FANDOM


Autor: Fajnymat10
Legendy
legendy
Pol
Artykuł polecany na lipiec i sierpień 2017

Salos Tei był imogińskim rebeliantem walczącym z Uruk-Mocnymi, którzy podbili jego rodzinną planetę.

Podczas jednej z bitew pomiędzy partyzantami a Urukami Salos został ciężko ranny. Son Telepatios, widząc potencjał w młodym wojowniku, zaoferował mu operację ratującą życie w zamian za dołączenie do Uruk-Mocnych. Salos przystał na tę propozycję i wkrótce stał się jednym z najlepszych żołnierzy Uruk-Mocnych.

Jedną z jego ważniejszych misji było odbicie 140 żołnierzu Uruk-Mocnych z rąk bankiera, hazardzisty i przywódcy potężnej organizacji przestępczej, Krausela. W tym celu razem z innymi najlepszymi żołnierzami Uruków udał się na Terarriallię. Jego misja zakończyła się sukcesem.

Biografia

Bbb70e32522f28ba919effb201034aae

Salos jako żołnierz z Imoginy.

Młodość

Salos urodził się w patriotycznej Imogińskiej rodzinie, która od najmłodszych lat wpajała chłopcu patriotyczne wartości i przygotowywała do służby ojczyźnie.

Służba w wojsku

Salos po ukończeniu szkoły wojskowej wstąpił do Armii Imoginy. Od początku służby wykazywał niezwykłe zdolności militarne i strategiczne, przez co z czasem stał się jednym z najlepszych żołnierzy Imoginy.

Gdy Uruk-Mocni zaatakowali planetę Salosa, mężczyzna rozpoczął walkę z okupantem. Wiadomo jednak było, że armia nie odeprze ataku tak wielkiej siły i po kilku tygodniach Imogina musiała się poddać.

Mimo kapitulacji rządu wielu generałów, wojska Imoginy nie zamierzały się poddać. Salos stanął na czele jednego z oddziałów próbujących wyprzeć okupantów ze stolicy. Wojsko nie dysponowało jednak tak nowoczesną technologią jak Loterpondowie. Gdy okupanci zaczęli bombardować miasto, armie poddały się, by nie narażać cywili.

Po upadku Imoginy wielu żołnierzy, dowódców, polityków, a nawet cywili zaczęło tworzyć zorganizowane grupy partyzanckie. Salos musiał wykonać wiele trudnych misji i mimo wielu porażek nie ustawał.

Titanfall

Salos jako partyzant.

Przed inwazją Uruków Imogina słynęła z handlu kryształami Suiy. Jedną z największych kopalni tego surowca była Tausuria, która wpadła w ręce Loterpondów. Po wielu dniach przygotowań Salos i inni wyspecjalizowani żołnierze uderzyli na kopalnię w celu odbicia jej. Operacja, mimo że z początku wygrywali partyzanci, zakończyła się fiaskiem. Salos zaczął wątpić w rebelię i wyzwolenie Imoginy.

Zadany cios

Gdy na planetę przybył władca Uruków Son Telepatios, partyzanci postanowili zaatakować jego statek. Podczas odwrotu Salos został ciężko ranny, ale w okolicy nie było żadnego żołnierza, który mógłby mu pomóc. Urukowie wzięli go do niewoli. Son Telepatios dał Salosowi propozycję, operację ratującą życie, w zamian za dołączenie do Uruk-Mocnych. Salos wątpił już wtedy w partyzantkę, ale nadal chciał żyć i walczyć. Żołnierz przystał na propozycję i stał cię członkiem jednej z najpotężniejszych frakcji galaktyki.

Służba dla Uruków

Tc653-cea590d560516b8ba3a3df6e45

Salos jako żołnierz Uruków.

Początki Służby

Już na początku służby u Loterpondów Salos okazał się jednym z najlepiej wyszkolonych żołnierzy frakcji.

Bitwa na Oi

Jedną z pierwszych misji Salosa była bitwa na Oi. To tam Urukowie stoczyli bitwę (po raz pierwszy od wielu lat) ze Stefaniuszami 6 Apokalipsy. Urukowie zwyciężyli, jednak nie udałoby im się, gdyby nie Salos, który zdobył jeden z bunkrów Stefaniuszy.

Wojna z Marsem i Zjednoczoną Ues-Anią

Gdy Uruk-Mocni wypowiedzieli wojnę Unii Marsa i Ues-Anii, Salos został wysłany na jedną z najniebezpieczniejszych misji. Miał zająć placówkę badawczą na Ues-Anii. Razem z kilkoma innymi żołnierzami Uruków małym transportowcem kopalniczym dostał się na placówkę badawczą IW-94, która po chwili została zdobyta.

Kolejną misją Salosa było zdobycie marsjańskiej bazy wojskowej. Z początku misja wydawała się prosta, jednak okazało się, że do jej obrony wyznaczono oddziały wyszkolonych zabójców. Łatwa z początku misja zmieniła się w walkę o przetrwanie. Salos był jedynym żołnierzem Uruków, który przetrwał to zadanie.

Akcja na Terarrialli

344415046

Salos na Zjednoczonej Ues-Anii.

Jedną z jego ważniejszych misji było odbicie 140 żołnierzu Uruk-Mocnych z rąk bankiera, hazardzisty i przywódcy potężnej organizacji przestępczej Krausela. Stanął na czele oddziału składającego się z najlepszych żołnierzy frakcji, między innymi z Golta. Krausel przetrzymywał więźniów na Terarrialli. Była to mała planeta zniszczona wieloma wojnami, na której roiło się od poszukiwaczy złomu, bandytów i hazardzistów. Siedzibą wroga Salosa była stara tama znajdująca się na wyschniętej rzece. Była ona pilnie strzeżona, dlatego żołnierze Salosa musieli wedrzeć się doń niespostrzeżenie. Żołnierzom udało się wejść do budynku, jednak w środku spostrzegł ich jeden z agentów wroga. Rozpoczęła się strzelanina, w wyniku której podniesiono alarm. Salos z innymi musieli jak najszybciej dotrzeć do celi, w której przetrzymywano więźniów. Po kolejnej potyczce z agentami bandziora Salos wpadł na pewien pomysł. Rozkazał swym żołnierzom iść dalej do celi, a on udał się do centrum dowodzenia, by tam rozprawić się z Krauselem. Zabił Krausela po czym pomógł innym uwolnić więźniów.

Wyszkolenie

Z19346209Q,Argentyna--43-funkcjonariuszy-zandarmerii-zginelo-

Tama będąca siedzibą Krausela.

Salos już jako wojownik imogińskiej armii był bardzo dobrze wyszkolonym żołnierzem i mógł odnaleźć się w niemal każdej sytuacji. Bycie partyzantem nauczyło go przetrwać w trudnej sytuacji, gdzie niemal w każdej chwili jest się pod ostrzałem wroga. Szkolenie Uruków jeszcze bardziej przystosowało Salosa do bycia żołnierzem.

Salos dobrze czuł się zarówno z bronią palną jak i trzymając w ręku nóż czy miecz. Mógł posługiwać się nową technologią jak i starą wersją broni.

Osobowość

Salos rzadko ulegał emocją. Był miły zarówno dla żołnierzy, jak i dla dowódców, czego nauczyli go w Imogińskiej armii. Nierzadko stawiał swoje obowiązki ponad wszystko, dlatego stał się bardzo zaufanym wojownikiem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.