Kategoryzacja

Kateogry.gif

Pamiętaj, że każdy artykuł musi zawierać odpowiednie kategorie, aby ułatwić czytelnikom nawigacje po stronie. Metody wstawiania kategorii zamieszczono pod dwiema poniższymi sekcjami.

Kategorie główne

Wiele infoboksów ma wbudowany parametr theme, który zmienia kolorystykę tabelki w zależności od przynależności danego bohatera. Jednak mało kto wie, że zastosowanie to ma także drugą funkcję, mianowicie wyręczenie Cię w ręcznym kategoryzowaniu strony.

W parametrze theme możesz wpisać:

W przypadku, w którym do biografii Twojej postaci pasuje kilka punktów z powyższych, w infoboksie wpisujesz słowo-klucz, który według Ciebie najbardziej do niej pasuje. Pozostałe kategorie, które nie zostały wygenerowane, musisz wpisać ręcznie na końcu artykułu.

Oprócz powyższych w artykułach o postaciach wstawiamy także kategorie dotyczące ras innych niż ludzie. Dotyczy to jednak tylko ras oficjalnych, nie wymyślonych przez Ciebie – takie możesz umieścić w kategoriach swojego fanonu.

Nie ma sensu tworzyć osobnych kategorii głównych dla Jedi czy Sithów, lojalistów Republiki czy Imperium, ponieważ w fanonie, jak to w fanonie, organizacji takich może się namnożyć.

Jeżeli chodzi o artykuły innego rodzaju niż postaci, stosowną kategorię na pewno odnajdziesz w drzewku. Pamiętaj jednak, aby zawsze stosować kategorię najniższej gałązki – to znaczy, że jeżeli kategoria X znajduje się w kategorii Y, nie umieszczasz zarówno kategorii X, jak i Y, a jedynie kategorię X.

Kategorie fanonu

Najpierw musisz nazwać swój fanon. Załóżmy, że zdecydowałeś się na nazwę Przykładowy fanon.

Kiedy wejdziesz na stronę tej kategorii (https://gwfanon.wikia.com/wiki/Kategoria:Przykładowy_fanon ), umieść ją w kategorii Kategoria:Twórczość według fanonów.

Teraz wszystkie swoje artykuły możesz umieszczać w kategorii Przykładowy fanon, jednak jeżeli chcesz zachować większy porządek, możesz utworzyć podkategorie swojego fanonu, na przykład Kategoria:Przykładowy fanon/Postaci. Zamiast kategoryzować podstrony kategorii fanonu, wystarczy, że umieścisz tam Szablon:Cat, który zrobi to za Ciebie. Tak więc w https://gwfanon.wikia.com/wiki/Kategoria:Przykładowy_fanon/Postaci?action=edit (chodzi tu o tryb źródłowy!) wpisujesz tylko {{Cat}} i niczym się nie przejmujesz.

Wstawianie kategorii

Edytor wizualny.

Edytor źródłowy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.