FANDOM


O nasHistoriaPolityka społecznościLogoStatystykiAdministratorzyFanonpedyściArtykuł polecanyPoradnikDiscord

Wiki-wordmark

Chociaż istnieje dopiero prawie pięć lat, Star Wars Fanonpedia zgromadziła w swoich zasobach aż 2628 artykułów, co stawia ją w pierwszej dziesiątce największych wiki w kategorii kreatywne oraz w pierwszej pięćdziesiątce największych wiki polskiego Fandomu, a za sprawą użytkowników polskich społeczności zajęła 2. miejsce w konkursie „Wiki roku 2019” w kategorii kreatywne.

W historii Star Wars Fanonpedię edytowało 172 użytkowników, a 73 spośród nich zdecydowało się dołączyć do grona fanonpedystów, by tworzyć swoją własną fikcję związaną z Gwiezdnymi wojnami.

Star Wars Fanonpedia jest otwarta na twórczość różnego rodzaju. Tolerowane i wspierane są artykuły poszerzające uniwersum zarówno w sposób poważny, jak i humorystyczny. Nie zmienia to jednak faktu, że wszelkiego rodzaju treści łamiące netykietę będą usuwane.

Czym jest Star Wars Fanonpedia? →

Star Wars Fanonpedia jest wiki, czyli rodzajem strony internetowej współtworzonej przez każdego, kto zdecyduje się ją edytować. Działa w oparciu o system MediaWiki, podobnie jak na przykład Wikipedia, Wookieepedia i Biblioteka Ossus.

Dlaczego Star Wars Fanonpedia hostuje na Fandomie? →

Fandom, dawniej znany jako Wikia, jest darmową witryną internetową skupiającą fanów ze świata rozrywki i nie tylko. Oferuje wsparcie ze strony technicznej i zapewnia swoim wiki wyższe pozycje w wyszukiwarkach. Jako strona tworzona przez fanów Star Wars Fanonpedia – podobnie jak Wookieepedia, aczkolwiek w przeciwieństwie do Wikipedii i Biblioteki Ossus – korzysta z serwera Fandomu.

Kto może edytować Star Wars Fanonpedię? →

Każdy. Celem Star Wars Fanonpedii jest zbieranie wszystkich kreatywnych fanów Gwiezdnych wojen tworzących swoje własne historie mające miejsce w odległej galaktyce. Zaleca się jednak utworzenie konta, aby wszystkie edycje, twórczość, a także odznaczenia były przypisane konkretnej osobie.

Od czego najlepiej zacząć? →

Wszystko zależy od tego, od czego chcesz zacząć. Na Star Wars Fanonpedii możesz tworzyć artykuły o świecie przedstawionym (np. o postaciach, miejscach czy droidach), a nawet pisać własne opowiadania. Możesz także wziąć udział w jednej z toczących się dyskusji lub rozpocząć nowy temat.

Czy cała treść mojej twórczości zostanie zaakceptowana? →

Star Wars Fanonpedia toleruje zarówno twórczość poważną, jak i traktującą Gwiezdne wojny z przymrużeniem oka, niemniej artykuły mające na celu zniesławienie, obrażenie kogoś lub działanie na czyjąś szkodę, będą od razu usuwane. Ważne jest także zachowanie tzw. netykiety.

Co określa wewnętrzne zasady Star Wars Fanonpedii? →

W lipcu 2018 z okazji trzeciej rocznicy istnienia wiki społeczność Star Wars Fanonpedii uchwaliła tzw. „Politykę społeczności”, na której ostateczny kształt miała nie tylko wola użytkowników, ale i tradycja.

Kto czuwa nad porządkiem na Star Wars Fanonpedii? →

Jak większość wiki zarówno na Fandomie, jak i poza nim Star Wars Fanonpedia ma administrację, w której skład wchodzą swoich administratorzy i moderatorzy, na czele których stoi biurokrata. Żadna z powyższych grup nie jest jednak właścicielem Star Wars Fanonpedii, gdyż wiki należy do społeczności fanonpedystów.

Kim są fanonpedyści? →

Fanonpedystki i fanonpedyści tworzą społeczność Star Wars Fanonpedii, a uznaje się za nich każdego użytkownika, który utworzył przynajmniej jeden artykuł. Społeczność wiki bierze udział w głosowaniach w najbardziej istotnych sprawach.

Gdzie mogę porozmawiać z fanonpedystami? →

Star Wars Fanonpedia jest tworzona przez społeczność fanonpedystów, co oznacza, że wiki ułatwia im komunikację. Jeżeli chcesz porozmawiać z innymi, najlepszym miejscem do tego będą Dyskusje oraz serwer na Discordzie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.