Autor: Uriel34
Fanon alternatywny
alternatywy
Poziom 1 (min. 5 000 bajtów)
Poziom 1

Sojusz Mikrotaktyczny - jedna z organizacji utworzonych na Rakasie w 962 BBY w celu poprawienia życia mieszkańców planety. Mimo to organizacja ta wykorzystywała ich do własnych korzyści i rzadko kiedy liczyła się z ich zdrowiem. Brała udział w wielu wojnach przed 496 BBY, a podczas Wojny o niepodległość Rakasy Mikrotaktycy zawiązali sojusz z innymi organizacjami, ale nie udało im się wygrać tej walki i ostatecznie wszystkie 3 organizacje zostały rozwiązane, a ich dowódców poddano karze.

Historia

Początek wojen

Jak można było się spodziewać partie, które zostały wyznaczone do rządzenia Rakasą znalazły ludzi popierających ich idee i zwolenników opozycji. Nikt nie spodziewał się, że każda z tych frakcji spróbuje zwalczyć się nawzajem aż tak szybko. W rzeczywistości w każdej z nich najczęściej organizowane były strajki, bądź zamachy przeciwko władzy. Ludzie cierpieli jeszcze gorszy głód, a niewolnictwo wzrosło jeszcze bardziej. W istocie dokonywano coraz to większego niszczenia planety i zabierania jej zasobów. Do pierwszej wojny doszło w 959 BBY. Mimo jej obecności stan życia polepszył się na krótki okres czasu. Później przeprowadzono rekrutację do wojska, w której udział brali wszystkie osoby zdolne do walki między 20, a 55 rokiem życia - włącznie z kobietami. Władze później przestały zwracać uwagę na te przepisy i w wojsku znalazły się również dzieci. Pierwszą wojnę trwającą około 10 lat wygrał Sojusz Mikrotaktyczny i zagarnął wiele ziem swoich oponentów. Od tego czasu wojny były prowadzone regularnie, ale ludność nadal nie znalazła odpowiedniej grupy ludzi mogącej rozpocząć rewolucję, czy to z zewnątrz, czy z wewnątrz planety.

Wojna o niepodległość Rakasy

Członkowie partii politycznych rządzących Rakasą, miejscowi, czy członkowie frakcji z innych planet nie zdołali zapobiec trójpodziałowi mimo wielu powstań i rewolucji. Stan życia na planecie wahał się w czasie zmian kanclerzy. Nigdy jednak nie było aż tak dobrze na Rakasie, by można było poszczycić się zlikwidowaniem problemów. Sojusz Mikrotaktyczny podobnie jak inne organizacje rządzące niezbyt się tym przejmowały i nadal organizowały akcje mające na celu, tylko wzbogacenie się i tym podobne rzeczy. Sytuacja mieszkańców, bo to właśnie oni cierpieli najbardziej na formie rządzenia tutaj zmieniła się po powstaniu Rady Dwunastu. Jednym z jej celów było poprawienie życia na Rakasie. Wiedzieli jednak, że nie będzie łatwo tego dokonać i będą mogli rozpętać wielką wojnę, która rozpocznie chaos w całym sektorze. Bowiem niebezpieczne frakcje mogłyby to wykorzystać i rozpocząć jeszcze większą wojnę. Ostatecznie Rada Dwunastu przygotowała masę propozycji mogących polepszyć życie na piaszczystej planecie. Na początku warto wspomnieć, że Rakasa była jedyną planetą w Stormway, która nie zgodziła się na wejście do RD. Po otrzymaniu tych propozycji żadna z partii ich nie zaakceptowała i nadal nie wyraziła zgody na przyłączenie się do rady. Wojna wisi na włosku, ale o dziwo nie rozpoczyna jej żadna ze stron. Jon Black, aktualny lider Bractwa Si'ksar zawiązuje sojusz z wieloma innymi frakcjami chcącymi zmian na Rakasie. W tym czasie na planecie Mire - człowiek zorganizował dosyć silny ruch oporu. W 496 BBY dochodzi do wojny. Rada Dwunastu wysyła Legion Stormway, a Bractwo Si'ksar i ruch oporu Mire'a rozpoczynają walkę. Na początku partie Rakasy zawiązują sojusz i wydaje się, że wygrywają wojnę zarówno w powietrzu, jak i na lądzie, ale szybko po tym sojusz ten rozpada się z powodu konfliktu Związku Merata Saa i Republiki Południowej. W ciągu wojny wojska Rakasy, widząc zbliżającą się porażkę wymordowały masę cywilów i dokonały zniszczeń w wielu miastach. Wciąż większość powołano do wojska, ale nie zażegnało to eksterminacji ludności organizowanej nie przez władze z góry, ale przez głównie oficerów albo zwykłych żołnierzy. Największe zniszczenia odniosły w tym czasie miasta Karaitti i Likta będące dotychczas największymi skupiskami ludzi. Ostatecznie ta krwawa wojna kończy się zwycięstwem Rady Dwunastu i jej pomocników. W czasie walk zginęli Jon Black i Mire, którzy zostali uznani za największych bohaterów. Od 493 BBY Rakasa podlega pod Radę Dwunastu, a Sojusz Mikrotaktyczny jak i inne partie zostały rozwiązane.

Plan chronologiczny

Ideologia

Sojusz Mikrotaktyczny został założony z ludzi nazywanych w tym czasie Mikrotaktykami, czyli speców we frakcjach od pojedynczych bitew. Byli to ludzie bardzo skorumpowani i przebiegli, którzy interesowali się właściwie, tylko sobą. I to wszystko przenieśli na kilka wieków do ich Sojuszu - zainteresowanie właściwie tylko swoją partią. Nie inwestowali za bardzo w gospodarkę, chociaż jak już to były tam tworzone fabryki i to tam mieszkańcy Rakasy znajdowali główne miejsce pracy, a było ich naprawdę bardzo dużo i pracowali tam ludzie w różnym wieku, a nawet kobiety i dzieci.

Zasady

Przez cały czas od założenia do rozwiązania Sojusz był organizacją skupiającą w swoim państwie totalitaryzm, z którego zasadami postępowali praktycznie przez cały czas, a jak ktoś chciał to zmienić był zwyczajnie zamordowywany. W ich państwie rządzący kontrowali praktycznie wszystko, co działo się na ich ziemiach i byli w stanie wytropić każdych powstańców albo rewolucjonistów, chociaż często dochodziło też do zatrzymań zwykłych obywateli, mimo że nie mieli na nich żadnych dowodów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.