Star Wars Fanonpedia

Infoboksy przechodzą restrukturyzację!
Za dyskomfort stylistyczno-wizualny przepraszamy

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Star Wars Fanonpedia
Autor:Yodek 300
Fanon alternatywny
alternatywy
Kandydat na polecany na IX, X 2018 i II 2019Kandydat na Artykuł Roku 2018Poziom 1 (5 000+ bajtów)

Sy Ravros – togrutańska Jedi pochodząca Shili. Ostatnia mistrzyni Miecza Kyberu.

Jako dziewczynka Sy przeżyła bitwę o Shili, w czasie której Jedi i Sithowie walczyli o legendarny niebieski kryształ. Po ośmiu latach znalazła szczątki droida modelu BB, którego odnowiła, i razem z nim naprawiła wrak porzuconego republikańskiego niszczyciela. W wieku piętnastu lat, gdy poznała plany Separatystów na atak na Najwyższą Radę Jedi, razem z robotem opuściła planetę. W drodze na Coruscant jednak zostali trafieni przez ogień wroga, aby następnie zostać odnalezieni przez siły Republiki. Po spotkaniu z Radą Jedi Sy została przyjęta do zakonu jako padawanka Yody, który zapowiedział wyszkolenie jej, tak by odnalazła legendarny kryształ. W tym celu pewnego razu udawała się na planetę Bashyyyk.

Biografa[]

Wczesne lata[]

Rodzice Sy przylecieli na Shili ze swoją malutką córką. Kilka tygodni później jednak wybuchła bitwa o planetę. Polegała ona na tym, że Jedi i Sithowie walczyli o legendarny kryształ, który w swoim posiadaniu miał droid BB-3. Jeden z Sithów wystrzelił błyskawicę Mocy i zniszczył droida. Kryształ wypadł, rozbił się o kamień i roztrzaskał się na kawałki, a jego szczątki rozleciały się po całej galaktyce. Rodzice Sy nie przeżyli, w przeciwieństwie do niej samej.

Odbudowanie BB-3 i niszczyciela[]

Osiem lat później Sy dostrzegła szczątki droida. Podeszła bliżej i zauważyła, że był to model typu BB. Chciała go naprawić, więc ukradła go od złomiarza i zaczęła składać. Dzięki Mocy szło jej to bardzo dobrze. Kiedy go złożyła, robot uruchomił się i od tego czasu był jej przyjaciele.

Sy i BB-3 zauważyli wielki wrak republikańskiego niszczyciela, który był zniszczony i zakopany w piasku. Dziewczyna chciała go odbudować, co udało jej się zrobić w ciągu jednego roku.

Odkrycie bazy wroga[]

Kiedy Sy miała 15 lat, zauważyła duży budynek i postanowiła mu się bliżej przyjrzeć. Przy wejściu zauważyła 4 droidy bojowe. BB-3 zgodził się odwrócić uwagę droidów poprzez poturlanie się w ich stronę. Droid wziął go jednak na ręce, a ten wylał na niego olej i podpalił go. W tym czasie Sy wzięła jego blaster i zastrzeliła pozostałe trzy. Potem weszli do siedziby zauważyli tam Separatystów.

Ucieczka z planety[]

Sy usłyszała plany separatystów na temat ataku na Radę Jedi. Wyszła z ukrycia i zagroziła im blasterem. Droidy bojowe też zaczęły strzelać, ale było ich coraz więcej. Sy i jej droid byli zmuszeni do odwrotu. Wsiedli do niszczyciela, którego naprawiła. Dość szybko zorientowała się jak sterować i zastrzeliła droidy bojowe, niszcząc przy tym bazę. Potem wystartowała i wzbiła się w powietrze.

Przybycie na Coruscant[]

Kiedy Sy oraz BB-3 lecieli niszczycielem, zauważyli, że okręt separatystów zaczynał ich ostrzeliwać. Ona też zaczęła strzelać, ale nie włączyła osłon i niszczyciel został uszkodzony. Sy straciła nad nim kontrolę i przyjaciele rozbili się na jednej z planet. Myśliwce patrolowe Republiki zauważyły ich i od razu rozpoznały, że był to niszczyciel, który kiedyś rozbił się na Labradzię. Włączyli przybliżenie i zobaczyli piętnastoletnią Togrutankę i jej droida astromechanicznego.

Jedi[]

Sy awaryjnie wylądowała na Corusant, a zabrano ją przed Radę Jedi celem poinformowania jej o swoim talencie. Mistrz Yoda pogratulował jej naprawy niszczyciela. Potem wszyscy Jedi wyczuli w niej potencjał i wrażliwość na Moc i zrobili jej test. Mimo że była za duża, mistrz Yoda powiedział że mogła jeszcze zostać poddana treningowi. Inni Jedi zapytali wtedy, dlaczego przepuścił ją do szkolenia, na co ten odparł, że to jej zadaniem będzie znalezienie legendarnego kryształu. Dodał także, że to on osobiście weźmie ją jako padawankę.

Sy jako Mistrz Kyberu i Jedi w 19 BBY

Pierwszy kawałek kryształu[]

Pewnego razu Sy znalazła miecz świetlny i spróbowała go odpalić, ale zauważyła, że nie było w nim kryształu. Wyczuła wtedy, że pierwszy kawałek znajdował się na planecie Bashyyyk. Wraz ze swoim droidem ruszyła go tam odszukać.

Poznanie Deawbecky[]

Kiedy Sy wylądowała na leśno-wodnej planecie, na której mieszkali m.in. Wookiee, poszła do lasu i czuła, że kryształ był coraz bliżej, jednak wtedy napadł ją zielony długi potwór, który nazywał się bargh. Uratował jednak ją 15-letni Wookiee imieniem Deawbecca. Opowiedział jej, że widział coś, co błyszczy na niebiesko. Ona powiedziała mu o wszystkich swoich przygodach, potem razem znaleźli kawałek kryształu. Następnie ona powiedziała mu, że jest silny mocą. On zgodził się z nią polecieć do rady Jedi.

Umiejętności[]

Sy jako mistrz kyberu umiała dużo więcej niż inni użytkownicy mocy.Kiedy nie była jeszcze Mistrzynią Kyberu umiała naprawiać różne żeczy,jak BB-3 czy Niszczyciel Republiki.Potrafiła posługiwać się bronią palną.Miecz Kyberu powiękrzył jej siłę mocy i dał nowe możliwości.Umiała leczyć i w wolnym czasie pomagała Stass Allie.Walczyła z Palpatine'm i Darthem Vaderem dwa razy. Pierwszy raz w 19 BBY,drugi w 3 BBY.Umiała teleportować siebie i różne rzeczy,nawet czipy w głowach Klonów.To właśnie uchroniło ją przed Rozkazem 66.

Advertisement