FANDOM


A więc teraz nadszedł czas na pisanie artykułu. Zacznijmy od tego, że na naszej wiki istnieje kilka przestrzeni nazw. Zaraz, nie wiesz, czym jest przestrzeń nazw? Ogólnie rzecz biorąc przestrzeń nazw to… przestrzeń nazw. Oznacza się je słowo-kluczem oraz dwukropkiem, wyjątkowo bez spacji. Na przykład strony bez żadnego słowa-klucza znajdują się po prostu w głównej przestrzeni nazw. Oprócz tego mamy takie przestrzenie nazw jak Opowiadanie (do tworzenia opowiadań — więcej pot tym linkiem), Cytaty (do tworzenia kompendiów cytatów) i Galeria (do tworzenia galerii).

Jeżeli chodzi o artykuły w głównej przestrzeni nazw, pamiętaj, aby zacząć od wstępniaka, w którym opiszesz daną postać/obiekt w jak najkrótszy sposób. Wstępniak ma za zadanie zachęcić potencjalnego czytelnika do sięgnięcia głębiej.

Gdy uporasz się ze wstępniakiem, możesz przejść do pisania poszczególnych sekcji, takich jak Biografia, Historia czy Osobowość. Pamiętaj, aby daną sekcję rozpocząć nagłówkiem, możliwym do wstawienia poprzez formator tekstu, który z pewnością nie umknie Twojej uwadze.

Formator tekstu dostępny w edytorze wizualnym umożliwi Ci także wstawienie linku. W czasie pisania niezbędne mogą okazać się szablony dostępne w prawym module pod nagłówkiem Gotowy szablon, takie jak:

  • Audio – umożliwia wstawienie pliku muzycznego.
  • Cenzura – umożliwia wstawianie cenzury do opowiadań.
  • Cytat – umożliwia wstawianie cytatów.
  • Napisy – umożliwia wstawianie napisów początkowych, np. serii opowiadań.
  • Scrollbox – umożliwia wstawianie pola z tekstem do przewijania.
  • Zawartość – umożliwia wypunktowanie zawartości opowiadań.
  • Zobacz – umożliwia odesłanie do innego artykułu na początku sekcji.

Możesz też spróbować wstawić przypisy – zapewne Ci się uda, bo to żaden problem. Wszystko możesz obczaić tutaj.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.