FANDOM


Alternatywy
alternatywy

„Wielką moc w tobie czuje, ale również strona ciemności ciebie pragnie, ciemna strona silna w tobie jest.”
— Yadorian to Karosa.

Yadorian to Jedi żyjący w czasach upadku Starej Republiki.

HistoriaEdytuj

Wczesne życieEdytuj

Urodził się na nieznanej planecie, która była tak samo nie znana nazwa jego rasy. Jego ojciec był Jedi, jednak umarł z przyczyn naturalnych, kiedy syn miał 5 lat. Matka umarła natomiast w jego 7 urodziny. Potem znalazł go pewien Jedi i przyjaciel jego ojca, San Hanori, który postanowił wyszkolić Yadoriana. Na początku Yadorian bał się swojego mistrza, ale potem słysząc głos swojego ojca, który zachęcał go to treningu, poszedł z swoim nowym mistrzem. Poszli to obecnej Rady Jedi, którzy wiedząc, jakim potężnym Jedi był jego ojciec, zgodzili się na jego szkolenie przez Sana.

Szkolenie na JediEdytuj

Yadorian bardzo stresował się treningiem. Myślał, że nie da rady. Kiedy zaczął swój trening, czuł się coraz lepiej. Zrobił miecz świetlny o krótkim, żółtym ostrzu. Szybko zdobył status padawana. Jego mistrz był z niego bardzo dumny. Pewnego razu, kiedy razem z mistrzem walczyli z sekretnym Lordem Sith, Darthem Karadosem. Yadorian zabił sitha, który odciął mu rękę oraz ciężko zranił jego mistrza. Wkrótce San został uleczony, a Yadorian dostał hak i został pasowany na rycerza Jedi. Jednak, kiedy jego mistrz został zabity, Yadorian był smutny. Obiwiniał się długo o jego śmierć. Kiedy jednak przestał, dostał swojego pierwszego ucznia, który jednak przeszedł na ciemną stronę, kiedy osiągnął stadium Rycerza Jedi. Przed jego przejściem na ciemną stronę, Yadorian został członkiem Rady Jedi jako już Mistrz Jedi.

Nowy uczeńEdytuj

W 42 BBY, pewien mistrz Jedi znalazł młodego chłopca, który był bardzo mocno wrażliwy na moc. Jako mistrza dla chłopca został wybrany Yadorian. Yado rian czuł w nim wielką potęgę, ale też czuł w nim ciemną stronę, która później coraz bardziej słabła. Karos, po tak się nazywał chłopiec, w wieku 12 lat zdobył status padawana, a w wieku 17 - Rycerza Jedi. Karos w trakcie bycia padawanem stworzył swój pierwszy miecz świetlny o zielonym ostrzu, a podczas bycia rycerzem Jedi drugi taki sam. Yadorian bardzo dbał o to, aby jego uczeń nie dał się zwieść ciemnej stronie mocy, tak jak jego pierwszy uczeń.

Wojny klonówEdytuj

Młody Karos

Młody Karos.

Kiedy nagle wybuchły Wojny Klonów, Yadorian razem z uczniem byli dowódcami Oddziału X, którego komandorem był Finnar. Podczas Wojen Klonów zabił pewnego sitha, który zabił wielu Jedi. Później jego uczeń dostał ucznia, więc wtedy Yadorian często działał bez niego. Karos później jednak został zabity, a jego uczeń po zabiciu mordercy mistrza osiągnął stadium Rycerza Jedi. Pod koniec Wojen Klonów Yadorian stoczył walke z odrodzonym Darthem Karadosem, którego pokonał.

ŚmierćEdytuj

Kiedy wyruszył ze swoim oddziałem na Jakku. Palpatine'owi bardzo zależało na śmierci Yadoriana, którego nienawidził. Kiedy kazał zabić Yadoriana, ten to słyszał, i zabił wszystkich z oddziału, oprócz Finnara, który zbuntował się przeciw Palpatine'owi. Potem, kiedy chcieli znaleźć kryjówkę, Yadorian i Finnar się rozdzielili. Finnar znalazł kryjówkę, ale Yadorian spotkał kolejny oddział klonów, którzy go zabili z zaskoczenia. 

Post mortemEdytuj

Po śmierci Yadorian miał złą sławę. Palpatine mówił, że był terrorystą, który chciał zakłócić pokój.Jednak podczas Yadorian dobrą sławę odzyskał dopiero po rozwiązaniu Imperium. Yadorian dostał pośmiertny tytuł Wielkiego Mistrza. Później, Yadorian ukazał się jako duch mocy uczniowi Karosa, który przeżył, i powiedział mu, jak skontaktować się ze swoim mistrzem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.