FANDOM


Mibba II
Jeden z dwudziestu dziewięciu księżyców gazowego giganta Shihor, znajdującego się w układzie Ottega. Podobnie jak Yavin IV, posiada atmosferę i jest ciałem niebieskim zdatnym do zamieszkania przez istoty biologiczne. Mibba II został skolonizowany około tysiąc lat temu, po wojnie z Bractwem Ciemności, podobnie jak jego bliźniaczy brat, Mibba I.

Prawdopodobnie ta satelita nie byłaby znana, gdyby nie fakt, iż stała się jednym z wielu znaczących centrów robotyki oraz energetyki. Stąd też jeszcze przed Wojną Klonów stała się miejscem wielu inwestycji Intergalaktycznego Klanu Bankowego.


Historia

Ottega to sektor położony w Zewnętrznych Odległych Rubieżach, charakteryzujący się niezwykłą liczbą zamieszkałych ciał niebieskich - ma 75 planet i 622 księżyców. Dzięki temu stał się popularną atrakcją turystyczną. - Tendau Bendon - Ithorianin, senator systemu Ottega w 33 BBY.


Kolonizacja

Stan aktualny

Konfederacja Niezależnych Systemów

Władze planety od około dwóch lat sympatyzuje z ruchem separatystycznym Hrabiego Dooku. Chociaż Konfederacja Niezależnych Systemów nie istniała przed wybuchem Wojny Klonów (stanie się to tuż przed bitwą o Geonosis), pewne jest, że tutejsi Ithorianie, w przeciwieństwie do tych mieszkających w rodzinnym świecie, popierają swoich płatników, Intergalaktyczny Klan Bankowy, jak i samą niezależność od skorumpowanej Republiki. Oczywiście, będąc rasą bardzo pacyfistyczną, nie dążyli oni do otwartego konfliktu zbrojnego.

Charakterystyka

Ciekawe miejsca i postacie

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.