KREUJ SWÓJ WŁASNY ŚWIAT STAR WARS! 🌍🖍
WEJDŹ NA DISCORD: https://discord.gg/W7UJYJH
Publikuj artykuły o postaciach, wydarzeniach i wielu innych! 👉 Puść wodze fantazji i opublikuj fanowskie opowiadanie! 👉 Wejdź na Discord i dowiedz się więcej!
3183
artykuły
3092
zdjęcia
70 831
edycji
180
użytkowników
Community-Page-Header.jpg
Artykuł polecany

Tęga Yagna.png

Yagna
Mustafar29 • 66 554 bajty
Zobacz wszystkie

Yagna (ur. 47 BBY), córka Yagny, była ludzką kobietą o ponadprzeciętnej wadze i wątpliwej inteligencji, służącą Imperium Galaktycznemu w randze podporucznika.

Przed rozpoczęciem edukacji w Akademii Imperialnej Yagna rozważała podjęcie się kariery modelki. W 18 BBY została uprowadzona z planety Kaldarnodar i wystawiona na aukcji, gdzie nabył ją mężczyzna imieniem Stash. Po jego śmierci z rąk Filíp, zbieraczki złomu ze Zuomiarry, przez krótki czas służyła jej jako niewolnica, dopóki niebawem za sprawą zbiegu okoliczności nie wstąpiła do załogi Braw Necka, dowodzonej przez mistrza Jedi ocalałego z rozkazu 66.

Jako członkini ekipy Braw Necka Yagna sporo czasu spędziła na Sandau, przez moment będąc nawet uznaną za Boginię Niczego przez lokalne plemię Nosuchy. Wielokrotnie też we znaki dawała się jej głupota, a po odlocie z planety dziewczę uczestniczyło w niesławnym powstaniu na Kashmarr'k.

Yagna urodziła się w 47 BBY na Naboo. Była córką Yagny, żołnierza Królewskich Sił Bezpieczeństwa Naboo, oraz jego partnerki; dziewczynka jednak nie znała imienia matki, zawsze zwracając się do niej per „mama”. Ostatecznie kobieta zmarła w 27 BBY, częściowo osieracając swą 20-letnią córkę. Młoda panienka żyła odtąd sama z ojcem, zamieszkując mieszkanie na ostatnim piętrze wieżowca.

Krystyna, pod postacią cyborga znana jako Neo-Krystyna, była przełożoną konserwatorek powierzchni płaskich na planecie Kaldarnodar oraz lojalistką ruchu oporu Ya Nusha. W 18 BBY została niemalże śmiertelnie ugodzona w serce przez przybyłego na miejsce inkwizytora Marr Chinna, ambasadora Imperium Galaktycznego, kiedy na czele komitetu powitalnego. Ostatecznie została ocalona przez przez chirurga Burnera, który wykorzystując robotyczny korpus generała Grievousa, uczynił ze sprzątaczki cyborga.

Praktycznie nic nie wiadomo o życiu Krystyny przed wydarzeniami kluczowymi dla jej życia. Można natomiast przypuszczać, iż urodziła się i wychowała na Kaldarnodar, gdzie rozpoczęła się też jej kariera woźnej.

W nieznanym momencie pomiędzy 19 a 18 BBY Krystyna wstąpiła do ruchu oporu Ya Nusha, byłego mistrza Jedi, gdzie pełniła funkcję naczelnej sprzątaczki; jej zastępczynią była z kolei Edyta. W obawie o swoje podwładne na czarnym rynku zamówiła kije do szczotek wykonane z cortosis, pomalowane tak, aby nie wyróżniały się na tle mioteł.

W 18 BBY, w momencie przybycia inkwizytora Marr Chinna na planetę, została ona wysłana na przeciw niemu jako przewodząca komitetowi powitalnemu, złożonemu z niej oraz dwóch przeprogramowanych i zrekonstruowanych separatystycznych droidów bojowych B1, jak również czterema pospolitymi strażnikami. Kiedy inkwizytor schodził po trapie Sentinela, Krystyna rozpoczęła mówienie formułki powitalnej, której niestety nie dane jej było dokończyć, albowiem klinga miecza świetlnego Marr Chinna przeszyła jej serce, co poskutkowało otwarciem ognia przez jej towarzyszy. Niewiastę uznano wtedy za martwą.

Julie.png

Julie Taa
Mustafar29 • 36 943 bajty
Zobacz wszystkie

Julie Taa była ludzką kobietą o tęgiej posturze, która pełniła funkcję przywódczyni Koła Gospodyń Wiejskich na Kashmarr'k. W 18 BBY jako jedna z nielicznych mieszkańców Międzydrzewia zdoła opuścić planetę w czasie ataku Imperium, będąc członkinią ekipy Braw Necka. Pozostawiona sama sobie, została niebawem brutalnie zamordowana przez Cula na Stacji Przestrzeni Fide'a, niesłusznie oskarżona o kradzież jego biletów komunikacyjnych.

Julie Taa była nieprawowitym dzieckiem Maa Ty, wodza lokalnego ludu wędrownego. W młodości trudziła się rolnictwem, a w tajniki tejże profesji wprowadziła ją Gienna, jej bliska przyjaciółka i mieszkanka tej samej wsi. To razem z nią znalazła się w składzie zespołu, który pod wodzą ocalałego mistrza Jedi imieniem Braw Neck oraz separatysty o godności Diego opuścił planetę w trakcie ataku Imperium Galaktycznego. Mimo że pierwszy z nich darzył niewiastę silnym uczuciem romantycznym, jej tężyzna ostatecznie spowodowała pozostawienie jej na Stacji Przestrzeni Fide'a, jako że przyczyniła się do wielu perturbacji w trakcie ucieczki. Wyposażoną w drobną sumę pieniędzy oraz bilety komunikacyjne gospodynię wypatrzył Cul i niesłusznie oskarżywszy ją o ich kradzież, z zimną krwią zamordował ją swoim pistoletem blasterowym.

