FANDOM


Nick

Szablon:Autor jest najważniejszym szablonem na Star Wars Fanonpedii, gdyż oprócz wyświetlania Twojego nicku tuż nad przyciskiem „Edytuj” odpowiada za umieszczanie Twojej twórczości w jednej kategorii. Z racji częstego użycia Szablon:Autor znajduje się w polu szybkiego wyboru tuż nad okienkiem formatowania tekstu. Aby Szablon:Autor działał prawidłowo, należy umieścić go na samej górze artykułu. Najedź więc na ikonkę „Wstaw”, a następnie wybierz opcję „Szablon” i przejdź do Szablonu:Autor. W okienku oznaczonym jedynką wpisz swój nick.

Jeżeli artykuł napisałeś z kimś „na współę”, możesz uwzględnić go w okienkach drugi (drugi autor) lub pomysł (pomysłodawca).

W kolejnych numerowanych parametrach możesz zamieścić odpowiednio słowa-klucze kanon lub legendy. Domyślnie wyświetlaną wartością jest słowo-klucz alternatywy, więc nie ma sensu wstawiać go ręcznie.

Jeżeli artykuł dotyczy czegoś opisywanego z punktu widzenia out-universe (na przykład fanficu), w Szablonie:Autor warto to odnotować, wstawiając słowo-klucz real.

Wniosek: W parametrze oznaczonym numerem 1 należy podać swój nick. W pozostałych numerowanych parametrach można wpisać odpowiednie słowa-klucze.

Kanon-Leg

Przykład użycia parametru kanon.

Jeżeli Twój fanon obejmuje kilka różnych uniwersów i niczym wookieepedysta zdecydowałeś się na jego podział, Szablon:Autor pomoże wstawić przełącznik. W tym celu należy wykorzystać parametry oznaczone wyrazami kanon, legendy i alternatywy i tam wpisać nazwę artykułu, do którego pisana strona ma odsyłać. Możesz także w taki sam sposób odesłać do strony zarchiwizowanej.

Pozostałe parametry do wpisania w okienku oznaczonym 2, 3, 4 itd.:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.