FANDOM


Kan
Kandydat na polecany na luty i kwiecień 2016]]

Zella – łowczyni nagród, uważana za jedną z najskuteczniejszych, kobieta z gatunku Allezjanie.

Biografia Edytuj

Początki Edytuj

Zella urodziła się na planecie Allezja słynącej z wielu bójek. Rodzice nie chcieli, by ze szkoły wracała z złamaną ręką, więc ojciec wyszkolił ją na potężną wojowniczkę. Jednak wyrzucili ją ze szkoły za zabicie ucznia. W domu zabiła rodziców. Polceciała na planetę Coruscant.

Na Coruscant'cie Edytuj

Jednak tam czekała na nią niespodzianka. Sama Leia Organa wzięła ją pod swoją opiekę. Dała lepsze uzbrojenie w tym granaty, wysuwany miecz i blaster, którym nigdy się nie rozstawała. Wyrosła na silną wojowniczkę, szkoloną w sztukach walki przez samego Luka Skywalkera. Dostała propozycję na generała armii nowej republiki. Przystała na nią.

W skórze generała Edytuj

Jako generałka dobrze sobie radziła. Wyrobiła sobie wielkie doświadczenie. Lubiana przez żołnierzy chętnie z nimi rozmawiała. Fajnie było, do czasu ucieczki Lizard Kinga. Żołnierze zginęli, pożarcie lub zmiażdżeni. Sama jednak obezwładniła Lizard Kinga.

Łowca nagród Edytuj

Po utraceniu najbardziej lubianych żołnierzy, rozmyślała nad swoim życiem. Zdecydowała się zostać łowczynią nagród. Sama sobie wytrzasnęła wyrzutnie strzałek, oraz jeszcze lepszą biało czarną zbroję. Wypełniała wiele zadań, trudnych jak i łatwych. Bardzo dobrze wykonywała zadanie.

Generał Hux, jeden z wyższych oficerów Najwyższego Porządku, zainteresował się Zelli. Szturmowcy ją zdołali porwać, ale wielu z nich poniosła zgon. Została zakuta w kajdany, przesłuchiwana, torturowana przez wiele dni. W końcu uwolniła się z statku, wylatując statkiem TIE.

Sama zainteresowała się Karkiem, on też. Sama do niego poszła, lecz on wykorzystał ją naiwność łowczyni nagród. Zakuł w łańcuchy i torturował. Uwolnił ją Cytrusek Chytrusek i puścił wolno. Nadal pracowała jako łowczyni nagród, czasami wspomagając Aoe w walce.

Charakter Edytuj

Przez lata tortur, nabrała sobie charakteru. Wyszkolona na Coruscant'cie nabrałą siły, zwinności i przede wszystkim sprytu. Trudno ją złamać. Zależy od przeciwika, jaką broń wybrać. Nie lekceważy przeciwnika, gdyż to może doprowadzić do przegranej.

Uzbrojenie Edytuj

Jako broń białą ma wysuwany miecz, odporny na miecz świetlny. Zdarta peleryna dodaje powagi. Rzadziej korzysta z wyrzutni strzałek i blaster o nazwie Moufy. Zbroja ma kolor biały, czarny, szary.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.