FANDOM


Linia 73: Linia 73:
   
 
=== '''Założenie Szkarłatnego Świtu ''' ===
 
=== '''Założenie Szkarłatnego Świtu ''' ===
Po ukończeniu Imperium i zniszczeniu Jedi w 19 BBY Sakrassaumis został odrzucony przez Palpatine'a i założył przestępczą organizację {{O|Szkarłatny Świt}}<ref name="Ta informacja jest niezgodna z filmem ,,Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie">W tej wersji z filmu ,,Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie" wyrzucony zostaje Maul, a wprowadzony zostaje Sakrassaumis.</ref>.
+
Po ukończeniu Imperium i zniszczeniu Jedi w 19 BBY Sakrassaumis został odrzucony przez Palpatine'a i założył przestępczą organizację {{O|Szkarłatny Świt}}<ref name="Ta informacja jest niezgodna z filmem ,,Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie">W tej wersji z filmu ,,Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie" wyrzucony zostaje Maul, a wprowadzony zostaje Sakrassaumis.</ref>. Miał wielu zaufanych ludzi, jak {{O|Dryden Vos}} i czasami urządał ataki na Imperium.
   
 
== Historia w ''Cieniu Mroku'' ==
 
== Historia w ''Cieniu Mroku'' ==
W ''Cieniu Mroku'' Sakrassaumis nie został odrzucony przez Palpatine'a i tworzy nowy Zakon Sithów.
+
W ''[[Cień Mroku|Cieniu Mroku]]'' Sakrassaumis nie został odrzucony przez Palpatine'a i tworzy nowy Zakon Sithów.
   
 
=== Bitwa o Naboo ===
 
=== Bitwa o Naboo ===

Wersja z 11:34, cze 11, 2018

Autor: Filmik
Alternatywy
alternatywy

— Autor: Filmik

Jedi muszą wyginąć, by zakon Sithów się odrodził. W końcu byliśmy pierwsi! Sakrassaumis.

Sakrassaumis (zwany również Czarnym Lordem, SxS lub Lordem Sakrassaumisem) był potężnym lordem Sithów, który stworzył galaktykę. Mieszkał wraz ze swoją rodziną w Czarnej Dziurze, dopóki się nie dowiedział, że jego przeznaczeniem jest pokonanie ojca, opuszczenie swojego domu i stworzenie galaktyki. Przed walką zbudował miecz świetlny, którego później używał przez całe życie. Był przeciwnikiem Zasady Dwóch i pomysłodawcą rozkazu 66.

Historia

Przed stworzeniem galaktyki

Sakrassaumis urodził się w Czarnej Dziurze na miliard lat przed bitwą o Yavin. Tuż po urodzeniu dostał kryształ kyber, którego użył do stworzenia swojego miecza świetlnego. Jego ojciec dostał wcześniej przepowiednię, że jego najpotężniejsze dziecko go zabije. Dlatego zabijał każde, jak osiągało odpowiedni wiek. Lecz gdy stanął nad swoim synem, nagle został pokonany jednym ciosem miecza jego syna. Wtedy Sakrassaumis zabrał swoich dwóch jeszcze żywych braci i wyszedł z Czarnej Dziury.

Stworzenie galaktyki

Tworzę dla nas nowy dom. {{{2}}}
Rozpoczął od jednej niedużej planety, a następnie stworzył istoty żywe.

Pierwsze wojny

Na początku wszyscy go uwielbiali, jednak człowiek o imieniu Karel utworzył swoją rebelię przeciw Czarnemu Lordowi. Jednak Sakrassaumis go szybko pokonał i na 10 lat był pokój. Jednak jedna z najbardziej zaufanych wojowniczek Krrara zbuntowała się i stworzyła swoją wielką armię buntowników anty-SxSanśkich. Wojna trwała 15 lat. To była jedna z największych wojen w historii galaktyki. Jednak Sakrassaumis ją pokonał i wysłał ją na Wyspę Wygnania.

Początki Jedi

Sakrassaumis przez wiele lat był niepokonany, jednak Snoke Sr. oświadczył, że Sakrassaumis to demon. Stał za stworzeniem Zakonu Jedi.

Pierwsza przegrana wojna

Przez wiele lat trwała zacięta wojna Sakrassaumisa z Jedi. W końcu poniósł klęskę w pierwszej bitwie o Naboo, po tym, jak go w plecy ciął syn pierwszego Jedi. Następnie został wysłany w kosmos, a jego ciało zostało zniszczone, lecz dusza weszła do jego miecza.

