FANDOM


Autor: Fajnymat10
Legendy

Xanfork był potężnym wojownikiem z planety Nomudia. Założył bractwo Poszukiwaczy Zielonego Światła oraz był znalazcą miasta Wiong.

Biografia Edytuj

Młodość Edytuj

Xanfork urodził się jako syn Nomudiańskiego żołnierza i szwaczki. W wieku 14 lat, w 19 BBY, gdy zabłądził na polu swego dziadka został porwany przez oddziały klonów republiki, gdyż kanclerz Palpatine poszukiwał osób wrażliwych na moc. Żołnierze ogłuszyli chłopaka i siłą zaciągnęli do czołgu.

Po pewnym czasie czołg zatrzymał się, a klony wyszły na zewnątrz odpocząć. Xanfork obudził się i wymsknął się z czołgu. Żołnierze zauważyli chłopca i zaczęli biec za nim. Gdy już prawie go dorwali, chłopiec krzyknął ''nie'', a klony nagle upadły na ziemię. Wyglądało to tak jakby zostały odrzucone. Chłopiec zaczął uciekać.

Po kilku godzinach dotarł do górzystego terenu. Wszedł do jednej z wielu tamtejszych jaskiń i wyciągnął ze swojej wojskowej torby, którą dostał od ojca jedyne jedzenie jakie miał przy sobie-małą bułkę. Nagle z głębin jaskini dobiegł do niego cichy szmer, który po pewnym czasie przerodził się w krzyk. Chłopakowi wydało się, że słyszy swoje imię dlatego poszedł w kierunku nieznanego mu głosu. Mimo iż chłopak był w jaskini, wydawało mu się, że robi się coraz jaśniej. Nagle dotarł do źródła głosu, zielonego, bardzo jasnego obłoku światła. Xanfork usłyszał tylko słowa ''Uratuj mnie'', które brzmiały tak, jakby wypowiadała je kobieta. Nagle ponownie zrobiło się ciemno. Xanfork wydostał się z jaskini i postanowił, że odnajdzie to zjawisko ponownie.

Piraci Edytuj

Xanfork udał się do pobliskiej wioski, gdzie dołączył do pirackiej grupy zwanej Hunters. Z początku posłusznie wykonywał polecenia kapitana Androma. w roku 15 BBY postanowił pokonać swego dotychczasowego przywódcę. Xanfork wyzwał Androma na pojedynek. Po dłuższej walce kapitan został zabity. Xanfork przejął kontrolę nad załogą.

Hunters rozpoczęli poszukiwania tajemniczego bytu, który nawiedził Xanforka. Pewnego dnia dotarli na planetę Neominoris, ponieważ załoga dowiedziała się, że znajduje się tam opuszczona świątynia Światła.

Xanfork rozkazał czekać swoim ludziom na statku, do wnętrza budynku chciał wejść sam. Wewnątrz odnalazł wiele artefaktów. Wtedy też przywołał swoją załogę i rozkazał wszystko wziąć na pokład. Wśród skarbów odnalazł pewną mapę. Z zaznaczoną na niej planetą Xiuontoran, a na niej świątynią Wiong.

Wiong Edytuj

Hunters dotarli do tej zapomnianej świątyni na zapomnianej planecie. Tam Xanfork doznał objawień. Pojawiło się światło. Nie takie jak kiedyś w jaskini, żółte. Dookoła słyszał głos – „Uratuj ją”. Chłopak wyciągnął rękę, jakby chciał złapać ów obłok. Nagle zdarzyło się coś niezwykłego. Xanfork wchłonął ów światło. Zaczął biegle władać Mocą.

Postanowił, że świątynia, jak i całe miasto staną się siedzibą Hunters. Do świątyni Wiong wprowadzono wszystkie znalezione wcześniej artefakty. Do miasta Wiong zaczęli zlatywać kapłani, łowcy nagród, wojownicy, czy nawet ludzie, którzy doznali podobnych objawień co Xanfork. Oni wszyscy stworzyli Poszukiwaczy Zielonego Światła. Na ich czele stanął oczywiście Xanfork.

Xanfork zebrał także najpotężniejszych z ich wszystkich, tworząc w ten sposób The Oldests (najstarsi, w tym sensie najbardziej doświadczeni), radę obradującą w Świątyni.

The Hunters stali się oficjalną gwardią Xanforka, przywódcy miasta Wiong.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.