FANDOM


Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty

Star Wars: The Sword of Darkness – niekanoniczne opowiadanie stworzone Kitty Sheksire skupiające się głównie na serialu produkcji LucasFilm Star Wars: The Freemakers Adventures. Ma on na celu bycie alternatywną wersją sezonu 2 owego serialu.

Fabuła Edytuj

Imperium jest już u szczytu swej potęgi. Jedi odeszli już w zapomnienie, a Yoda, jeden z nielicznych, który przeżył tzw. Czystkę Jedi umiera od znużenia starości.
Coraz więcej ludzi i innych ras różnej maści jest po stronie Sithów, a Ci, którzy się opierają są eksterminowani lub poddawani praniom mózgu.
Koszmar wydaje się być wieczny i nie mieć końca. Tylko Rebelia wierzy jeszcze w zwycięstwo i chce chociaż spróbować walczyć.
Do ich szeregów należą Freemakerowie – wcześniej rodzina zbieraczy złomu, a teraz spore utrapienie dla Imperium.
Nastoletni członek tej rodziny Rowan Freemaker spotyka w bazie przyjaciela Jeka 14 i jego wychowankę Mirajane, która od razu mu wpada w oko. Jednak Imperator Palpatine i Darth Vader ciągle im dyszą i żadne z nich nie może stracić uwagi ani na sekundę.
Rowan'a i Mirę dręczy pytanie: Jaki jest w rzeczywistości plan Imperatora i czego od nich chce?

Bohaterowie Edytuj

  • Mirajane – wychowanka Jeka 14, pochodząca z Zoh. Młoda, niedoświadczona dziewczyna obdarzona niezwykłą charyzmą, po prostu nie da się jej nienawidzić. Wciąż odkrywa swoją moc i nie jest do końca pewna swoich możliwości.
  • Rowan Freemaker – energiczny, wrażliwy na moc chłopak. Jeden z najmłodszych członków Sojuszu Rebeliantów. Ma złote serce i talent do pakowania się w tarapaty. Kiedyś chciał zostać Jedi, ale zrezygnował z tego marzenia, gdyż wpadła mu w oko śliczna dziewczyna.
  • Jek 14 – klon stworzony przez Sithów. Wyjątkowo łagodny i uprzejmy mężczyzna, choć gdy ktoś skrzywdzi osobę, na której mu zależy potrafi pokazać kolce i nimi pokłóć. Uwielbia tworzyć budowle i statki ze zwykłych śmieci i rzeczy znajdujących się w pobliżu. Coś jednak ukrywa...
  • Naare – agentka Sithów, potomkini Mistrza Baird'a Kantoo. Niezwykle piękna, ale również przy tym bezwględna kobieta nie znoszącą wręcz bycia zależną od kogokolwiek. Ma jakiś związek z Jekiem i Mirajane.

Etymologia nazwy Edytuj

Nazwa angielska w przetłumaczeniu znaczy tyle co Gwiezdne wojny: Miecz mroku.

Odcinki Edytuj

Numer odcinka
Tytuł
Premiera
00
Prolog 25.03.2018
01
Atak na Zoh 27.03.2018
02
Śmierć mistrza 29.03.2018
03
Wzywając Mirę 07.04.2018
04
Gra się zaczyna 07.07.2018
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.