Ludzka kobieta Julie Taa żyła i wychowywała się na planecie Kashmarr'k, w jednej z tamtejszych miejscowości. Była córką wodza ludu wędrownego, jakim był Maa Taa. To właśnie po nim dziewczynka, urodzona z nieprawego łoża, odziedziczyła nazwisko. Wychowywana przez matkę na własną rękę, była traktowana przez nią ozięble i zobojętniale.

Wiocha.jpg

Mustafar29 • 22 322 bajty
Zobacz wszystkie

Międzydrzewie było jedną z nielicznych osad ulokowanych na planecie Kashmarr'k, której mieszkańcy trudzili się uprawą roli na okalających ją polach pomiędzy nieurodzajnymi skałami spoczywającymi na ziemi.

W 18 BBY mieszkańców osady oskarżono o przetrzymywanie Diego, oficera Konfederacji Niezależnych Systemów. Okrzyknięci zdrajcami Imperium Galaktycznego, zostali wkrótce spaleni żywcem razem ze swoim dobytkiem. Mistrzowi Jedi Braw Neckowi oraz miejscowej tubylec Giennie i Diego, spieszącym na pomoc poszkodowanych, udało się zbiec, a ocalałych mieszkańców oszczędzono i w ten sposób darowano im życie. Za sprawą targu, jaki sołtys Vuodeck dobił z admirałem Barr Teckiem, z kolei odstawiono ich z powrotem na planetę, w zamian żądając informacji zwrotnej, jak tylko Jedi wróciłby na miejsce.

Braw Neck wstawił się we wsi razem z Gienną i częściowo wspomógł mieszkańców w odbudowie wsi. Niebawem para została jednak schwytana przez najemców imionami Palmer i Jolene i wywieziona z planety, co skutkowało okaleczeniem Vuodecka przez admirała Barr Tecka, spowodowane niedostarczeniem poszukiwanego Jedi.

Golden Axe Emblen.png

Mateusz 2003 • 23 833 bajty
Zobacz wszystkie

Złoty Topór to odrodzone państwo pod administracją rządu wojskowego, dowodzone przez Hadesa oraz naczelny sekretariat Cezara Dakara z siedzibą na planecie był Kaspiar Ckloss, powstałe w 16 ABY. Zapowiadało, że Najwyższy Porządek upadł pod nazwą Ostateczny Porządek (został wykreowany przez Wiecznych Sithów, pod wodzą imperatora Palpatine'a dopiero 35 ABY), Państwo utworzono z konstytucją Abasyckiej na rzecz Hadesa po Królestwo Abasyckie.

Władza i Keplen Abasycka na przed końcem roku 23 ABY, postanowiły utworzyć organizację wojskowo tak zwanego Umayand (został utworzony w 24 ABY) czyli frontowa frakcja wojskowa, ich przywódcę jest Alhan Khrosnam.

Gdy w czasach od 4 BBY do 4 ABY, była współpraca z Imperium Galaktycznych z wyjątkiem wizyty Hadesa z Dartha Vadera i Imperatora Palpatina, gdy jeden z Abasyckiej pochodzenia, postanowił że uciekł z ojczystych z powodu upadku Imperium i śmierć Imperatorowi przez wyrzuconego Dartha Vader (Anakin Skywalker syn Luka Skywalkera) którzy wygrali bitwę o Endor przez Sojuszu przywrócenie Republiki teraz powstała Nowa Republika która w Galaktyce Wojnie domowej zakończyło się w roku 5 ABY.

Oficjalni partnerzy

Świat Star Wars Świat Star Wars
Nowości ze świata wydawniczego Gwiezdnych wojen!
HoloNet News HoloNet News
Nowości, publicystyka i wszystko, co związane ze Star Wars!
60px-Wiki.png Empirepedia
Encyklopedia-wiki na temat pierwszego Expanded Universe!
60px-Galactic_Empire_rp.png Imperium Galaktyczne Roleplay
Discordowy roleplay dla fanów Gwiezdnych wojen!
Rebelianckie Szumowiny Rebelianckie Szumowiny
Portal zajmujący się tematyką Gwiezdnych wojen, prowadzony przez i dla fanów!

Wiki-wordmark.png

Star Wars Fanonpedia to największa polska strona, na której dosłownie każdy może tworzyć swój własny świat Gwiezdnych wojen! Publikowane przez użytkowników informacje o postaciach, miejscach, wydarzeniach i innych elementach uniwersum gromadzimy w postaci artykułów, a oprócz nich w swoich zasobach mamy także fanowskie grafiki oraz opowiadania. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, wystarczy, że dodasz swój pierwszy artykuł i opiszesz w nim, cokolwiek tylko zechcesz!

ARTYKUŁ ROKU 2020

Braw Neck, w czasach Wielkiej Czystki identyfikujący się jako Ladir Voe, był ludzkim mistrzem Jedi i generałem Wielkiej Armii Republiki w czasie wojen klonów oraz jednym z nielicznych przeżytków rozkazu 66, a następnie buntownikiem przeciwko Imperium Galaktycznemu, ściśle zaangażowanym w niesienie pomocy zagrożonym przez reżim.

Brawws.png

Aktywni użytkownicy:

Ładowanie…

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.