FANDOM


(Dodano nową stronę „Jeden z dwudziestu dziewięciu księżyców gazowego giganta [http://starwars.wikia.com/wiki/Shihor Shihor], znajdującego się w [http://starwars.wikia.com/wiki/Ottega...”)
 
Linia 1: Linia 1:
Jeden z dwudziestu dziewięciu księżyców gazowego giganta [http://starwars.wikia.com/wiki/Shihor Shihor], znajdującego się w [http://starwars.wikia.com/wiki/Ottega_system układzie Ottega]. Podobnie jak [http://starwars.wikia.com/wiki/Yavin_4 Yavin IV], posiada atmosferę i jest ciałem niebieskim zdatnym do zamieszkania przez istoty biologiczne. Mibba II został skolonizowany około tysiąc lat temu, po wojnie z Bractwem Ciemności, podobnie jak jego bliźniaczy brat, [[Mibba I]].
+
[[Plik:Mibba_II.jpg|thumb|225px]]Jeden z dwudziestu dziewięciu księżyców gazowego giganta [http://starwars.wikia.com/wiki/Shihor Shihor], znajdującego się w [http://starwars.wikia.com/wiki/Ottega_system układzie Ottega]. Podobnie jak [http://starwars.wikia.com/wiki/Yavin_4 Yavin IV], posiada atmosferę i jest ciałem niebieskim zdatnym do zamieszkania przez istoty biologiczne. Mibba II został skolonizowany około tysiąc lat temu, po wojnie z Bractwem Ciemności, podobnie jak jego bliźniaczy brat, [[Mibba I]].
   
 
Prawdopodobnie ta satelita nie byłaby znana, gdyby nie fakt, iż stała się jednym z wielu znaczących centrów robotyki oraz energetyki. Stąd też jeszcze przed Wojną Klonów stała się miejscem wielu inwestycji [http://www.ossus.pl/biblioteka/Intergalaktyczny_Klan_Bankowy Intergalaktycznego Klanu Bankowego].
 
Prawdopodobnie ta satelita nie byłaby znana, gdyby nie fakt, iż stała się jednym z wielu znaczących centrów robotyki oraz energetyki. Stąd też jeszcze przed Wojną Klonów stała się miejscem wielu inwestycji [http://www.ossus.pl/biblioteka/Intergalaktyczny_Klan_Bankowy Intergalaktycznego Klanu Bankowego].
  +
  +
   
 
==Historia==
 
==Historia==
  +
'''''Ottega''' to sektor położony w [http://www.ossus.pl/biblioteka/Zewn%C4%99trzne_Odleg%C5%82e_Rubie%C5%BCe Zewnętrznych Odległych Rubieżach], charakteryzujący się niezwykłą liczbą zamieszkałych ciał niebieskich - ma 75 [http://www.ossus.pl/biblioteka/Planeta planet] i 622 księżyców. Dzięki temu stał się popularną atrakcją turystyczną. - [http://www.ossus.pl/index.php?title=Tendau_Bendon&action=edit&redlink=1 Tendau Bendon] - [http://www.ossus.pl/biblioteka/Ithorianie Ithorianin], senator systemu Ottega w [http://www.ossus.pl/biblioteka/33_BBY 33 BBY].''
  +
  +
  +
===Kolonizacja===
  +
  +
===Stan aktualny===
  +
  +
===Konfederacja Niezależnych Systemów===
  +
Władze planety od około dwóch lat sympatyzuje z ruchem separatystycznym [http://www.ossus.pl/biblioteka/Hrabia_Dooku Hrabiego Dooku]. Chociaż Konfederacja Niezależnych Systemów nie istniała przed wybuchem Wojny Klonów (stanie się to tuż przed bitwą o Geonosis), pewne jest, że tutejsi Ithorianie, w przeciwieństwie do tych mieszkających w rodzinnym świecie, popierają swoich płatników, Intergalaktyczny Klan Bankowy, jak i samą niezależność od skorumpowanej Republiki. Oczywiście, będąc rasą bardzo pacyfistyczną, nie dążyli oni do otwartego konfliktu zbrojnego.
   
 
==Charakterystyka==
 
==Charakterystyka==

Wersja z 09:38, gru 18, 2014

Mibba II
Jeden z dwudziestu dziewięciu księżyców gazowego giganta Shihor, znajdującego się w układzie Ottega. Podobnie jak Yavin IV, posiada atmosferę i jest ciałem niebieskim zdatnym do zamieszkania przez istoty biologiczne. Mibba II został skolonizowany około tysiąc lat temu, po wojnie z Bractwem Ciemności, podobnie jak jego bliźniaczy brat, Mibba I.

Prawdopodobnie ta satelita nie byłaby znana, gdyby nie fakt, iż stała się jednym z wielu znaczących centrów robotyki oraz energetyki. Stąd też jeszcze przed Wojną Klonów stała się miejscem wielu inwestycji Intergalaktycznego Klanu Bankowego.


Historia

Ottega to sektor położony w Zewnętrznych Odległych Rubieżach, charakteryzujący się niezwykłą liczbą zamieszkałych ciał niebieskich - ma 75 planet i 622 księżyców. Dzięki temu stał się popularną atrakcją turystyczną. - Tendau Bendon - Ithorianin, senator systemu Ottega w 33 BBY.


Kolonizacja

Stan aktualny

Konfederacja Niezależnych Systemów

Władze planety od około dwóch lat sympatyzuje z ruchem separatystycznym Hrabiego Dooku. Chociaż Konfederacja Niezależnych Systemów nie istniała przed wybuchem Wojny Klonów (stanie się to tuż przed bitwą o Geonosis), pewne jest, że tutejsi Ithorianie, w przeciwieństwie do tych mieszkających w rodzinnym świecie, popierają swoich płatników, Intergalaktyczny Klan Bankowy, jak i samą niezależność od skorumpowanej Republiki. Oczywiście, będąc rasą bardzo pacyfistyczną, nie dążyli oni do otwartego konfliktu zbrojnego.

Charakterystyka

Ciekawe miejsca i postacie

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.