Star Wars Fanonpedia

💪 Starcie gigantek trwa!
Oddaj głos na swoją faworytkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Star Wars Fanonpedia
Advertisement
Fanon alternatywny
alternatywy

latest?cb=20210529123338&path-prefix=pl Być może archiwa są niekompletne?
Ten artykuł jest niekompletny i wymaga uzupełnienia zawartości. Potencjalne modyfikacje prosimy konsultować z autorem.

Zbroja obowiązująca do ok. 103 ABY.

Szturmowcy Mrocznego Imperium – podstawa armii Mrocznego Imperium.

Historia[]

Prototyp zbroi szturmowca został stworzony miesiąc po stworzeniu Mrocznego Imperium, czyli ok. kilka lat przed 100 ABY. Była ona czarna ze srebrnymi elementami i czerwonym wizjerem. Lekko przypominała budową zbroje klonów drugiej fazy, jednak w wielu aspektach się różniła. Przez długi czas zbroję tworzyło Cybera Military Industries, organizacja podporządkowana Imperium. Pewnego dnia Juro Hayn zdał sobie sprawę, że jest ogromne zapotrzebowanie na szturmowców rozszerzonego wyszkolenia. W tym celu poprosił naukowców i techników aby opracowali zbroje specjalnego przeznaczenia. Tak powstały warianty pustynne, śnieżne, bagienne i wodne. Powstały również mundury pilotów. Były one lżejszą i słabiej opancerzoną wersją klasycznych zbrój. Wraz z rozpoczęciem Czwartej wojny galaktycznej zapotrzebowanie na modernizację zbrój gwałtownie wzrosło. Wtedy też stworzono znacznie nowocześniejszą zbroję szturmową, która znalazła szczególne zastosowanie w desantach spadochronowych, jako lekka, ale niezwykle wytrzymała. Zbroje te stopniowo wypierały starszy model, a z czasem, konkretnie w 104 ABY całkowicie go zastąpiły.

Druga faza.

Warianty[]

Zbroja 1. fazy:[]

 1. Pustynna – posiada specjalny filtr powietrza, umożliwiający utrzymanie stałej temperatury wewnątrz, zapasowe bidony doczepiane do pasa. Zbroja była lżejsza niż pozostałe, co skutkowało tym że była mniej trwała.
 2. Śnieżna – w środku ciepła, w nadgarstkach wbudowany został słaby miotacz ognia (coś jak zapalniczka, ale silniejsze), jak jedyna miała inny kolor, bowiem była biała z czarnymi elementami. W butach wmontowano mechanizm, dzięki któremu przyczepność była lepsza, a w ostateczności dało się wchodzić po górach.
 3. Bagienna – specjalne butle z tlenem, który starczał na godzinę pod wodą, lekko inne kolory, z mniejszą ilością szpar, przez które dostałyby się gwiezdne pijawki lub co gorsza woda. Zbroja umożliwiała szybsze chodzenie pod wodą i filtr, który pozwalał tworzyć wodę do picia.
 4. Wodna – lepsza wersja bagiennej, tlen starczał aż na pięć godzin, do butów dodano płetwy, a z tyłu wersję plecaka skokowego do szybszego podróżowania pod wodą.
 5. Mundur pilota – zwykły mundur koloru czarnego gdzieniegdzie wzmacniany zbroją, która umożliwiała oddychanie tlenem poza statkiem kosmicznym.

Zbroja 2. fazy:[]

 1. Pustynna – nie zmieniło się nic oprócz wyglądu i ochrony posiadacza, dodano też czerwone fragmenty aby zaznaczyć powołanie, a także zmieniono lekko wygląd hełmu względem oryginału. Niby nie zmienio-

  Specjalna zbroja oddziałów pół-specjalnych i specjalnych

  na zbroja tak naprawdę była zupełnie nową.
 2. Śnieżna – w owej nie dokonano żadnych zmian z wyjątkiem symboli i wyglądu.
 3. Bagienna – rozszerzono pole widzenia na to, które było w poprzedniej, zmieniono wygląd, dodano zielone fragmenty.
 4. Wodna – pole widzenia rozszerzono jeszcze bardzie, dodano trzecią, mniejszą butlę umieszczoną na środku plecaka. Miała niebieskie fragmenty.
 5. Desant z powietrza – ta o dość dziwnej nazwie zbroja służyła do skoków spadochronowych. Była opływowa, miała błękitne symbole.
 6. Zbroja oddziałów pół-specjalnych i specjalnych – znacznie różniąca się od pozostałych zbroja używana przez oddziały pół-specjalne i specjalne. Jedną z wielu różnic był pas na miecz świetlny.
Advertisement