FANDOM


Kamma Mavr to rycerz Jedi rasy ludzkiej. Urodziła się w 40 ABY, a w wieku czterech lat została oddana do Nowego Zakonu Jedi. Szkoliła się pod okiem Rey Skywalker, której była jedną z pierwszych padawanek.

Z początku wychowywała się na Onderonie, następnie większość swojego życia spędziła na Ajan Kloss.

W roku 65 ABY, razem ze swoją długoletnią przyjaciółką Karissą Dorvin podróżowały po galaktyce w poszukiwaniu nowych młodzików. Towarzyszył im padawan Kammy - Dex Droma.

Biografia Edytuj

Kamma przyszła na świat pięć lat po śmierci Bena Solo. Nie pamięta ona dokładnie swoich rodziców - wspomina o małym domu, gdzie ledwo wiązało się koniec z końcem. Młoda Kamma była zostawiana w domu, kiedy to rodzice ciężko pracowali.

W wieku czterech lat, zauważono że jest czuła na moc. Jej matka słysząc o nowo powstałym zakonie Jedi na Ajan Kloss, postanowiła ją tam oddać - wiedziała, że to dla niej jedyna przyszłość.

Została młodzikiem mistrzyni Rey Skywalker, razem z Karissą i Yrias. Z początku, nie umiała się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Odrzucała również relacje z innymi uczniami szkoły, czy mistrzami.

Zainteresowała się dawnymi księgami o historii rycerzy jedi. Z ciekawością, słuchała tego co jej mistrzyni o nich mówi. Wtedy ich relacje zaczęły się poprawiać.

Z biegiem lat, zaprzyjaźniła się z Karissą - połączyła ich wspólna misja. Miały obie skonstruować własne miecze świetlne. Wszystko to się działo w 53 ABY. Jedynie mogły liczyć na swoje wsparcie. Udało im się zbudować własne miecze, a także wrócić na Ajan Kloss.

Spokojne lata w zakonie, zakłócił bunt w galaktyce. Odrodzona grupka sithów, siała zamęt na różnych planetach. Poproszono o pomoc dawny sojusz rebeliantów oraz nowy zakon jedi. Podczas jednej z potyczek, miecz Mavr uległ zniszczeniu. Zdołała uratować się, a także pomóc rannej mistrzyni.

W nagrodę, zyskała rangę rycerza jedi - podobnie jak reszta padawanów z jej rocznika.

Po tej sytuacji, zbudowała swój nowy miecz świetlny - podwójny o niebieskim ostrzu oraz uczyć się formy VI.

W roku 65 ABY, razem z Karissą otrzymała ważne zadanie od Rey - razem miały przeszukiwać galaktykę w poszukiwaniu dzieci czułych na moc. W tym samym czasie, mistrzyni Skywalker zapoznała ją z nowym padawanem - nieswornym gunganinem Dexem. Pomimo niezadowolenia, Mavr przeszukuje całą galaktykę i naucza swojego ucznia.

Wygląd Edytuj

Jest niewysoką i słabo zbudowaną kobietą. Nie wygląda na swój wiek, przez co dużo osób bierze ją za nastolatkę. Nosi charakterystyczne szaty dla rycerza jedi.

Osobowość Edytuj

Kamma od zawsze wydawała się być wycofana, często nie rozumiała tego, co się wokół niej dzieje. Była bardzo wrażliwa, nie znała powodów dla którego rodzice ją porzucili. Niechętnie korzystała z mocy, którą oskarżała o odebranie rodziców. Lata w zakonie, a także przyjaźń z Karissą i Rey, zmieniły młodą jedi. Stała się bardziej otwarta na nowych ludzi. Nie była marzycielką, stała się osobą rozsądną. Często wydawało się, że jest zbyt poważna. Lubiła karcić i moralizować swoich rówieśników. Kamma była bardzo ambitna, co można było uznać za charakterystyczną cechę. Pragnęła zostać mistrzynią jedi, zdarzało się, że długo trenowała lub zgłębiała tajniki dawnych mistrzów. Nie toleruje lenistwa oraz nierozsądności, o czym często przekonał się jej młody padawan. Nie lubi, gdy ktoś się jej sprzeciwia i zawsze stara się argumentować swoje czyny.

Umiejętności Edytuj

Podczas szkolenia, opanowała podstawowe techniki np. pchnięcie Mocą.

Interesuję się historią rycerzy Jedi, z której często korzysta podczas swoich wypraw - często wspomina ich sytuacje z przeszłości. Najbardziej interesuje ją okres Wojen Klonów.

Opanowała Formę III i VI, podczas walką mieczem świetlnym.

Potrafi porozumiewać się w języku huttańskim.

Broń Edytuj

Główną bronią Kammy jest podwójny miecz świetlny o niebieskim ostrzu.

Dawniej korzystała z shoto o niebieskim ostrzu, lecz został on zniszczony.

Posługuję się ona podczas walki formą VI, ale zna też formę III (posługiwała się nią, kiedy posiadała shoto).

Relacje Edytuj

Rodzice Edytuj

Kamma nie pamięta dokładnie swoich rodziców. Została oddana do nowego zakonu w wieku zaledwie czterech lat.

Nawet jak z nimi mieszkała, nie spędzała z nimi za dużo czasu. Jedynie od matki zachowała wisiorek z gwiazdą.

Rey Skywalker (mistrzyni) Edytuj

To dawna mistrzyni Kammy. Razem z Karissą i Yrias, były jej pierwszymi młodzikami, a potem padawanami.

Kobieta miała duży szacunek do Rey, który posiada nieustannie. Stara się nie kwestionować jej decyzji, chociaż czasem się z nimi nie zgadza np. gdy pod swoją opiekę dostała Dexa.

Finn Dameron Edytuj

Karissa Dorvin Edytuj

Tarth Hooge Edytuj

Yrias Odan Edytuj

Jared Pele Edytuj

Tebbo Terix Edytuj

Dex Droma Edytuj

Poznali się za pośrednictwem Rey Skywalker. Młody gunganin został padawenem Kammy. Kobieta stara się go wyszkolić najlepiej, jak potrafi.

Wystąpienia Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.