FANDOM


Idąc za potrzebą przeprowadzeniu gruntownych reform działania aparatu władzy i otwarcia się w lekkim stopniu na obywateli, Wielki Moff Andros Dorvin zadecydował pod koniec 5 ABY o powołaniu instytucji Senatu Imperialnego na Fondorze - stolicy Nowego Imperium.

Decyzja o przywróceniu tegoż molocha nie jest bezpodstawna, Moffowie w dalszym ciągu posiadają pełną władzę w swoich sektorach, jednak gubernatorowie, prefekci i legaci mają okazję do przedyskutowania istotnych spraw. Całość opatrzona jest zasadą minimum biurokracji co skutecznie pozwala ograniczyć korupcję oraz zepsucie, jakie reprezentował sobą Senat Republiki w przeszłości.

W skład obecnego senatu wchodzi 31 reprezentantów wyłonionych metodą losowania. Jedynym warunkiem jest posiadanie rangi wyższej od asystenta oraz przynależność do frakcji Zarządu.

SeparatistSenate-HOBS.webp

Senat podczas obrad

Obrady odbywają się cyklicznie, średnio raz w miesiącu, chyba że sytuacja będzie wymagać zwiększenia częstotliwości.

Niespodziewanym jest fakt, iż Wielki Moff zdecydował się odtworzyć formację Gwardzistów Imperialnych, którzy aktualnie są obrońcami Senatu Nowego Imperium. Do tej formacji trafiają tylko najlepsi i najbardziej zaufani żołnierze spełniający szereg odpowiednich wymogów.

54d950400bfbef27524cd32a4bd3d23d

Gwardziści Senaccy Nowego Imperium

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.