FANDOM


Autor: HickRatch

Reyd nazywana też dawniej Agro-5 i Narlir to planeta położona w Nieznanych Regionach. Jej stolicą, jak i największym miastem jest Reydstad.

Geografia Edytuj

Historia Edytuj

Kolonie BKR Edytuj

Kiedy w 4835 BBY wybuchła Trzecia Wojna Republikańsko-Imperialna, władze Starej Republiki podniosły podatki, by otrzymać fundusze na wojsko. Rozzłościło to kompanię rolniczą z planety Breental IV, którzy to wzbogacali się na produckji rolnej w swoich koloniach. W związku z tym jej dyrektor generalny potajemnie wydał rozkaz utworzenia kilku sekretnych plantacji roślin w Nieznanych Regionach. Nowozałożone kolonie zamieszkane przez ludzkich i Nousariańskich rolników miały kontakt z West's Gate, gdzie statki towarowe fałszując swoją planetę pochodzenia wyładowywały produkowaną na tajnych światach żywność. Istnienie tych planet było utrzymywane w ścisłej tajemnicy, ponieważ gdyby Republika dowiedziałaby się o ich istnieniu, zostałyby obłożone podatkiem.

Kiedy w 4828 BBY Imperium Sithów zaatakowało i zniszczyło dom towarowy BKR na West's Gate, kontakt z faktoriami został utracony. Ponieważ w podobnym czasie wysadzona została w powietrze BKR Tower na Breental IV wraz z jej archiwami, wszelkie informacje związane z przyszłą planetą Reyd, jak i resztą kolonii, zostały bezpowrotnie zniszczone.

Narlir Edytuj

W związku z zniszczeniem Breentalskiej Kompanii Rolncizej wszystkie osiem światów zostało odizolowanych od cywilizowanej części galaktyki, a nawet od pobliskich systemów - mieszkający na nich rolnicy nie posiadali nawet technologii hipernapędu. Wkrótce utracili też wiele innych dorobków technologicznych cywilizacji ogólnogalaktycznej. Postęp demograficzny i technologiczny zagubionych rolników poszedł więc osobną drogą na każdej z planet.

Mieszkańcy jednej z, Agro-5[1] nich nazwali swój świat Narlir i przez niecałe pięć tysięcy lat rozwinęli swoją cywilizację do 5. stopnia rozwoju cywilizacji wg. Uniwersytetu Galktycznego na Coruscant, jednak nie udało im się opracować technologii hipernapędu, choć elektronikę i budownictwo opanowali do bardzo wysokiego poziomu. Posiadali też kolonie górnicze na innych planetach i ich księżycach swojego układu.

Odkrycie i Podbój przez Armadę Reyda Edytuj

Ambitny imperialny admirał Davath Reyd, którego plany przejęcia władzy w Galaktyce pokrzyżowała Ugoda Galaktyczna, po ucieczce w Nieznane Regiony dzięki namierzającym planety o warunkach podobnych do typowych światów w cywilizowanej części galaktyki gwiazdoskanie namierzył planetę Narlir.

Po ulokowaniu swojej floty Davath Reyd i po kilku nieudanych próbach zdobycia sympatii mieszkańców Narliru planetę tę zaatakowali piraci z rasy Chissów, którzy zostali powstrzymani przez przybysza i jego flotę. Po tym optymistycznym wydarzeniu narlirczycy wydali zgodę na koronację Reyda na ich króla, co przyjął z wielkimi ramionami.

Królestwo Reyda Edytuj

Nowe Imperium Galaktyczne Edytuj

Kultura Edytuj

Przypisy

  1. BKR swoje sekretne sekretne rolnicze faktorie nazywała Agro. Umiejscowiona w ich nazwie liczba oznacza numer nadawany im w kolejności założenia. Przyszła planeta Reyd była piątą kolonią o charakterze rolniczym.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.