FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
alternatywy
Real
Świat rzeczywisty

Sw logo

Cashao/Brudnopis2

Kilkanaście godzin później na planecie Centax.
– Generale Skywalker! Matagar został zaatakowany! – raportował jego adiutant.
– Co?! Przez kogo? – pytał zdziwiony Mistrz Jedi.
– Przez Atron – odpowiedział adiutant.


Border

Pontan Seud spacerował sobie spokojnie po swoim ogrodzie na planecie Matagar. Zyski jego firmy z produkcji droidów dla Nowej Republiki Galaktycznej wzrosły o 1‰. Nie było to zadowalające, aczkolwiek do pewnego stopnia akceptowalne. Nie obawiał się, że konkurencja go zdominuje, bo niedawno wyeliminował swych znaczniejszych konkurentów w całym nadsektorze. Posiadał też licznych i silnych podkomendnych takich jak Generał Oq Y'der oraz armię liczącą dziesiątki tysięcy żołnierzy. Nie przeczuwał też tego co się wkrótce miało stać.


Border

Tymczasem na mostku krążownika flagowego floty Dun Xara. Generał szedł korytarzem, a jego adiutant szedł z datapadem tuż za nim. W tle było słychać typowe wymiany zdań różnych oficerów.
- Czy droidy bomby już dotarły na Matagar? - spytał Dun Xar
- Tak, sir! - odparł jego adiutant Fan Liers
- Ile statków liczy wroga flota?
- Jeden krążownik szturmowy, sir.
- Czy nasza flota jest gotowa do wylotu?
- Tak, sir.
- Przekaż, więc całej mojej flocie, że wylatujemy.


Border

Oddział klonów patrolował las znajdujący się w okolicach stolicy. Nagle żołnierze natrafili na jakiś dziwny kawałek metalu
- CS-01905, co to jest? - spytał CS-01241
- Kapralu! To chyba jakieś urządzenie elektroniczne!
CS-01241 dotknął urządzenia, a ono nagle się poruszyło i zabiło CS-01241. Następnie inne klony z jego oddziały zginęły w ciągu kilku sekund. Okazało się, że był to droid-bomba. Ciężko ranny CS-01905 włączył komunikator.
- Kod czerwony! Powtarzam kod czer-... - wykrzyknął szeregowy, ale droid szybko go uciszył


Border

Z nadprzestrzeni wyskoczyła flota Dun Xara.
- Cała flota! Skoncentrować ostrzał wszystkich dział na tym krążowniku! - rozkazał Dun Xar.
Krążownik Republikański znalazł się pod zmasowanym ostrzałem znacznie liczniejszej floty Konfederacji Atrońskiej.
- Sir! Nasze osłony powoli wysiadają! - powiedział adiutant kapitana
- Niech wszyscy pasażerowie udadzą się do kapsuł oraz hangaru! Wszystkie myśliwce i bombowce mają opuścić ten statek! - rozkazał kapitan - Poinformujcie też Lorda Seuda i Naczelne Dowództwo o ataku wroga!


Border

Tymczasem na Centax.
- Matagar został zaatakowany?! Przez kogo? - dopytywał się Generał Armii Olen Pax
- Przez niejaką Konfederację Atronu. - odrzekł Mark Skywalker
- Kogo wyślą?
- Admirała Magnusa, z powodu takiego, że jest najbliżej Matagaru.
- Jego armia to w większości świeżaki, co nie widziały prawdziwej bitwy.
- Nie zmienia to jednak faktu, że najważniejsza jest jak najszybsza reakcja. Wiesz doskonale co dla NRG oznaczałoby pojmanie Pontana Seuda.
- Wiem o tym, ale nie zmienia to faktu, że obawiam się o armię Magnusa.


Border

- Lordzie Seud! Generał Darius Fad wiąże walką wrogą flotę! - meldował porucznik
- Wyślijcie wszystkie myśliwce jako posiłki dla Kapitana Fada! Uformujcie pozycje obronne wewnątrz i na zewnątrz Traipolu! Przygotujcie się na desant! - rozkazał Pontan Seud. - Generał Qan Rioun będzie dowodził obroną!
- Tak, sir!


Border

Generał Fad próbował odizolować wrogie bombowce i myśliwce od reszty floty. Xar widząc to nakazał wszystkim swym bombowcom i myśliwcom się wycofać na pokład okrętu flagowego. Myśliwce i bombowce Nowej Republiki wykorzystały to, że Atron oddał im przestrzeń i zaczęły koncentrować ataki na pojedynczych statkach atrońskich. Za to okręt flagowy Fada dążył do kolizji z flagowcem Duna. Jednak Xar uciekł swym flagowcem w nadprzestrzeń, tylko po to by wyłonić się po chwili koło flanki flagowca Dariusa. Myśliwce i bombowce Atronu, które były dotychczas schowane na pokładzie flagowego statku Atronu wyleciały i rozpoczęły atak niebezpiecznie blisko burty statku Nowej Republiki. Fad by zapobiec destrukcji swego statku był zmuszony wycofać wszystkie swe myśliwce do bronienia flagowca. Tym samym Atron oddając na początku inicjatywę po kilku manewrach ją odzyskał.
- Niemożliwe! Moje trzydzieści lat doświadczenia walki w pozycjach "nie-do-wygrania" nic nie znaczą wobec taktyk tego wrogiego dowódcy. Każdy mój atak został odparty lub skontrowany. Żaden mój trik nie zadziałał. Powinniśmy się wycofać i przegrupować! Bezpośrednia konfrontacja oznacza jedynie klęskę. - myślał Darius Fad, po czym wykrzyknął spanikowanym głosem - CAŁA FLOTA!!! ODWRÓT!!!
- Sir! Nasze osłony padły!
- Posiłki przybyły!
Cała flota Dariusa Fada rozpoczęła wycofywanie się, a w tym samym czasie przybyły posiłki od Seuda. Wywołało to niemałe zamieszanie, w trakcie którego mostek okrętu Dariusa był w ogóle niebroniony. Wykorzystał to Dun Xar posyłając jeden ciężki myśliwiec w celu zniszczenia mostka okrętu Fada.
- Sir! Nadciąga wrogi myśliwiec! Nie mamy osłon, a myśliwce są za nami!
- Zniszczcie go naszymi działami pokła-... - urwał Darius Fad, ponieważ w tym momencie torpedy protonowe rozwaliły mostek zabijając wszystkich obecnych.


Border

- Wykorzystajcie zamieszanie i szok wśród wrogiej floty oraz otwórzcie do nich ogień z wszystkich dział pokładowych, a w tym samym czasie wyślijcie wszystkie pozostałe myśliwce by otoczyły z dwóch stron wrogie myśliwce. - rozkazał Dun Xar
Zgodnie z rozkazem Dun Xara cała flota powietrzna Nowej Republiki została zmiażdżona w ciągu kilku minut. Następnie Konfederacja Atrońska rozpoczęła desant swych wojsk na powierzchnię planety.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.