FANDOM

Wersja Uriel34 (tablicaedycje) z dnia 08:02, mar 30, 2020

(różn.) ← poprzednia wersja • Aktualna wersja (różn.) • następna wersja → (różn.)
| Tablica wiadomości:Uriel34

Uriel34 - doradca i jeden z edytorów Fanonpedii, głównie interesujący się fanonami bardziej niż kanonami.

Jestem twórcą fanonu Aberration.

Moje artykuły trzykrotnie zostały wybrane artykułem na medal oraz raz artykułem roku:

 1. Zerion - luty 2019
 2. Rakasa - marzec 2019
 3. Ri'khaz - czerwiec 2019, rok 2019

Historia Edytuj

Początki Edytuj

Na początku swoją historię z Fandomem i wikiami zacząłem pod koniec roku 2016 pod pseudonimem Generał.uriel.pl na kanonicznej wiki Pingwinów z Madagaskaru, które w tym czasie stanowiły dla mnie nieco temat nostalgiczny i tak o to postanowiłem wspomóc ją swoimi umiejętnościami. Utworzyłem tam jednak, tylko i wyłącznie kilka artykułów i udałem się na tzw. Fanfakty, czyli fanon Pingwinów z Madagaskaru.

Fanfakty Edytuj

Pierwsze moje arty na Fanfaktach stanowił stworzony przeze mnie 4. sezon PzM, nazwany jako Niedopowiedziane Historie, dosyć ciepło przyjęty przez ostatnich użytkowników tej wiki. Dołączyłem bowiem na nią w nie najlepszym momencie, gdy wielu członków odeszło i mało osób już edytowało. Zakończyłem jednak tworzenie swojej wizji 4. sezonu i rozpocząłem realizację możliwe, że jednego z moich najważniejszych dzieł - Nuklearii, której ostatecznie powstało ponad 20 części. Wiki na jakiś czas odżyła, ostatnie osoby zaczęły edytować i tworzyć nowe fanony. W końcu jednak przestałem na niej tak nadmiernie edytować mimo wcześniejszej długiej aktywności i postanowiłem założyć własną wiki.

Jako założyciel wiki serialu Łowcy Trolli Edytuj

Dokładnie 22 stycznia 2017 powstała moja własna, a jakże i jedyna wiki - Łowcy Trolli Wiki opowiadająca o tytułowym serialu, na jaki natknąłem się przypadkowo podczas oglądania czegoś na Netflix'ie. Jak się potem okazało utworzyłem polską wersję kanonu tego o to serialu. Moja pierwsza wiki nie była do końca starannie utworzona, ale mimo to udało się utworzyć nasze własne logo i samodzielnie ogarnąć stronę główną. Była to pierwsza wersja wiki w innym języku niż angielski poświęcona Łowcom Trolli. Z powodu braku chętnych do pisania jakichkolwiek artów postanowiłem zaprzestać swoją działalność na niej i odejść. 29 sierpnia arty z niej podlegały pod władzę DreamWorks Polsak Wiki założoną przez osobę, której nie do końca lubiłem - Xardana (Arek214) za to, że połączył kilka wiki w jedną, w tym tą, na której ja dawniej edytowałem - Pingwiny z Madagaskaru Wiki.

Powrót na Fandom i fanon Gry o Tron Edytuj

Mimo to że od wiosny 2017 stałem się rzadkim bywalcem Fandomu to jednak 8 października tego samego roku wróciłem na niego, a dokładnie na Fanon GOT, który był bardzo nieaktywny w tym czasie, jak i właściwie zawsze podczas swojego istnienia. Postanowiłem jednak edytować tam dosyć aktywnie, był to czas kiedy oglądałem właśnie Grę o Tron i byłem nią bardzo zachwycony. Razem z jedną inną osobą utworzyliśmy wspólny fanon, w którym jednak to ja decydowałem co będzie się działo w moich opowiadaniach, a połączenie naszych fanonów opierało się na dołączeniu po prostu wydarzeń do dat i używaniu wzajemnie artów w jakiś opowiadaniach. Moja kariera fandomowska nabrała rozpędu, a 4 grudnia wiki o Łowcach Trolli odżyła po przybyciu na nią Eragon'a Hiccup'a. W krótkim czasie ogarnęliśmy wygląd wiki i szybko zdobyliśmy edytorów, a od tego czasu powstało na niej 80% dotychczasowych artykułów. Dowiedziawszy się o tym, że na DreamWorks Polska Wiki jest, tylko jeden art z mojej wiki zakazałem używania ich, bądź przenoszenia na wcześniej wspomnianą stronę. 9 grudnia wydałem także pierwszy odcinek swoich opowiadań tworzonych do dzisiaj (teoretycznie).

Fanony SW Edytuj

Tak o to moja historia sięga tutaj - z powodu małej aktywności skończyłem edytować tak często na Fanonie Pieśni Lodu i Ognia Wiki (fanon GOT), jak i na mojej Łowcy Trolli Wiki i zrobiłem sobie półroczną przerwę na Fandomie. Stworzyłem 2 opowiadania na pierwszej wspomnianej wiki i ruszyłem w poszukiwaniu nowej, widząc że tam nie ma dla mnie przyszłości z powodu braku aktywności. Tak o to znalazłem się na Bibliotece Arkanii, fanonie Star Wars. Na początku nie do końca widziałem tam swoje arty z powodu dawnych nieprzyjemności z niektórymi jej członkami na Fanonie GOT, gdy jeden z nich zdobył tam uprawnienia administratora, dopuściwszy się wcześniej aktów wandalizmu na Fanfaktach. Przetrwałem tam jedynie tydzień i po nieprzyjemnej sytuacji opuściłem ją i udałem się tutaj, gdzie teraz jestem - Fanonpedię.

Zainteresowania Edytuj

Moim głównym zainteresowanie jest po prostu granie na komputerze w różnorodne gry, ale też znajdę czas dla rodziny, przyjaciół itp. Do głównie przeze mnie lubianych gier należą RPG i Survivale, ale w mojej bibliotece na Steam, Origin, Uplay i kilku innych znajdę wiele innych gier, a o to i lista przeze mnie ogranych:

 • ARK: Survival Evolved
 • Chivalry: Medieval Warfare
 • Warframe
 • PUBG
 • Skyrim
 • Kingdom Come: Deliverance
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • seria Middle - Earth: Shadow of Mordor i War
 • Fallout 4, Shelter
 • FIFA (ostatnia kupiona to 17 z czego jestem jakże dumny)
 • CS:GO
 • Assassin's Creed Black Flag, Odyssey (innych nie liczę pomimo że ograłem jeszcze I, II i jestem posiadaczem Unity i Rogue, ale żadna z tej 4 mi się nie spodobała)
 • Far Cry: Primal (tak samo jak powyżej mam jeszcze 3 i 4, ale nie spodobały się mi)

Jestem fanem oglądania filmów, jak i seriali (chociaż te znacznie rzadziej) i obejrzałem ich w swoim życiu naprawdę mnóstwo, ale dam wam tu listę serii, którym przysługuje według mnie szczególne uznanie:

 • Gra o Tron
 • saga Gwiezdnych Wojen, włączając w to Wojny Klonów i tzw. historie od Disneya
 • Władca Pierścieni, Hobbit - trylogie
 • Szybcy i Wściekli - wszystkie części,
 • Rick & Morty
 • Bojack Horseman
 • wiele, wiele innych filmów, seriali różnego rodzaju
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.