FANDOM


Star Wars Fanonpedia to największa polska strona, na której dosłownie każdy może tworzyć swój własny świat Gwiezdnych wojen! Publikowane przez użytkowników informacje o postaciach, miejscach, wydarzeniach i innych elementach uniwersum gromadzimy w postaci artykułów, a oprócz nich w swoich zasobach mamy także fanowskie grafiki oraz opowiadania. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, wystarczy, że dodasz swój pierwszy artykuł i opiszesz w nim, cokolwiek tylko zechcesz!
Artykuł polecany
Niebieska planeta

Zerion - planeta - stolica w systemie Stormway. Skupiała ona Radę Dwunastu w latach 498 BBY - 88 BBY, jak i Wielką Unię rządzącą tym systemem. Od wielu lat mieszkają na niej rasy z różnych planet, powstało tutaj wiele frakcji, handel i gospodarka rozwinęły się bardzo szybko od czasu 1. Zebrania Rady Dwunastu. Siłą utrzymuje pokój w systemie, powstrzymując powstające i upadające już frakcje.

Na początku w latach 1000 - 498 BBY na Zerionie, jak i innych planetach sektoru Stormway trwały częste wojny między frakcjami. Nie było tu żadnego ładu. Władza należała do aktualnie rządzącej frakcji, która narzucała swój system, a zmieniało się to bardzo często. Opisywać każdej z nich osobna nie ma sensu, ponieważ były to czasy chaosu obecnego w całym systemie i żadne osoby się tutaj nie wyodrębniły na tyle, by temu zapobiec. Dodatkowo nie wiedzieli niczego na temat planet znajdujących się poza Stormway. Nawet nikt się tym nie interesował. Wciąż jednak zdarzały się lata pokoju, ale wielokrotnie później dochodziły do starć w wielu różnych miejscach systemu. Pierwszym większym ruchem, który chciał rozpocząć rewolucję stało się Bractwo Si'ksar podchodzące z właśnie Zerionu. Po 11 - letniej wojnie w latach 789 BBY - 778 BBY ostatecznie pomysł ich upadł, a frakcja ta popadła w ruinę.

Przeczytaj całość | Zobacz wszystkie | Zgłoś nowy

Aktywność na forum

Najnowsze Dyskusje

Ładuję Dyskusje...

Ostatnie wpisy na blogach
Utwórz wpis

Blogi

Zobacz więcej >

Od 5 lipca 2015:

  • 2699 artykułów
  • 63 836 edycji
  • 73 edytujących

O naszej wiki:

Współtwórcy miesiąca:

Ładowanie…

Członkowie administracji:

Współpraca

Zobacz też
Sonic - footer
Wiki w kategorii kreatywne

Angry BirdsAlternatywna historiaAnimeAnimangaAnuriaAo no ExorcistBakugan • Ben 10 (Ben 10 Fan FictionBen 10 Alternatywne Historie)BionicleBleachBronyCartoon NetworkCzarodziejkiDawno, dawno temuDragon BallDziedzictwo • Fairy Tail (Fairy Tail FanFairy Tail GuildFairy Tail JN)FilmyFikcja WikiFikcyjne HistorieFikcyjne księżniczkiFineasz i FerbFive Nights at Freddy'sFredziakFuturopediaGenerator RexGrand Theft Auto • Gry (FangamepediaGames RandomTwoja własna gra)Gumball • Gwiezdne wojny (Biblioteka Fanonu Star WarsStar Wars Fanonpedia)H2O - Wystarczy kroplaHarry PotterHuntikJak Wytresować SmokaKomisarz AlexKraina loduKuroko no BasukeKuroshitsujiMarvelMiraculous LadybugMy Little PonyNarutoNext Generation MLP PLNocni Łowcy WikiOKOŃOpowiadaniaOryginalne postaciePokemonRabbideerZScooby DooSlugterraSmokełySonicStar Wars: RebelianciStickWorldSuper CyfrySword Art OnlineThe Elder Scrolls • Totalna Porażka (HTPNFTPTDFFTPtB)TransformersWakfuWarhammer 40KWiedźminWładca PierścieniWonderlandWyobraźnia to MagiaX-menYandere SimulatorYu-Gi-OhWojownicyEncyklopedia o złoczyńcach

dodaj swoją Wiki!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.