Autor: HickRatch
Fanon alternatywny
alternatywy

 Sularn (rag. Rag-ka) – planeta położona w Nieznanych Regionach.

Układ planetarny

Wokół centralnej, żółtej klasy typu G1V o nazwie Sularn Prime krążą 4 planety:

  • Hularn – gorąca i sparzona planeta średniej wielkości
  • Dularn  – nieco chłodniejsza, jałowa planeta.
  • Sularn
  • Tularn – wilelki gazowy olbrzym z pierścieniami.

Oprócz tego pomiędzy planetami Hularn i Dularn a także Sularn i Tularn krążą dwa pasy asteroid.

Księżyce

Wokół Sularnu krążą dwa księżyce:

  • Soliuras  – większy księżyc, jałowe ciało niebieskie.
  • Sullor – mniejszy księżyc, najprawdopodobniej przechwycona asteroida.

Klimat i geografia

Klimat planety na ludzkiej półkuli planety jest w dużej mierze umiarkowany. Na większości obszarów występują pory roku, a deszcze zapewniają obfite zbiory. Zaś na południowej półkuli planety, która należała do Sularnian większość obszaru to suche stepy, pustynie, góry, a także "pomarańczowe lasy".

Planeta dzieli się na dwa kontynenty – Subank i Suhum. Pierwszy jest zamieszkany przez kolonistów ludzkich, a drugi przez tubylczych mieszkańców planety – Sularnian.

Historia

Planeta powstała ok. 3 miliardy lat temu wraz z swoim, obecnie stosunkowo młodym systemem gwiezdnym.

W 3529 BBY na planecie rozbił się statek kolonizacyjny, którego pasażerami byli ludzie z Coruscant, Tepasi i Alsakan. Założyli tam miasta i uczynili sobie jeden kontynent podwładnym.

Niestety ich działania kolonizacyjne popsuli nazywający siebie Rag - rdzenni, wytrwali i wojowniczy obcy, zamieszkujący tą planetę od zarania dziejów. Przez ok. 3 tysiące lat królestwa ludzi i Sularnian ze sobą walczyły ze sobą zaciekle.

Sularniański wojownik.

Po Bitwie o Endor został podpisany traktat pomiędzy Nową Republiką a Imperium Galaktycznym traktat znany jako Ugoda Galaktyczna. Oficerowie imperialni uznali, że w cywilizowanej częsci galaktyki nie mają co robić. By ukryć się przed wschodzącym słońcem nowego galaktycznego rządu uciekli w nieznane terytoria galaktyki.

Zwiadowca formującego się Najwyższego Porządku znany Geffrak Harranta swoim statkiem zwiadowczym, promem typu Lambda, dotarł do planety Sularn i wybrał na nową stolicę resztek Imperium, ponieważ była cywilizowana jak na tą część galaktyki[1]. Po przeanalizowaniu całej historii planety wojska Imperium pomogły podbić tubylcom terytoria swoich wrogów.

Kiedy Najwyższy Porządek zajął planetę, została gwałtownie zmodernizowana. Sularnianie zostali zniewoleni, niektórzy przeznaczeni do służby lokalnym władzom, a inni do rozpoczynającej się budowy Bazy Starkiller.

Najwyższy Wódz Snoke, tajemniczy sługa ciemnej strony i przywódca resztek Imperium wybudował sobie w stolicy planety, Sularnopolis, pałac i wielkie zakłady zbrojeniowe, w których trzymał armię klonów. Na planecie tej powstało też Sularniańskie Prakseum Ren - siedziba tajemniczych wyznawców Ciemnej Strony. Z planety tej nadzorowano budowę Bazy Starkiller i wszystkie działania Najwyższego Porządku.

Tymczasem planeta stała się cywilizowana i nowoczesna. Wybudowano wieżowce i unowocześniono wszystkie domy. Tymczasem Suhum, byłe terytorium Sularnian, zostało zalesione i zamienione w pola uprawne. Surowce zaczęto błyskawicznie wykopywać, a mieszkańcy - jak już wspomniano - stali się niewolnikami.

Przypisy

  1. Chociaż mieszkańcy, nawet ludzka połowa planety, nie opanowali nawet lotów poza orbitę, a ich technologia była w porównaniu z Światami Jądra niemal prehistoryczna.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.