiedniej grupy ludzi mogącej rozpocząć rewolucję, czy to z zewnątrz, czy z wewnątrz planety.

Wojna o niepodległość Rakasy

Szablon SeeMain został przeniesiony pod szablon Zobacz.Członkowie partii politycznych rządzących Rakasą, miejscowi, czy członkowie frakcji z innych planet nie zdołali zapobiec trójpodziałowi mimo wielu powstań i rewolucji. Stan życia na planecie wahał się w czasie zmian kanclerzy. Nigdy jednak nie było aż tak dobrze na Rakasie, by można było poszczycić się zlikwidowaniem problemów. Sytuacja mieszkańców, bo to właśnie oni cierpieli najbardziej na formie rządzenia tutaj zmieniła się po powstaniu Rady Dwunastu. Jednym z jej celów było poprawienie życia na Rakasie. Wiedzieli jednak, że nie będzie łatwo tego dokonać i będą mogli rozpętać wielką wojnę, która rozpocznie chaos w całym sektorze. Bowiem niebezpieczne frakcje mogłyby to wykorzystać i rozpocząć jeszcze większą wojnę. Ostatecznie Rada Dwunastu przygotowała masę propozycji mogących polepszyć życie na piaszczystej planecie. Na początku warto wspomnieć, że Rakasa była jedyną planetą w Stormway, która nie zgodziła się na wejście do RD. Po otrzymaniu tych propozycji żadna z partii ich nie zaakceptowała i nadal nie wyraziła zgody na przyłączenie się do rady. Wojna wisi na włosku, ale o dziwo nie rozpoczyna jej żadna ze stron. Jon Black, aktualny lider Bractwa Si'ksar zawiązuje sojusz z wieloma innymi frakcjami chcącymi zmian na Rakasie. W tym czasie na planecie Mire - człowiek zorganizował dosyć silny ruch oporu. W 496 BBY dochodzi do wojny. Rada Dwunastu wysyła Legion Stormway, a Bractwo Si'ksar i ruch oporu Mire'a rozpoczynają walkę. Na początku partie Rakasy zawiązują sojusz i wydaje się, że wygrywają wojnę zarówno w powietrzu, jak i na lądzie, ale szybko po tym sojusz ten rozpada się z powodu konfliktu Związku Merata Saa i Republiki Południowej. W ciągu wojny wojska Rakasy, widząc zbliżającą się porażkę wymordowały masę cywilów i dokonały zniszczeń w wielu miastach. Wciąż większość powołano do wojska, ale nie zażegnało to eksterminacji ludności organizowanej nie przez władze z góry, ale przez głównie oficerów albo zwykłych żołnierzy. Największe zniszczenia odniosły w tym czasie miasta Karaitti i Likta będące dotychczas największymi skupiskami ludzi. Ostatecznie ta krwawa wojna kończy się zwycięstwem Rady Dwunastu i jej pomocników. W czasie walk zginęli Jon Black i Mire, którzy zostali uznani za największych bohaterów. Od 493 BBY Rakasa podlega pod Radę Dwunastu.

Powojenna Rakasa

Przed tą planetą wreszcie stanęła świetlana przyszłość. Rada Dwunastu obiecała wprowadzić wiele uchwał zaproponowanych wcześniejszym rządzącym, jak zatrudnienie ludzi w normalnych pracach, ale też i postanowiła dodać kilka nowych, jak zarządzanie planetą przez RD przez najbliższe kilkanaście lat. Mieszkańcy planety głównie ucieszyli się na wieść o tych zmianach, ale bardzo szybko ich entuzjazm opadł. Rada Dwunastu bowiem miała do opanowania jeszcze kilka innych planet i nie mogła pokryć wszystkich funduszy w jedną rzecz. Dodatkowo doszła jedna bardzo ważna sprawa, która zadecydowała o przyszłości ludzi - Mire, przywódca ruchu oporo na Rakasie podczas wojny zamaskował swoją śmierć i tak naprawdę zrobił to, by odsunąć się do polityki. Był on człowiekiem myślącym o wszystkim już wcześniej. Historia była taka, że w czasie wybuchu podczas jednej z walk podstawił pod siebie swojego sobowtóra, którego śmierć potwierdzić mogli, tylko inni tam obecni, bo ciało zostało rozszarpane na części. Zrobił to, by w przyszłości samemu przejąć władzę nad planetą i zarządzać nią według własnego sposobu. Jak się potem okazało Rada Dwunastu brała niemałe pieniądze z inwestycji na Rakasie, a większość z nich była po prostu skradziona w taki sposób, by nikt się tego nie dowiedział. Takie dane Mire własnoręcznie sprawdził w głównej bazie RD na Zerionie. Po tym wydarzeniu postanowił powrócić do życia i wymyślić historię, że został porwany przez pewnych terrorystów z Rakasy. Tak zaczęły się nowe problemy na planecie.

Oddzielenie się od Rady Dwunastu

Szablon SeeMain został przeniesiony pod szablon Zobacz.Kiedy Mire "wrócił do życia" nie miał zamiaru rozpętywać kolejnej niepotrzebnej wojny. Wolał załatwić to w spokój pokojowy. Wiedział, że Rada Dwunastu nie zawaha się go wyeliminować, bo był on najbardziej cenioną osoba na całej planecie i miał poparcie ludzi. Mire rozpoczął w tym czasie negocjacje, zaczął przemawiać do ludu, że to nadal nie jest świat, jakiego oczekują. Mieszkańcy zaczęli go popierać w tej sprawie i wtedy RD zrobiła krok, jakiego się nikt nie spodziewał - zatrudniła zamachowców do zabicia jednego z nich, co się udało, a w rezultacie została zabita jeszcze druga osoba pełniąca funkcję kanclerza na Zerionie, o czym terrorysta rzekomo nie wiedział. Zaczęto prowadzić śledztwo w tej sprawie i oskarżono o to Mire'a. RD wcześniej wszystko zaplanowała i jak się okazało wynajęty zamachowiec pochodził, a jakże z Rakasy i był jednym z żołnierzy walczących wcześniej u boku Mire'a w czasie wojny o niepodległość Rakasy, co było prawdą. Wcześniej jednak te dane z rejestru zostały usunięte, a nawet dokonano tego miesiąc przed, co stawiało na doskonałe rozplanowanie akcji. Dodatkowo Mire doskonale znany z tego, że umie sobie wszystko rozplanować został posądzony o zamach i ukrycie swojej śmierci, czego nie można było jemu zarzucić. Zdradził go jego największy przyjaciel, z którym znali się od lat i ujawnił ten sekret, podając przy tym odpowiednie dowody. Mire zaczął tracić poparcie, o czym dobrze wiedział i nie zwlekał. Miał zamiar pokazać światu, to co zobaczył w głównej placówce RD, do czego ostatecznie nie doszło. Mire dzięki negocjacjom uzyskał całkowitą niepodległość od RD, która miała przestać kontrolować planetę i nią manipulować. Bohater wojenny stał się bohaterem w bardzo wielu dziedzinach i został kanclerzem Rakasy, z czego jej mieszkańcy byli bardzo zadowoleni.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.