Fanon kanoniczny
kanon

Yosh Calfor był rebeliantem i członkiem załogi Łotra 1.

Biografia

Wczesne lata

Yosh urodził się na Mycapo w 30 BBY. Gdy powstało Imperium, jego ojciec wraz z kolegami zawzięcie prowadził wojnę z rządami Imperatora (najczęściej po pijaku). Yosh zaszył się więc gdzieś na biegunie w starej chacie obok małego miasteczka (cały czas wdawał się w bójki z mieszkańcami).

Powstanie na Mycapo

W 3 BBY na Mycapo wybuchło powstanie. Wtedy to Wielki Admirał Thrawn wysłał admirała Konstantine'a (czy jak mu tam było), żeby zrobił wjazd na planetę i zaprowadził porządek. Yosh przybył do stolicy i widział jak jego tata ginie zastrzelony przez szturmowców. Chciał się zemścić ale było już za późno, bitwa zdążyła się skończyć. Obiecał więc sobie, że kiedyś dokopie Imperium więc dołączył do Sojuszu Rebeliantów.

Bitwa o Scarif

Gdy Yosh usłyszał, że Cassian z Janiną zbierają gandzie do ataku na Scarif, sam zgłosił się na ochotnika. Podczas bitwy, Yosh został dość mocno postrzelony przez szturmowców. Gdy bitwa się skończyła, mężczyzna czołgał się przez plażę, patrząc na wystrzał z Gwiazdy Śmierci. Leżał tak po czym fala uderzeniowa zmiotła cała cytadelę razem z imperialnymi i rebeliantami.

Pojawienia

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.