FANDOM


Sirga to lodowa planeta, położona na styku Zewnętrznych i Wewnętrznych Rubieży, należąca do Nowego Imperium. Do najważniejszych obiektów można zaliczyć miasto Oftenhide, będące imperialną stolicą planety i twierdzę o tej samej nazwie, w której stacjonuje 723. Flota Operacyjna Nowego Imperium Galaktycznego. Dzięki pani prefekt von Britov, Senat Imperialny, przydzielił ostatnio 45 miliardów kredytów na rozwój planety.

Obiekty

Twierdza "Oftenhide"

Baza 723. Floty. Jak każda inna typowa twierdza, zawiera korytarze, sekcję medyczną, kantynę i kajuty dla żołnierzy w części "rekreacyjnej", biura oraz mesę oficerską, sztab Storm Command, biura ISB w części 'nikt o zdrowych zmysłach nie wchodzi tam bez... najlepiej wcale" i magazyn, koszary, hangary w części "cała reszta". Mieści się tu również więzienie. Naraz stacjonuje tu 14 tysięcy żołnierzy.

Oftenhide

Oftenhide jest stolicą planety pod władzą Nowego Imperium. Nie jest to tak gigantyczne miasto jak Coruscant, ale do najmniejszych nie należy. Jest tutaj piękny kosmoport, zbudowany w Art Déco, dzięki zajmującej się tym regionem, Moff Aurelli Galepick. Poza tym jest tutaj wiele barów i klubów, jak wszędzie.

Stocznia Orbitalna

Stocznia Orbitalna to obiekt przebywający na orbicie Sirgii, służący do naprawy, produkcji i przetrzymywania okrętów. Składa się z 9 doków, z czego 8 może produkować statki o rozmiarach ISD, pozostał jeden tylko mniejsze. Stocznia została stworzona przez Kuat Drive Yards i jest ona typu drugiego. Nie potrafi się poruszać z prędkościami podświetlnymi bez okrętów holowniczych. Posiada hipernapęd klasy 4. Dzięki prefekt Arthurii von Brithov Sirga otrzymała 15 miliardów kredytów z 45 miliardów jest przeznaczone na ulepszanie Stoczni.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.