FANDOM


Autor: HickRatch

Strącenie Locutusa – starcie rozegrane w 7 BBY pomiędzy Imperium Galaktycznym a rebeliancką komórką Upsilon na orbicie planety Sagoraan.

PreludiumEdytuj

Sagoraan był położoną w Obszarze Ekspansji planetą neutralną i uznawaną przez Imperium Galaktyczne za niewarte podboju. Ze względu na brak większej obecności szturmowców rebelianci z komórki Upsilon założyli tam bazę. Niestety, w jej szeregach służyli szpiedzy, którzy poinformowali Gwiezdny Niszczyciel Locutus o lokalizacji stacjonowania krążowników typu Zephyr o nazwach Zephyr One, Olena i Aldebaran.

PrzebiegEdytuj

Gwiezdny Niszczyciel przyleciał do układu Sagoraan, by zlikwidować stacjonujące na tamtejszej stacji kosmicznej krążowniki rebeliantów. Na niekorzyść Imperialnych dowództwo rebelianckie zauważyło zbliżającego się wroga. Wystartowały myśliwce, po czym zastosowały słynny manewr oczny - zniszczenie mostka poprzez zbliżenie się do niego i wystrzelenie wszystkich laserów i torped jednocześnie. Bezradni wobec wyszkolonych pilotów rebeliantów Imperialni zginęli, zaś Locutus miał zniszczone stabilizatory antygrawitacyjne, w związku z czym wpadł w pole grawitacyjne planety.

SkutkiEdytuj

Gwiezdny Niszczyciel spadł w stronę atmosfery planety, a potem uderzył w znajdujące się na niej miasto. Skutkowało to wysokimi szkodami cywililnymi, w wyniki czego doszło do kłótni między Imperialnymi i Sagorańskimi urzędnikami. W efekcie Komórka Upsilon została jeszcze mocniej zauważona przez Imperialnych, którzy coraz mocniej dążyli do zniszczenia swoich wrogów.

Przypisy

  1. Upsilon Cell, Starfighter, Blue Squadron, nr. 5 - Komórka Upsilon, Myśliwiec, Szwadron Niebieski, myśliwiec numer 5.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.