FANDOM


(Anulowanie wersji nr 58896 utworzonej przez Mustafar29 (dyskusja))
Linia 12: Linia 12:
 
</createbox>
 
</createbox>
 
</center>
 
</center>
  +
{{Gallery}}
 
</div>
 
</div>
 
{{Komponent}}
 
   
 
<div class="mainpage-box-a">
 
<div class="mainpage-box-a">

Wersja z 17:57, lis 30, 2019

Na Star Wars Fanonpedii
każdy może czytać i publikować swój własny świat Gwiezdnych wojnen, włączając w to fanowskie opowiadania, grafiki i karty postaci roleplay! Utwórz artykuł o postaci, miejscu, droidzie lub opublikuj swoją kartę postaci RP już teraz!

Artykuł polecany

Pułkownik Phox

Phox
Mustafar29 • 14 883 bajty
Zobacz wszystkie

Phox był ludzkim mężczyzną, który dowodził noworepublikańskiej Eskadrze Wróbli w stopniu pułkownika. W 21 ABY uczestniczył w posiedzeniu Rady Militarnej, na którym miano dokonać wybory nowego marszałka po śmierci dotychczas piastującego tę funkcję generała Krystyna z Malastere'u. Wbrew ówczesnemu rozumieniu Statutu Phox dokonał zgłoszenia dwóch kandydatów zamiast jednego i wystąpił przeciwko kandydaturze wiceadmirał Amilyn Holdo, która jednak pomimo jego sprzeciwu ostatecznie została wybrana następczynią nieżyjącego już Krystyna.

W 22 ABY, kiedy planeta stołeczna Nowej Republiki Hosnian Prime została najechana przez dowodzoną przez tuskeńskiego użytkownika ciemnej strony Mocy imieniem Uahoo Mniejszość Galaktyczną, Phox znalazł się wśród garstki oficerów i dyplomatów, która pod dowództwem kanclerz Grewpshy udała się na uchodźstwo. W czasie bitwy przestrzennej, której celem była dezaktywacja panelu generującego prąd bezprzewodowy zasilający droidy bojowe, poświęcił swoje życie, nakierowując swój myśliwiec typu V-wing Alpha-3 Nimbus w stronę lufy neimoidiańskiego krążownika, i w efekcie spowodował jego destrukcję w wyniku zderzenia z prędkością światła.

Hallina

Hallina
Mustafar29 • 25 563 bajty
Zobacz wszystkie

Hallina była królową Naboo panującą w 21 ABY, kiedy na planetę najechała Mniejszość Galaktyczna pod przywództwem prezesa Broasci Nara, która po niekorzystnym dla niej wyniku referendum akcesyjnego upozorowała jej śmierć, jednak po nieudanej próbie wykonania wyroku w rzeczywistości schowała ją w piwnicy. Na wołania kobiety jednak po pewnym czasie odpowiedziała kanclerz Nowej Republiki Grewpsha, której ambasadorzy w postaci Komisarza do Spraw Wewnętrznych Lanevera Villechama, padawana Jedi Bena Solo i barmana Dextera Jettstera oswobodzili monarchinię, by razem spróbować uciec z pałacu królewskiego w Theed po tym, jak sam Broasca Nar został zamordowany przez Uahoo, który tym samym przejął władzę. Ucieczka powiodła się, jednak pod koniec misji monarchini została ogłuszona przez Lanevera Villechama, który uznał ją za sobowtór, a sam Uahoo został pokonany przez Luke'a Skywalkera i R2-D2, który skontaktował się z kanclerz Grewpshą z prośbą o przybycie na pomoc.

W 22 ABY Hosnian Prime, stolica Nowej Republiki, na której przebywała Hallina, została zaatakowana przez siły Mniejszości Galaktycznej pod wodzą Uahoo. Chcąc przekonać Komisarz do Spraw Kulturalnych Rawse Vartą do pokazania mu sposobu aktywacji obsydianowego pierścienia, Uahoo zagroził jej śmiercią Halliny. Gdy nie otrzymał tego, co chciał, użytkownik Mocy zamordował bezbronną kobietę.

Cień Imperium, znany też jako Zhańbione Imperium lub bardziej oficjalnie Imperium Rubieży, to państwo utworzone na ruinach Imperium Galaktycznego w 6 ABY, które dołączyło do Najwyższego Porządku w 20 ABY.

Cień Imperium powstał z 12 floty Imperium Galaktycznego i części niedobitków z bitwy o Jakku, nad którymi dowództwo przejął wielki admirał Kor Feryi na początku 6 ABY. Siły państwa zgromadziły się, jeszcze pod koniec 5 ABY, nad planetami Despardia oraz Hyphosis – nową stolicą – na której był ukryty superniszczyciel Frectiser, dopiero później ustanawiając nowe państwo. Pierwszą dyplomatyczną operacją państwa było pojednanie się z sąsiadującym, samozwańczym moffem Dandisem, co powiodło się. Następstwem tego były podobne rozmowy, które jednak nie przebiegały aż tak gładko i wymagały wejścia zbrojnego na odpowiednie do tego tereny.

Spokój jednak nie trwał zbyt długo. Szybko wykryto nową, tajemniczą post-imperialną organizacją, urzędującą blisko granic Cienia, przez zaginięcie agentów Kora Feryi'ego. Wrogiem okazało się, oficjalnie, Imperium Venerisa, nazywane też Ręką Vadera bądź Konsultatem, na którego czele stał Mroczny Jedi Veneris Sa'ho Lricotha. W natychmiastowym tempie zorganizowano operację Przybysz, której celem był podbój planet uznanych za groźne oraz wchodzące w skład Konsultatu. Szybki podbój 7 systemów okazał się całkowitym sukcesem, który dodatkowo podtrzymany był przejęciem kilku niszczycieli typu Onager.

Aktywność na forum

Najnowsze Dyskusje

Ładuję Dyskusje...

Oficjalni partnerzy

Swiat Świat Star Wars
Nowości ze świata wydawniczego Gwiezdnych wojen!
HoloNet HoloNet News
Nowości, publicystyka i wszystko, co związane ze Star Wars!
60px-Wiki.png Empirepedia
Encyklopedia-wiki na temat pierwszego Expanded Universe!
60px-Galactic_Empire_rp.png Imperium Galaktyczne Roleplay
Discordowy roleplay dla fanów Gwiezdnych wojen!
Rebelianckie Szumowiny Rebelianckie Szumowiny
Portal zajmujący się tematyką Gwiezdnych wojen, prowadzony przez i dla fanów!

Wiki-wordmark
Star Wars Fanonpedia to największa polska strona, na której dosłownie każdy może tworzyć swój własny świat Gwiezdnych wojen! Publikowane przez użytkowników informacje o postaciach, miejscach, wydarzeniach i innych elementach uniwersum gromadzimy w postaci artykułów, a oprócz nich w swoich zasobach mamy także fanowskie grafiki oraz opowiadania. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, wystarczy, że dodasz swój pierwszy artykuł i opiszesz w nim, cokolwiek tylko zechcesz!
Współtwórcy miesiąca:
Ładowanie…

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.