Powrót

Sakrassaumis przez wiele tysięcy lat mieszkał w mieczu, do 2000 BBY, w której ktoś włączył miecz, a wtedy Sakrassaumis wyszedł z niego i zabił tamtą osobę.

Odnalezienie braci

Przez 5 lat Sakrassaumis poszukiwał braci, aż dotarł na swoją planetę i ich odnalazł.

Pierwszy uczeń

Po tym, jak odzyskał swoją potęgę, Sakrassaumis znów został Czarnym Lordem i zaczął szukać ucznia. Spotkał młodego Kamela, chłopca czułego na Moc. Postanowił go wyszkolić. Jednak po paru latach szkolenia Kamel przeszedł na jasną stronę Mocy. Zmierzył się ze swoim dawnym mistrzem i zginął.

Spotkanie żony

Przez przypadek w 500 BBY Sakrassaumis spotkał naprawdę piękną kobietę, którą pokochał, a ona pokochała jego. Miesiąc później wzięli ślub.

Pojedynek z Yodą

Sakrassaumis przez wiele lat nie walczył, ale w 300 BBY wyruszył na wojnę z Jedi. Spotkał jednego bardzo potężnego, ale niewielkiego we wzroście. Nazywał się Yoda. Zmierzył się z Sakrassaumisem. Jednak przegrał po tym, jak został ranny. [1]

Zasada Dwóch

Sakrassaumis uważał, że Sithów powinno być dużo. Lecz w 1032 BBY powołano nową zasadę, że Sithów w galaktyce może być tylko dwóch. Nie bardzo mu się to podobało. Więc zaczął tworzyć potajemnie Zakon Sithów.

Darth Plagueis

Sakrassaumis bezskutecznie szukał nowych Sithów. Wszyscy woleli dołączyć do Jedi. Przeciągnąć Jedi na ciemną stronę też nie mógł. Lecz w 100 BBY napotkał czułego na Moc Plagueisa i zaczął go szkolić. Wyszkolił go w wielu sztukach Mocy, które tylko Sakrassaumis umiał. Jednak Plagueis dołączył do Sithów Zasady dwóch. To było zgubne dla niego w 32 BBY.

Plan na Imperium

Po tym, jak zginął Plagueis, Sakrassaumis zaczął tworzyć plan na Imperium Galaktyczne. Wtajemniczył w to ucznia Plagueisa, Palpatine'a. Sakrassaumisowi nie podobał się pomysł na zbudowanie Gwiazdy Śmierci, którą wymyślił Palpatine. Nie podobał się mu ten pomysł dlatego, że sam budował o wiele potężniejszą broń: Grozę Niszczycielską.

Założenie Szkarłatnego Świtu 

Po ukończeniu Imperium i zniszczeniu Jedi w 19 BBY Sakrassaumis został odrzucony przez Palpatine'a i założył przestępczą organizację Szkarłatny Świt[2]. Miał wielu zaufanych ludzi, jak Dryden Vos i czasami urządał ataki na Imperium.

Historia w Cieniu Mroku

W Cieniu Mroku Sakrassaumis nie został odrzucony przez Palpatine'a i tworzy nowy Zakon Sithów.

Bitwa o Naboo

Sakrassaumis, zgodnie z swoim planem, w ostatniej chwili wyruszył pomóc na Naboo. Do Nabooańczyków wysłał szturmowców, do Gunganów AT-SXS, w kosmos myśliwce TIE, a sam poszedł do Obi-wana Kenobiego i Qui-gona Ginna pojendynkujących się z Maulem. Zranił Maula, ocalająć Jedi. Przedstawił się jako Saurus. Chciał jednego w zamian - Anakina Skywalkera. Yoda mu nie ufał, ale inni się zgodzili.

Umiejętności

Sakrassaumis był najpotężniejszym użytkownikiem Mocy w historii galaktyki. Umiał używać piorunów Mocy i ognistej kuli. Był też świetny w walce na miecze świetlne. Potrafił używać projekcji Mocy, manipulować istotami żywymi, wskrzeszać je, chronić ich życie i dawać nieśmiertelność.

Przypisy

  1. Opowiadanie:Cień Mroku I: Mroczne Widmo 4
  2. W tej wersji z filmu ,,Han Solo: Gwiezdne Wojny Historie" wyrzucony zostaje Maul, a wprowadzony zostaje Sakrassaumis.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.